Wyciszenie konsoli środkowej

1
Jakiś czas temu zaczęła doskwierać mi pewna przypadłość, mianowicie piszczenie/trzeszczenie konsoli środkowej. Głównymi podejrzanymi są zaczepy, którymi konsola trzyma się deski rozdzielczej. Pod wpływem wibracji zaczepy ocierają się i wydają nieprzyjemny dźwięk.

Tak więc bierzemy się do roboty:

Zanim zabierzemy się do pracy powinniśmy przygotować:
Narzędzia do odkręcenia konsoli środkowej
taśmę izolacyjną, szmacianą. Na przykład taką :http://i1263.photobucket.com/albums/ii6 ... 32700e.jpg
nożyczki

1. Odkręcamy konsolę środkową. Jak to zrobić przeczytasz tutaj: link=http://forum.astratuningteam.pl/viewtopic.php?t=36709

2. Po wyjęciu konsoli musimy wyciągnąć z niej zaczepy (zaznaczone na zielono). Aby to zrobić należy je lekko odgiąć w dół a następnie cięgniemy je w kierunku tyłu konsoli. Uważamy aby ich nie połamać. Nie zawracamy sobie głowy śrubką zaznaczoną na czerwono. Fotka jest z innego manuala
Obrazek

3. Ten element ocierając się o deskę rozdzielczą powoduje hałas. Należy go okleić szmacianą taśmą izolacyjną.
Obrazek

4. U siebie okleiłem zaczep w ten sposób. Tak aby pokryć wszystkie powierzchnie, które mają kontakt z innymi "powierzchniami"
Obrazek

5. Dodatkowo okleiłem miejsce, gdzie wchodzą zaczepy w konsoli. Jednakże trzeba to zrobić z umiarem, gdyż możemy mieć później problem ze włożeniem zaczepów na miejsce.
Obrazek

Dodatkowo możemy okleić miejsce, w którym kieszeń konsoli styka się z samą konsolą. Może to również powodować różne dziwne dźwięki. Ogólnie takich miejsc jest jeszcze kilka (np. przy panelu nawiewów bądź koło TIDa/MIDa) Ale gównymi sprawcami dźwięków zza konsoli są właśnie ww. zaczepy.

Po tym zabiegu konsola już się nie odzywa. Czasz i nakład pracy krótki, a efekt zadowalający.

Fotki: Nihlus

Re: Wyciszenie konsoli środkowej

3
Od siebie dodam że taką taśmą podklejałem każdy plastik który z jakiegoś powodu ściągałem. Mam klejone miejsca styku tworzywa z tworzywem lub metalem. Ostatnio wyciszyłem klapki dostępu do świateł i apteczki w bagażniku. Zrobiłem boczki drzwi, elementy podszybia, tunel środkowy. Różnica niesamowita, polecam ten sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astra G”