Strona 18 z 18

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 10 października 2025, 15:36
autor: Krzysiek90000
To na początek zdjęcie z dawcą, stan na początek maja tego roku
Obrazek
Było to ostatnie wypchnięcie Astry przed zabraniem się za komorę silnika i na przełomie maja/czerwca ruszyła praca :-D

Było usuwanie mas na łączeniu blach, szlifowanie, piaskowanie, matowanie starego lakieru, trochę to trwało bo wziąłem się od razu za nadkola, generalnie rudą udało się w całości usunąć, przynajmniej to co było na wierzchu :-D
Dodatkowo wywaliłem łapę od Isuzu ( ta przy rozrządzie), podstawę akumulatora oraz belkę pasa przedniego :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
C.D.N…

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 27 października 2025, 11:36
autor: KucaQ
Niezły powrót :)

Popraw fotki, bo przynajmniej u mnie widac tylko pierwsze.

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 7 listopada 2025, 23:28
autor: Krzysiek90000
KucaQ pisze: 27 października 2025, 11:36 Niezły powrót :)

Popraw fotki, bo przynajmniej u mnie widac tylko pierwsze.
Poprawiłem, powinny już działać ;-)

A więc ciąg dalszy :-)
Dalej zabrałem się za spawanie kilku o dziwo małych dziur, jedyna większa, którą znalazłem znajdowała się pod matą w podszybiu, ale na szczęście nic strasznego, dorobienie otworów pod nową nagrzewnicę, rurki od klimy i spływ skroplin (tak, będzie klima), zaspawanie jednego otworu po starej nagrzewnicy oraz wspawanie pasa przedniego pod dodatkowy wiatrak, co było chyba ostatnim etapem prac przy blacharce (przynajmniej jeżeli chodzi o komorę silnika) po czym wszystko zostało „zabezpieczone” neutralizatorem rdzy :-) mam nadzieję, że niczego nie pominąłem, pod spodem fotki bo bez nich to się nie liczy :-D
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stay Tuned!

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 17 listopada 2025, 16:08
autor: bartek_87
Gruba robota! Fajnie, że ktoś jeszcze się bawi w takie grubsze tematy w astrze f :)

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 18 listopada 2025, 16:24
autor: Krzysiek90000
bartek_87 pisze: 17 listopada 2025, 16:08 Gruba robota! Fajnie, że ktoś jeszcze się bawi w takie grubsze tematy w astrze f :)
Dzięki, żałuję, że nie zabrałem się za nią wcześniej, ale co się odwlecze to nie uciecze, były różne myśli, ale cisnę dalej do przodu z nią :)

Przy okazji kolejny UP
Stan na dzien 09.10.25

Komora dostała epoksyd po całości, teraz czeka mnie obróbka tego i wychodzimy na prostą do lakierowania :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 24 listopada 2025, 12:16
autor: Tomek (Astra)
Epoksyd to podstawa, wal porządnie 2-3 warstwy po całości. Dwie na grubo na stare warstwy i blachę , później trzecia po szpachlowaniu i uszczelnianiu połączeń mastykami. Jak w terenówce. Wtedy szlif na gładko i można jechać z akrylem. Pal licho ile czujnik lakieru wykaże, ruda ma zdechnąć na zawsze. Jak jaskiniowcy za tysiąc lat wykopią, uznają za rydwan boga.

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 25 listopada 2025, 20:28
autor: DDawcio
Kibicujemy😁 Czekamy na kolejne fotorelacje😁

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 6 stycznia 2026, 14:08
autor: Krzysiek90000
Tomek (Astra) pisze: 24 listopada 2025, 12:16 Epoksyd to podstawa, wal porządnie 2-3 warstwy po całości. Dwie na grubo na stare warstwy i blachę , później trzecia po szpachlowaniu i uszczelnianiu połączeń mastykami. Jak w terenówce. Wtedy szlif na gładko i można jechać z akrylem. Pal licho ile czujnik lakieru wykaże, ruda ma zdechnąć na zawsze. Jak jaskiniowcy za tysiąc lat wykopią, uznają za rydwan boga.
Jest robione konkretnie, bez lipy i najmniejszego pitu pitu 😁
DDawcio pisze:Kibicujemy😁 Czekamy na kolejne fotorelacje😁
Mówisz i masz 😀

Narazie obróbka komory zwolniła tempo, niestety aura nie zachęca na długie posiadówy w garażu więc czekamy na dodatnie temperatury, ale w między czasie z racji, że kobieta sprezentowała mi nabe pod choinkę przygotowałem przewody i założyłem do dawcy kierownicę, która leżała już jakiś czas także przy swapie zostanie tylko kwestia przekładki 😎
Obrazek
Obrazek

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 21 lutego 2026, 13:21
autor: Ventura
Ciekawa ta kierownica ;)

Widze, że sporo działasz przy tym aucie wciąż :)

Re: [Astra F] Lowered "NautilusBlau"

: 12 maja 2026, 12:40
autor: Piotr00
Czy moglibyśmy zobaczyć ciąg dalszy prac nad samochodem, proszę?

Nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć! :-D

nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj. Gaw0r