Re: Demontaż licznika Astra G

17
do podswietlania TID'a masz dwie diody 12v (lub w orginale zarowki) w oprawkach r5, sam mam zamontowane biale i rowno oswietla wyswietlacz. do podswietlania nawiewow zamontowalem listwe silikonowa 21 led i podlutowalem sie do gniazda zarowki. mozesz rowniez zamontowac 2 diody r5, ale listwa daje nieporownywalny efekt

18
barry dziekowka , ledy jzu mam gotowe na poleczce. tylko chodzi o to czy rozmontownaie tida jest banalnie latwe dla ludzi rozgarnietych;) czy sa jakies niedogodnosci..??? sciagam konsole odlaczam kable tida i jade z zaroiwkami czy jeszce go wybebeszam????

wies zmoze jaki efekt dadz ana tidzie czerwone ledy?????????? bo chyba wiekszosc laduje bialy albo niebieski ...

19
aby did,tid,gid co tam masz byl ladnie podswietlony trzeba go troche rozbebeszyc tu masz linka choc po niemiecku idzie skumac o co kaman:) http://www.blauertacho.de/doc/opel/astr ... e_ccfl.htm

mnie osobiscie zarowno czerwony jak i niebieski wogole sie nie widzi ale to rzecz tylko gustu. wymieniam cale podswietlenie na biale, w sumie to tylko zegary zostaly, dlatego mecze chlopakow o te wskazowki. ale jedno jest pewne, zeby miec ladnie rowno podswietlony i doswietlony kokpit wsadzenie diod led w miejsce org. zaroweczek nie wystarczy, moim zdaniem wyglada to beznadziejnie, ale jak mowilem rzecz gustu:)

20
wskazowki kochany to jest precyzyjna robota choiciaz szybko sie z tym uporalem. pamietaj zeby wsadzic delikatnie wskazowki wlaczyc silnik i ustawic na dobry poziom potem wdusic
bo inaczje bedzie ci na wolnych pokazywac ze 3000 ob i sie bedzies zmartwil.
to byla pierwsza rzecz jaka zrobilem w asterce wiec spokoj ci pomoze;P

22
no zaplon wystarczy. powiem ci trak ja ustawilaem na zaplonie wskazowke obrotomiuerza. temp to zrobilem na zero bo i tak to sie podnosci automatycznie i tak samo zrobilem z wskaznikiem pailwa. wylaczas zsilnik s ana zero wkladasz wskazowki tez na zero . mam tak zrobione i wszytsko gra. ale zawsze lepiej wez p[orade od kogos kto to zrobil wiesz miod malina. tylko ostroznie sciagaj tzn podwazaj wskazowki bo sa w tym jakies ciegna czy cos tam zebys nie rozj.... najlepszy sposob to chyab ten od piotrasa tj widelec i na zasadzie dzwigni ze spokojem i wyskocza. nie uzywaj mlotka i kombinerek hehehe

23
Barry102, tak jak napisał tekilas, na zapłonie ustawiasz predkosciomierz i obrotek po wtedy one sie zerują, a jak odpalisz silnik to jak ustawisz obroty? :D

najlepiej dać je sobie wyżej, przekręcasz kluczyk i potem delikatnie je przekręcasz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara na zero i dociskasz delikatnie i już.

temperaturę i paliwo nie zrobisz na zapłonie, to trzeba samemu trafić na zero wcześniej, najlepiej zaznaczyć przed zdjęciem.

reallyman wskazówki nie świecą własnym światłem tylko przewodzą je z ogólnego podświetlenia więc jeśli są białe to zmieniając na inny kolor podświetlenie one też się zmienią, chyba ze je malujesz na jakiś inny kolor farbką fluorescencyjną

co do podświetlenia diodami w seryjnych gniazdach to da sie uzyskać równomierny efekt, wystarczy zastosować mocne diody 3xmodół smd. ja mam takie i nic nie kombinowałem z paskami ledowymi, świeci super.

30
Napisałeś :
marcin_ketrzyn pisze: Jeżeli dasz podświetlenie licznika na czerwono to przy indiglo będą świeciły na czerwono
Ja napisałem :
reallyman pisze: Niestety nie jest to prawda. Dzisiaj zmieniłem podświetlenie na czerwone i nic nie dało.
Zobaczymy jak będzie w nocy, jak na razie nie świecą na czerwono.
Teraz odpowiedź :

Przy tarczach indiglo to nie dziala !!!
Również rozbierałem licznik tysiące razy i wiem co pisze. Załóż takie tarcze jak ja mam pożniej zmień podświetlenie i sam się przekonasz.

Żarówki załóżyłem dobre. Jedne z lepszych.

Morał :

WIEM CO PISZĘ !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astra G”