Pierwsze kroki na forum? = Przeczytaj ZANIM zapostujesz !!!

1
Witamy nowych użytkowników forum Astra Tuning Team :!: :)

Dla dobra swojego i innych użytkowników forum, zalecamy zapoznanie się z poniższymi informacjami.
Pomogą Wam one uniknąć, większości problemów związanych z pierwszymi krokami na forum. :568:

Zajmie Wam to zaledwie 3-5 minut, a wzbogacicie się o niezbędną wiedzę do funkcjonowania tutaj ;) :D


10 ZASAD GŁÓWNYCH

1. Na początku korzystania z forum warto zapoznać się z opisem bbcode. Dzięki temu zorientujesz się m.in. jak formatować czcionkę czy zamieszczać obrazki.

2. Przeczytaj opisy działów i zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na forum poprzez co najmniej pobieżne przejrzenie przyklejonych tematów w tych działach. Pomoże Ci to zorientować się w zasadach panujących na forum i uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

3. Gdy nie możesz znaleźć swojego tematu/posta, kliknij opcję "Zobacz swoje posty" (górny panel forum, pod "Ogłoszeniem") - być może został on przeniesiony do innego działu. Jeżeli nie możesz danego tematu znaleźć na liście swoich postów, najpewniej został on usunięty lub trafił do kosza. W takiej sytuacji nie zakładaj ponownie identycznego tematu. Zamiast tego zastanów się, czy nie naruszał on regulaminu. Możesz też poprosić o pomoc któregoś z Moderatorów (ModTeam).

4. Z opcji "CYTUJ" (ikona w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosi się odpowiedź. Unikaj cytowania wyświetlanych w poście obrazków (przy cytacie trzeba usunąć znacznik ). Sprawdź, czy przez pomyłkę nie przypisujesz czyichś słów innej osobie.

5. Nie stosuj nieuzasadnionego formatowania czcionki: nie pogrubiaj całego tekstu (tylko dla wybranych, ważnych fragmentów tekstu) i nie pisz wielkimi literami (w Internecie oznacza to krzyk).

6. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "EDYTUJ", żeby je poprawić. Poprzez niedbałe pisanie zmuszasz użytkowników forum do niepotrzebnego domyślania się o sens lub poprawną formę tego co piszesz.

7. Tytułuj wątki konkretnie, mówiąc w skrócie o tym, czego dotyczą – NIE pisz: „Pomocy!”, „Co się dzieje?”, „Pilne!” etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum, a jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi. Pytania formułuj precyzyjnie, podając niezbędne szczegóły. Pisząc niejasno, marnujesz czas ludzi, którzy chcą Ci pomóc (również swój). Gdy szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, podaj co już zrobiłeś żeby sobie z nim poradzić - pomoże to w szybszym znalezieniu właściwego rozwiązania.

8. Nie proś, żeby użytkownicy forum wypełniali za Ciebie Twoje obowiązki – nie oczekuj więc, że ktoś za Ciebie będzie korzystał z wyszukiwarki lub poszukiwał na forum rozwiązania twojego problemu itp. (takie rzeczy powinieneś robić sam, zanim zamieścisz posta z zapytaniem).

9. Nie krytykuj i nie podważaj autorytetu Administratorów i Moderatorów w kwestiach regulaminowych. Jest to prosta droga do opuszczenia forum.

10. Zapoznaj się z regulaminami działów z których chcesz skorzystać, w szczególności GIEŁDY (sprzedam/kupię/zamienię). Zapobiegniesz w ten sposób niepotrzebnym nieporozumieniom.POZOSTAŁE PRZYDATNE INFORMACJE


REGULAMIN ASTRA TUNING TEAM
viewtopic.php?f=96&t=41085&view=unread#unread" onclick="window.open(this.href);return false;


:!: :!: :!: OSTRZEŻENIA I BANY :!: :!: :!:

-> Ostrzeżenie (WARN) otrzymasz za posty/wątki niezgodne z regulaminem (więcej na ten temat znajdziesz w Regulaminie Klubu ATT pkt. 7)
-> Zbierzesz 3 ostrzeżenia i będziesz miał zablokowany dostęp do forum (BAN) na 1 dzień.
-> Zbierzesz 4 ostrzeżenia i BAN potrwa tydzień.
-> Zbierzesz 5 ostrzeżeń i będziesz zbanowany na miesiąc.
-> Przekroczysz 5 ostrzeżeń i dostaniesz blokadę dostępu do forum na czas nieokreślony.
-> Dbaj o kulturę - stosuj się do Regulaminu i nie będziesz miał problemu z ostrzeżeniami.

Moderatorzy starają się sprawdzać posty pod kątem zgodności z regulaminem jak najlepiej, ale nie zawsze są w stanie wszystko wyłapać. Dlatego jeśli zauważysz taki post "zgłoś go" klikając ikonkę :!!: (prawy górny róg postu obok opcji "CYTUJ" i "EDYTUJ".


:!: :!: :!: OPCJA SZUKAJ :!: :!: :!:

Zapamiętaj! Wyszukiwarka odpowiada na ponad połowę pytań :!:

Jak korzystać z opcji Szukaj?
-> Kliknij Szukaj na samej górze Forum (menu).
-> Wpisz szukane słowa kluczowe. Znak * zastępuje dowolny ciąg znaków (np. nier* - wtedy wyszukiwarka znajdzie takie słowa jak: nierówno, nierówna, nierównomiernie, nierównomierna itd.).
-> Wybierz dział forum, który chcesz przeszukać.
-> Zaznacz: "Tylko tytuł postu" (wtedy najpewniej znajdziesz to czego szukasz. I dlatego tak ważne jest prawidłowe tytułowanie swoich tematów).
-> Kliknij "Szukaj" aby uzyskać wyniki.

Przeszukiwanie tylko tytułu postu pozwala w dużym stopniu zminimalizować ilość tematów, w których wspomniane słowo/słowa się przewija/ją .

Przykład:
Powiedzmy, że masz problem z niedogrzanym silnikiem.
-> Klikasz Szukaj.
-> W pierwszym okienku wpisujesz: niedogrz* silni*
-> Zaznaczasz opcję "Szukaj wszystkich wyrazów lub całego wpisanego ciągu".
-> Zaznaczasz opcję "Tylko tytuł postu".
-> Wybierasz dział "Chłodzenie silnika".
-> Klikasz "Szukaj".
-> Uzyskałeś wyniki szukania.

Jeśli twój problem znajduje się w jakimś temacie, ale coś nadal jest niejasne lub nie uzyskałeś wszystkich odpowiedzi w kwestii swojego problemu, to dopisz się do istniejącego już tematu. NIE zakładaj nowego, nawet jeśli temat jest bardzo stary, to i tak powędruje na samą górę w szukanej kategorii i na 100% każdy zobaczy go tak samo, jak świeżo założony przez ciebie wątek :!:

Życzymy przyjemnego korzystania z forum,
Zarząd i ModTeam ;)
Ostatnio zmieniony 17 września 2017, 20:04 przez AndziA, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Aktualizacja
Zablokowany

Wróć do „Powitania”

cron