Zaloguj    Zarejestruj

Moja Śliczna Astra F

Dział wyłącznie dla samochodów Klubowiczów ATT

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Moja Śliczna Astra F

Postprzez Tomek (Astra) » 2 października 2007, 20:53

Ok., wprowadzam małe zmiany w pierwszym poście. Nie będę edytował już napisanego textu gdyż stanowi on swoisty pamiętnik. Hehe, jak czytam pierwsze posty to sam nie mogę uwierzyć w to co pisałem :D Dokładam tylko ogólne info o obecnym stanie Astry wedle obecnego regulaminu + jakieś 3 współczesne fotki (dołożę kiedy Astra już będzie w ciuchach Irmschera).

Wyposażenie ( na zielono podane to dołożone przeze mnie):

ABS
Wspomaganie kierownicy
Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka
Elektryczny szyberdach
Elektryczne szyby x2
Fotochromatyczne lusterko z Vectry C
Podświetlane daszki przeciwsłoneczne
halogeny
komputer pokładowy MID

zawieszenie: Sprężyny i amortyzatory APEX -35mm
hamulce: przód tarcze wentylowane 284mm, tył tarcze 260mm.
silnik: C18XE 125KM/168nm

Tuning:
zewnętrzny: zdjęte listwy, emblematy; gleba; lampy przód angel eyes black Sonar; tył lexus look black; zderzaki, klamki, lusterka pomalowane pod kolor nadwozia; alufelgi Irmscher 15" Twinspoke; opony 195/50/15 Uniroyal Rainsport 1; końcówka wydechu - dwururka, bodykit Irmscher!
wewnętrzny: licznik digital, skórzana gałka zmiany biegów z Mondeo
mechaniczny: swap silnika z C18nz na C18xe, kolektor 4-2-1 z C20xe, tłumik środkowy z C20xe, brak kata (strumienica)
Car audio: radio LG Lac3700, wzmak Mac Audio MPX2000, sub Mac Audio MPBox 160W rms

Plany:
bliskie: założenie klimatyzacji; obklejenie skórą boczków; fotele półkubełkowe; i inne, drobne mody wewnętrzne.
odległe: Porządne car audio z 7" ekranem i DVD; tuning C18xe (kolektory Lexa lub turbo etc.); podłączenie klimatronica

Aktualne zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cześć!
Jestem już na forum od jakiegoś czasu a nie zdążyłem jeszcze zaprezentować swojej ślicznotki. Pora naprawić ten błąd.
Autko kupiłem 25.08.2007. Silnik 1.8 rocznik 1992, sedan. Bardzo mi się podoba i lubię starsze autka (Audii 80, 100, stare Fordy). Może się to komuś nie podobać ale twierdzę, że tuning autka młodszego niż 5-10 lat to bezsens. Moja Asterka wyśmienicie się do tego nadaje.
Będę się koncentrował głównie na tuningu optycznym i audio. Jeśli chodzi o mechanikę uważam, że komfort,ekonomia, trwałość i bezawaryjność jest ważniejsza niż dynamika. Niemniej komfortowe autko powinno mieć moc na poziomie conajmniej 100km/ 1 tonę wagi:) Moja Asterka prawie ją osiąga.
Wpierw muszę jednak zadbać o najżywotniejsze bolączki Małej. Układ wydechowy jest tak dziurawy, że ponownie zaspawać się go nie da (raz to zrobiłem bo odpadł w drodze powrotnej od poprzedniego właściciela!), zamówiłem więc kompletny układ wydechowy (oczywiście seria). Szukam jeszcze ładnej, podwójnej, chromowanej końcówki. Zaraz po zrobieniu przeglądu wylał się olej z przedniego amortyzatora. Szukam więc kompletnego zawieszenia (amorki gazowe+sprężyny obniżające max 30/20 mm). Liczę na to, że na tym forum znajdę pomoc i dobre rady bo to mój pierwszy własny samochód i wogóle jak narazie z motoryzacji jestem prawie zielony:). No i żaróweczki powymieniać muszę bo większość kontrolek nie świeci, paski, pewnie rozrząd (podobno był wymieniany ale teraz to już nie wierzę), tarcze (spodobały mi się fajne nawiercane EBC, chyba się skuszę), klocki, płyny.
Pewnie więc trochę minie zanim zabiorę się za konkretne zmiany w wyglądzie (nie licząc końcówki wydechu:)
A oto zdjęcia mojej Piękności:
Obrazek
Obrazek Obrazek

Niedługo będzie wyglądać jeszcze lepiej! Liczę na opinie i sugestie. Zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy techniczne.

