Re: Co ja pacze ? WOW GSi16V !

214
Witam w nowym roku :-D
Po pracowitej zimie przyszła wiosna. W końcu mogłem autem w fajną pogodę pojeździć. Jako, że planowana była hamownia to postanowiłem rozruszać wszystko jak trzeba.
No niestety długo się nie nacieszyłem... Po 20km jazdy zgasilem samochód. Po odpaleniu kontrolka od cisnienia oleju postanowiła nie gasnac.
Obrazek

Szkoda zimowej roboty bo znowu dół trzeba ściągać.. Jednak części już u mnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na nowo uszczelnie caly silnik, wymiana pompy oleju z czujnikiem, nowe popychacze. Jak widzicie mam też zrobione nowe regulowane koła rozrządu i czekam jeszcze na wałki. Wszystko bedzie oczywiscie odpowiednio wystrojone.

Wpadła tez mi w ręce aluminiowa rozporka Wiechersa, ale raczej bedzie szła dalej.

No i z pierdołek ale jakże wartościowych od znajomka z Turcji przyszły znaczki (repliki). Także obok ori beda te leżały jeszcze :-)
Obrazek

Cóż jest co robić ale po sezonie kolejne plany do realizacji już rozpisane ;-)

215
No i sezon ma się ku końcowi. Widze ruch w temacie, że ja pierdziele więc dla tych co pozostaja wiernie na forum garsc informacji ;-)

Na poczatku sezonu miałem awarię pompy oleju. Zakupiłem nową i od razu mase części, które przy okazji trzeba było/można było wymienić.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpadły wałki z Rewara oraz koła regulowane
Obrazek

Obrazek

Wszystko poskladane, działa i śmiga.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jednak ta awaria spowodowała, że chciałem mieć stały wgląd w ciśnienie oleju. Dlatego wpadł zegar, czujnik i adapter w kratkę nawiewu z druku 3D. Bardzo fajnie sie wpasowało
Obrazek
Udało się kupić fabrycznie nowy schowek na kasety. Idealny gadżet z epoki. Nie wiedziałem jednak, że aby to założyć trzeba miec inny tunel środkowy. Na szczęście udało sie znaleźć i kupić. Ciężko z tym jednak jest bo bardzo mało ich.
Obrazek
No i ostatni mega zakup. Gabele :-)
Obrazek
I wypad po dynię na Farme Dyni :-)
Obrazek
Obrazek
W międzyczasie działo się w sumie sporo. Wyczyszczone podszybie i uszczelnione na nowo nowymi uszczelkami, klimatyzacja uruchomiona bo ulecialo wszystko. Nieszczelbosc byla na czujniku. Założyłem fabrycznie nowe lampy tylne z GSi (kolosalna różnica). Dołożony tez jeat moduł skandynawski i manetka z Omegi z regulacją prędkości pracy wycieraczek.

Pozniej dodam kilka takich fot z przeciagu sezonu, nie wiem czemu tak słaba jakosc zdjęć ładuje, postaram sie później poprawić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

216
Widzę, że okrągłe lampy ostatnio w modzie, Gabele zawsze pasują. Jeszcze przydał by się okrągły kierunkowskaz. I te spryski bym usunął, chyba, że planujesz soczewkę i ksenony.
Ciekawe jak będzie wyglądał wykres z hamowni.
Trzymaj to auto, bo niedługo powiedzą "Byle kto takim nie jeździ...", jak obecnie mówią o kierowcach maluchów, czy innych starych cacek.

218
Minusem Gabeli jest to że niestety gasną mijania jak włączy się drogowe ( chyba że tylko ja tak miałem i dlatego były u mnie na wiązce s Depo FK ).

Co do całokształtu, Gabele świetnie się tu wpasowały.

Lubię te Wasze GSI i co raz częściej myślę o kupnie ( tylko muszę żonę urobić i kasę naskrobać 😂😂).

Niestety nie przeboleje tych nie oryginalnych kierownic. Jakoś mi nie leżą 😐

220
Grzechu pisze: 22 października 2021, 22:33 Minusem Gabeli jest to że niestety gasną mijania jak włączy się drogowe ( chyba że tylko ja tak miałem i dlatego były u mnie na wiązce s Depo FK ).

Co do całokształtu, Gabele świetnie się tu wpasowały.

Lubię te Wasze GSI i co raz częściej myślę o kupnie ( tylko muszę żonę urobić i kasę naskrobać 😂😂).

Niestety nie przeboleje tych nie oryginalnych kierownic. Jakoś mi nie leżą 😐
Gabele oryginalnie mialy wiązkę tak zrobioną, że nie gasły mijania przy drogowych. A czy gasną czy nie to raczej pomijalny aspekt, przynajmniej dla mnie. Bardzo rzadko używam długich.

A kierownica kwestia gustu, mi się podoba :-P

szczepankr pisze:A czy nie miały wlecieć jakieś inne wałki?
Jest napisane, że wpadły Rewary ;-) Jednak poza nieznacznym wzrostem mocy jest spadek Nm. Poki co nic z tym nie robie, bo mam nadzieje zalozyc wydech Friedrich Motorsport i dopiero wtedy stroić.

223
Jako, że ubytek płynu chłodniczego jest coraz większy, to niebawem zabieram się za wymianę magistrali oraz trójnika wody. Przy okazji planuję polakierować kolektor dolotowy co by było przyjemniej dla oka i dla samej mojej świadomości :P

Magistrala z nierdzewki czeka, wąż nowy zakupiony.
Obrazek

Pozbyłem się również powerczapki. Stwierdzam, że szkoda wywalać SFI boxa bo jednak to nieodłączny symbol C20XE. Może i mniej "tuningowo", ale podoba mi się taki oryginalny wygląd pod maską.
Obrazek

W kwietniu auto będzie strojone pod te wałki, zobaczymy co wyjdzie.
Obrazek

Wróć do „Projekty klubowe”