Czarna Astra Caravan 3.0 V6

1
Obrazek

Obrazek

Witam,
Chciałbym Wam przedstawić mój nowy nabytek, pewnie niektórzy znają ten samochód z tego forum i nie tylko

Astra F Caravan 1995rok.
silnik 1.4 se
wspomaganie
centralny zamek
klimatyzacja

obecnie samochód jest trochę zmieniony w stosunku do serii

samochód kupiłem nie oglądając do na żywo :) tylko na podstawie zdjęć oraz opisu kolegi Skorpionek
Aśkę kupiłem na podstawie tych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Blacha Aśki jak na 21 lat jest wręcz w stanie idealnym oczywiście nigdzie nie była malowana, ma kilka małych wgniotek i rys , podłoga również w bardzo dobrym stanie w kilku miejscach pojawia się minimalna ruda którą nie długo zwalczę.
Mechanicznie jest kilka rzeczy do zrobienia ale to same pierdoły.

Musiałem podnieść bo dla mnie stała za nisko i była bardzo twarda i serce mnie bolało jak jechałem po nierównościach a z przodu waliły amory a koła tarły o tylne błotniki.

Kilka fotek zaraz po zakupie i podniesieni samego tyłu na ori springi z poprzedniej astry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

później trafiły springi irka które wyciągnąłem z poprzedniej astry i tył trochę siadł. Tył nadal jest wysoki i wyższy niż w poprzedniej astrze (nie wiem dlaczego)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zafundowałem Asi również SPA :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przy okazji wymiany sprężyn z przody wymieniłem również tuleje wahaczy, sworznie stabilizatory i końcówki drążków teraz zawieszenie jest w idealnym stanie po za amorkami bo byłem zmuszony założyć zwykłe olejowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz Asia prezentuje się tak, wiem że nadal tył stoi wysoko ale na razie nie mam pomysłu co z tym zrobić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w najbliższym czasie planuje zmienić opony na 205/50 R16 w tej chwili są 205/45 R16, jutro jadę na ustawienie zbieżności zamierzam również zmienić maskę na maskę GSI w kolorze nadwozia (mam taką z poprzedniej astry)

na chwilę obecną to tyle, oczywiście będę informował o postępach w pracach nad Czarną Aśką :)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 20:43 przez Kindziel, łącznie zmieniany 16 razy.

Re: Czasrna Aśka Caravan

4
AndziA pisze:Świetna jest ta Astra :D

Bardzo cieszy fakt, że została na forum i dalej będzie przy niej działane :564:
Będę obserwować temat :562:

PS. A co z twoją Astrą? :566:

stara pójdzie na sprzedaż, jeszcze nie wiem czy w całości czy na części :)

szymbor pisze:Re: Czasrna Aśka Caravan
przez szymbor » 21 marca 2016, 21:55

Fajny kombiak i fajne 1.4 se xd

faktycznie zapomniałem dodać , że teraz siedzi 3,0 ale to chyba widać :)

5
Może z tyłu masz sprężyny z HB...?

Obrazek

Na oryginalnym zawiasie GSI czyli amorki plus sprężyny Irka -30 :) A tak jak Twoja teraz stoi to moja stała mając w środku tylko 2 fotele, bez kanapy, boczków i wszelakich plastików w bagażniku :D

6
Osa pisze:Może z tyłu masz sprężyny z HB...?

Obrazek

Na oryginalnym zawiasie GSI czyli amorki plus sprężyny Irka -30 :) A tak jak Twoja teraz stoi to moja stała mając w środku tylko 2 fotele, bez kanapy, boczków i wszelakich plastików w bagażniku :D

na pewno mam od kombi springi irka -35 i na nich moja poprzednia stała ok jak dla mnie, a ta na nich stoi jak przednia w serii - nie wiem o co chodzi

12
Kindziel, nie zakładaj takiego rozmiaru opon (za duże i mogą obcierać) tylko zostań przy tym co masz, przyczepność musi być jakaś. i popracuj z tyłem, bo to jak wygląda teraz to coś strasznego, springi jakieś -60 szukaj do kombi albo -30/40 z hb powinno odpowiadać -60, bo przód to pewnie też -60 jest

14
przez jogus48 » 21 marca 2016, 22:45

a wnętrze masz? może wrzuć foto jak to poskładałeś
fotki wnętrza wrzucę dopiero po świętach muszę zmienić boczki na ori bo te co są, są ładne czarne podobają mi się ale niestety są os wersji 5-cio drzwiowej
przez Ventura » 22 marca 2016, 06:07

Bardzo ladna jest Tyl krzyczy ale pewnie i to poprawisz a co do opon tu nie lepiej 195/50 ?
co do tyłu coś się wymyśli, a co do opona to właśnie waham się między 195/50 a 205/50

przez SebolHB » 22 marca 2016, 08:49

Plastiki jakimś czernidłem albo opalarką przeleć
plastiki będą malowane pod kolor nadwozia :)

przez shitol » 22 marca 2016, 09:04

te fotele przednie chętnie bym przyjął
wcześniej myślałem nad zmianą ich na ori kubły. ale chyba nie ma takiej opcji te są dużo wygodniejsze

hemi426 pisze:Re: Czasrna Aśka Caravan
przez hemi426 » 22 marca 2016, 11:07

Kindziel, nie zakładaj takiego rozmiaru opon (za duże i mogą obcierać) tylko zostań przy tym co masz, przyczepność musi być jakaś. i popracuj z tyłem, bo to jak wygląda teraz to coś strasznego, springi jakieś -60 szukaj do kombi albo -30/40 z hb powinno odpowiadać -60, bo przód to pewnie też -60 jest
te opony co mam mają za małą średnice najbardziej zbliżone do oryginały jest 195/50 R16, przód w tej chwili jest opuszczony -35 ale wiadomo v-ka trochę waży :), tył również powinien być -35 ale nie wiem dlaczego tak wyszedł spróbuje je jeszcze zamienić jak sugeruje AndziA

Wróć do „Astra F”