Ogólnie nakreśliłem sobie prosty ogólny plan zmian jakie będę stopniowo wprowadzał:
1. Wymiana cd - to które dostałem jest już wymęczone, wytarte przyciski, przerywa na byle dziurze. Do tego świeci mocnym pomarańczowym światłem - wkurzające w czasie nocnej jazdy. No i automatyczna antenka jest złamana - do wymiany.
2. Jeden z głosników (przedni prawy)- jest uszkodzony i trzeba go wymienić. Chwilowe rozwiązanie bo powoli rozglądam się za kompletnym zestawem z basem w miarę niezłej klasy (świetnie brzmi Bose w Omedze 3.0 ojca).
3. Skórzane mieszki przy wajchach są wytarte - do wymiany. Przy okazji gałka zmiany biegów pójdzie do wymiany. Co myślicie o tych białych zegarach? Myśle, że te z niebieskim podświetleniem indiglo są ładniejsze. No i aluminiowe nakładki na pedały.
4. Na wiosnę alufelgi. To podstawa. Plus opony 185/50-55 R15 lub nawet 195. Ewentualnie dołoże dystanse (myślicie, że to dobre rozwiązanie? Mógłbym może załozyć opony nawet 205-215?).
5. Na wiosnę będą konieczne pewne roboty blacharskie i lakiernicze, zwłaszcza, że rdza łapie. Od razu wyminię grill (będzie ze srebrną siatką), zderzaki (są wytarte i wypłowiałe. Muszą być malowane w kolorze nadwozia). Dołoże progi i małą lotkę na klapie bagażnika. Zawsze mi się takie łukowate podobały.
6. Angel eyes. Chromowane. Są piekne. Z tyłu lexusy.
7. Myślę o polakierowaniu całego nadwozia na czarno. Nie wiem dlaczego. Moje ulubione kolory samochodów to czarny, śnieżnobiały, czerwony i ew. srebrny. Chociaż dobry, błyszczący lakier w każdym kolorze super wygląda. Jeszcze się zastanowię.
8. Srebrzyste, chromowane obudowy lusterek. Cudo.

To tyle mojego wstępnego opisu. Każda opinia jest mile widziana! Zabieram się do roboty. Pozdrawiam Wszystkich!
Ostatnio edytowano 6 grudnia 2010, 21:47 przez Tomek (Astra), łącznie edytowano 9 razy
Tomek (Astra)

Klubowicz

Województwo: Małopolskie
Imie: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: C20xe
Pojemność: 2000

Re: Moja Śliczna Astra F

Postprzez Gibon » 2 października 2007, 21:17

witamy :D
Asterka widać ze seria i cuż o niej mówić jak coś zrobisz dawaj fotki :)
Co do 3 punktu zapukaj bo bombla dużo osób ma od niego niestety ja nie kupiłem czego załuje :p
Angel eyes Tak Lexy Nie
Malowanie to już może jakiś kameleonik :D
Tak widze ze podoba ci sie chrom ale mi jakoś nie pasi astra w chromie kwestia gustu (chrom to np golf 4 passat audi a4)
Aha czego nie napisałeś to napisze listwy aut. Widze ze masz plany spore ciekawe czy też portfel tak gruby jak te zmiany :D Na przód może przejściowo białe kierunki przed aniołkami :D
Gibon

-#USER

Postprzez Tomek (Astra) » 2 października 2007, 21:22

Jasne, jasne, listwa aut. To plan ogólny.
Chromik uwielbiam w niewielkich ilościach. Czarne nadwozie + chromowane dodatki :)
Kasy wiecznie brak ale po trochu uda mi się zrealizować wszystkie zamierzenia, choćby dwa lata to trwało.
Tomek (Astra)

Klubowicz

Postprzez bartek_87 » 2 października 2007, 21:37

Plany widać spore i jak napisałeś 2 lata, to wcale nie jest tak dużo czasu na przeprowadzenie tak dużych zmian, oby Cię zapał do pracy i modyfikacji nie opuścił. Ja dodam od siebie, że asterka czarna będzie ładnie wyglądać, ale co do tylnych lamp, tak jak Gibon napisal lexusy już się przejadły, lepiej zamontuj oryginalne poliftowe lampy (są delikatnie przyciemnione). Ja osobiście nie przepadam za spoilerami na klapie sedana/cabrio, ale to Twoja furka i Twój styl ;) Zegary indiglo jak najbardziej, co do opon to ja miałem standardowo 195/55/15 i było bardzo przyjemnie, polecam, nie czuć mocno kolein i dziury nie są jeszcze takie straszne. Co do grilla, to lepiej daj siatkę czarną, bo srebrna jakoś kojarzy się trochę z agrotuningiem, zwłaszcza, jeżeli planujesz czarny lakier. (myślę, że większość osób na tym forum tak by napisało). Co do lusterek to nie wiem, czy wogóle dostaniesz takie obudowy do astry F :570: Ja bym polecił oryginalne poliftowe lusterka z elektryką i podgrzewaniem w kolor. Tyle narazie ode mnie.
Powodzenia w modach! :564:
bartek_87

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez Piotr_Wu » 2 października 2007, 23:30

piszecie, że lexy się przejadły, ale angeli nie odradzacie... z tym pierwszym się zgodzę, ale z tym drugim już nie. Bo skoro na lexy na początku był taki szał (wiem bo sam kupiłem i żałuję), a teraz wszyscy uważają, że to lekko agrotuning już, to dokładnie tak samo za jakiś czas może stać się z angelami, indiglo, lakierem kameleon i innymi jedno lub dwusezonowymi gadżetami.
Ja osobiście polecam jakiś ponadczasowy tuning, który nigdy nikomu nie skojarzy się źle, czyli jakieś oryginalne pakiety ospojlerowania znanych firm (sam Irmscher chyba miał chyba po 2 modele dokładek i całych zderzaków, jeszcze był Steinmetz, Zender itp). Sam, mimo błędów przeszłości, w tym momencie do czegoś takiego dążę :) Wiem, że to trudniejsza droga (bo trzeba się nieźle naszuać), ale nikt nie twierdzi, że tuning jest łatwy ;)
Piotr_Wu

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Wu
Auto: Astra G, Cee'd ED
Silnik: x18xe1, D4FB
Pojemność: 1796, 1582

Postprzez bartek_87 » 2 października 2007, 23:39

Piotr_Wu ja cały czas staram sie szukać takiego rozwiązania, ale rzeczywiście nie jest to łatwe., ponieważ astra to mój pierwszy samochód to próbuję go robić w taki właśnie sposób. Co do lexów to jeszcze 2 lata szalałem za nimi. Podobnie jak za tonami laminatu, chciałem kupić do nissana rodziców potężne skrzydło WRC na klapę, ale tato nie pozwolił (chwała mu za to :D ) A co do lexów, to jeszcze, zależy jak ogólnie prezentuje się autko, bo według mnie w niektórych autkach wyglądają one super (głównie chodzi mi o wersje black). Wiem, że uniwersalnym rozwiązaniem do astry byłyby, tak jak Karlos napisał w moim temacie reflektory Helli z czarnymi wkładami. Nie są one może takie efektowne, krzykliwe jak Angel Eyes, ale przez to są ponadczasowe i tak jest wydaje mi się ze wszystkimi elementami tuningu, podobnie jest chyba z samymi samochodami. Sorki za OT
bartek_87

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez Tomek (Astra) » 3 października 2007, 09:48

Mam na myśli ten mały spojlerek, który często jest na seryjnych Astrach F sedan. Teraz priorytetem są amortyzatory i sprężyny, najlepiej 30/20. Słyszałem, że do przodu można założyć te od GSI. Zastanawiam się nad kompletnym zawieszeniem WEITEC 35/20 ale w takim wypadku muszę czekać do końca miesiąca na wypłate:) Kosztuje chyba z 1.800. I wcale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie? Niedługo moja Astra będzie warta więcej niż nowa :)
Tomek (Astra)

Klubowicz

Postprzez Tomek (Astra) » 26 października 2007, 23:32

Uff! Wreszcie trochę czasu żeby napisać. Ostatnio Mała dostała nowe ładne mieszki (dzięki Boombel). Na zamontowanie czekają nowiutkie gazowe corveny. W drodze sa nowe głosniki (seryjne GM, których mi brakowało w lewych drzwiach, jak na moje ucho nieźle brzmią w połączeniu z Daxami ZGE-165 z tyłu) i gałka zmiany biegów. oto fotka:
Obrazek
Kolor mieszków moze się komuś nie podobać ale będzie pasował do planowanych pozostałych zmian wnętrza!

Przy okazji, podczas rozkręcania panelu między siedzeniami znalazłem masę "skarbów" (np. kluczyki do mieszkania poprzedniego właściciela:-) i te oto wtyczki:
Obrazek
Są niepodłączone. Wie ktoś może do czego służą?

Następne modyfikacje przed zimą to wymiana zegarów na sprawne (niedziałające kontrolki)+ tarcze indiglo oraz układ wydechowy (seria + końcówka tuningowa). Więcej narazie nie zdołam w tym roku, bo muszę zabulić mega OC (brak zniżek :( i kupic jakiegoś blaszaka. Nie zostawię przecież autka na... lodzie:)
Ostatnio edytowano 28 października 2007, 10:42 przez Tomek (Astra), łącznie edytowano 1 raz
Tomek (Astra)

Klubowicz

Postprzez Michaello84 » 26 października 2007, 23:58

te kostki to najprawdopodobniej od przycisków do podgrzewania foteli. sprawdź pod wykładziną pod przednimi fotelami czy nie masz poprowadzonej instalacji do podgrzewania foteli :) wersje limitowane czesto mialy gotowe instalacje do dodatkowego wyposazenia
Michaello84

-#USER

Postprzez Tomek (Astra) » 8 grudnia 2007, 18:31

Już minęło półtorej miesiąca a zmian póki co niewiele. Głośniki założone (seryjne GM), zegary założone sprawne (wszystkie kontrolki świecą a tarcze już nie są białe tylko póki co standard) układ wydechowy praktycznie mam skompletowany (tłumiki bosal i katalizator uniwersalny (jestem proekologiczny ;) brakuje mi tylko kolektora i jego osłony. Dziś założyłem wreszcie białe kierunkowskazy (co widać na moim nowym zimowym avatarku):
Obrazek

W drodze jest blenda i spojler na klapę bagażnika (taki jak w poliftowych Astrach). Jeśli Poczta Polska się pośpieszy to za tydzień będę je już lakierował - blendę na czarno a spojler pod kolor nadwozia. Zrezygnowałem z przelakierowania całego auta na czarno. Ten kolor jest jakiś... typowy. Zostanie ten metaliczno-szary co obecnie. Bardzo go polubiłem:) I czekam na ramki ATT!
No i poszukuję używanych sprężyn od gsi żeby ciut sobie autko obniżyć, ewentualnie pomyślę o Eibachu (-30/-30). Kupiłem przy okazji amorki na tył gazowe delphi. Te co mam są jeszcze dobre (poprzedni właściciel je wymieniał) ale skoro mam z przodu nowe i sprężyny będę wymieniał to i tylne amory nie zawadzi. I do kompletu pozostaną rozpórki ale muszę się zorientować czy nie będzie konfliktu z instalacją gazową.
Jeśli zdążę skompletować to zawieszenie to przed wielkim wiosennym lakierowaniem (nowe zderzaki, progi, grill, blacharka) pozostanie mi jeszcze w zimie założyć tarcze indiglo, nakładki na pedały i pobawić się z oświetleniem wnętrza. No i co myślicie o polakierowaniu lusterek pod kolor nadwozia? Rozwiązanie tymczasowe bo później myślę założyć jakieś M3 - z kierunkowskazami (bocznych nie mam)
Tomek (Astra)

Klubowicz

Postprzez lipek » 8 grudnia 2007, 22:49

plany są to dobrze. ważne żeby Tobie się podobało ale jeśli masz wątpliwości pytaj napewno ktoś doradzi. kończąc OT odp na Twoje pytanie: jeśli chodzi o lusterka to warto polakierować w kolor. A jeszcze lepiej kup poliftowe i pomaluj. Osobiście twierdze że lusterka m3 TYLKO ładnie wyglądają a jazda z nimi... no cóż... może da się przyzwyczaić ale sązdecydowanie mniej praktyczne.... pozdrawiam
lipek

-#USER

Postprzez Michaello84 » 8 grudnia 2007, 23:48

Tomek (Astra) napisał(a):I czekam na ramki ATT!

przepraszam, ze tak dlugo, ale pare dni temu wyslalem :) priorytetem

Tomek (Astra) napisał(a):Kupiłem przy okazji amorki na tył gazowe delphi.

niestety będziesz narzekał. miałem takie nówki u siebie, przejechały 30000km i zaczęły się pocić... czeka mnie ich wymiana, ale do oporu na nich jeżdżę, bo jestem chwilowo bez kasy...

Tomek (Astra) napisał(a):No i co myślicie o polakierowaniu lusterek pod kolor nadwozia? Rozwiązanie tymczasowe bo później myślę założyć jakieś M3 - z kierunkowskazami (bocznych nie mam)

kup oryginalne poliftowe, ale elektryczne i podgrzewane :) pomaluj w kolor nadwozia i będzie git. M3 - jak dla mnie lipa, zależy jeszcze ile ktoś auta używa. Ja robiąc ok 40000km rocznie nie mógłbym mieć mniejszych lusterek...
Ostatnio edytowano 1 stycznia 1970, 02:00 przez Michaello84, łącznie edytowano 1 raz
Michaello84

-#USER

Postprzez Tomek (Astra) » 9 grudnia 2007, 02:05

Michaello84 napisał(a):kup oryginalne poliftowe, ale elektryczne i podgrzewane pomaluj w kolor nadwozia i będzie git. M3 - jak dla mnie lipa, zależy jeszcze ile ktoś auta używa. Ja robiąc ok 40000km rocznie nie mógłbym mieć mniejszych lusterek...

Te lusterka, które mam podobają mi się i są dość praktyczne (podgrzewanie i elektryczna regulacja jest). Jeżdżę dość dużo więc chyba faktycznie zrezygnuję z M3 i na razie polakieruję te. Poliftowe później, teraz mam ważniejsze wydatki związane choćby z zawieszeniem.
I tak się właśnie zastanawiam... może blendę zrobić pod kolor nadwozia zamiast na czarno? Niektórzy tak mają choć nie widziałem jak to wygląda w kolorze szarym. Co o tym myślicie?
Tomek (Astra)

Klubowicz

Postprzez Tomek (Astra) » 17 grudnia 2007, 23:42

Kolejny dodatek do Małej - tarcze indiglo:

Obrazek

Świetny bajer! Godzinę temu skończyłem się z tym męczyć i już widzę, że potrzeba kilka poprawek. Trochę źle ustawiłem wskazówkę obrotomierza i mam -400 obr./min. Wskazówki pomalowałem na czerwono markerem ale tylko ta od obrotka fajnie świeci. Przez pośpiech zapomniałem wymienić żarówki w temp. i benie. No i przy obrotku przebija dolne podświetlenie co jest b. denerwujące choć w sumie mało zauważalne. Do tego dostałem nie te tarcze, które zamawiałem! Zupełnie nie rozumiem jak mogło dojść do takiej pomyłki bo przecież wybrałem w i-sklepie odpowiedni produkt i dodatkowo wyraźnie napisałem w zamówieniu, że do 220 km/h, bak 50l! No ale już nie bawię się w zwroty bo 240 lepiej wygląda a poza tym przekłamuje in minus więc fotoradar mnie nie złapie. Po prostu zamiast 120 km/h będę naprawdę jechał 110.
Tarcze mają dwa rodzaje podświetlenia - niebieskie i seledynowe. Nie wiem czemu jak włączę niebieskie (według mnie ładniejsze) to słychać cichy pisk z inwertera (oczywiście przy absolutnej ciszy w aucie). Ech, może w sobotę znajdę czas żeby te tarcze trochę poprawić. Ale i tak wyglądają suuper!
Ostatnio edytowano 13 lutego 2010, 18:53 przez Tomek (Astra), łącznie edytowano 1 raz
Tomek (Astra)

Klubowicz

Postprzez Astrix » 17 grudnia 2007, 23:49

no faktycznie fajnie :) ile Cięto wsio wyniosło ??
Astrix

-#USER

Następna strona

Powrót do Projekty klubowe