Zaloguj    Zarejestruj

Czarny Turas KucaQa

Tutaj prezentujemy wszystkie inne auta niz Opel Astra

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Czarny Turas KucaQa

Postprzez KucaQ » 29 maja 2018, 01:17

Siemanko,
po prawie 3 miesiącach jeżdżenia autem rodziców przyszła pora na swoje auto :D Pierwotny plan zakładał czarną Astrę H w kombi, z 1.9 150KM pod maską. No cóż... czarny to się zgadza, trójka też, rodzaj nadwozia, a nawet moc ta sama. Jednak marka się zmieniła. Padło na BMW E46 w Touringu. Kombi chciałem od zawsze, a E46 mi się marzyło jeszcze zanim zdałem prawko. Teraz auto było w moich zasięgu, więc postanowiłem spełnić swoje nastoletnie marzenie ;)

Trochę suchych danych:
Silnik: M47N - 2.0d 150KM na Common Railu i na łańcuchu
Skrzynia: 6-biegowy manual
Kolor: Black Sapphire Metallic

Jeśli chodzi o wyposażenie, to trafiła się zaje**ście wyposażona sztuka. Dlatego jak znalazłem ogłoszenie, to nie dałem za wygraną i po auto po prostu musiałem jechać.
-półskórzane fotele, wersja Sport/MPakiet
-czarna podsufitka
-4el. szyby
-elektrycznie sterowane i składane oraz podgrzewane lusterka
-fotochromatyczne lusterko wewnętrzne oraz lusterka zewnętrzne
-czujnik zmierzchu i czujnik deszczu
-duża navi MKIV
-climatronic
-podgrzewane fotele
-komputer pokładowy
-elektryczny szyberdach
-pakiet Shadow Line (czarne obramówki wokół szyb)
-fabryczny alarm
-8 poduszek powietrznych (4 w drzwiach, 2 w kierownicy i desce oraz kurtyny powietrzne w słupku A)
-czujniki parkowania tylne
-podłokietniki przód/tył
-system Bluetooth
-wypinany hak

Także jak na 15-letnie auto wyposażenie jest baaardzo przyzwoite. Po F-ce nie chciałem kupować biednego auta, w którym trzeba by było dokładać wyposażenia, albo męczyć się z jego brakiem. Tu... nie brakuje mi nic :) No może xenonu, ale biorąc pod uwagę koszty ewentualnej awarii, to może i lepiej, że go nie ma :P A halogenówy świecą miliard razy lepiej niż lampy w Fce :D

Tak wyglądała świeżo po sprowadzeniu do domu:
Obrazek
Obrazek

Pierwsze mody i eksploatacja :) Czarne nerki, przyciemnione boczne kierunkowskazy i polerka moooocno sfatygowanych lamp
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i po doprowadzeniu jej do stanu "po mojemu" wygląda tak :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Planów póki co nie mam jakoś mega dużo, mam teraz w życiu ważniejsze rzeczy na głowie niż samochód. Aczkolwiek na lato na pewno będę celował w ładne 18, na przód może zderzak z MPaka, jakiś Eibach i inne lampy na tył. Ale.. wszystko pokaże czas. Póki co cieszę się przepaścią mocy między F i G, a BMW :)
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Re: Czarny Turas KucaQa

Postprzez KaMYk » 29 maja 2018, 06:33

Gratuluję i bezawaryjności :) Fajnie, że nie uciekasz z forum jak większość osób, które zmieniły markę :) :564:
Odkąd sprzedałeś eFkę, to prawie tu nie zaglądasz, wróżyło to, że zrobisz jak większość, zmiana marki - zmiana forum.
KaMYk

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Krzysztof
Numer klubowy: K056
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Pojemność: 2.0 CDTI
Telefon: 691999765

Postprzez KucaQ » 29 maja 2018, 06:49

KaMYk, moja słaba aktywność na forum (zresztą nie tylko tym) wiąże się z dużymi zmianami w moim życiu oraz właśnie kończę studia, więc miałem na głowie pracę dyplomowa i masę innych rzeczy, które skutecznie pochłaniały mój wolny czas :)
KucaQ

ModTeam

Postprzez KucaQ » 4 lipca 2018, 11:30

Witajcie,
BMW sprawuje się bardzo dzielnie, za mną już kilka tysięcy kilometrów, z auta jestem mega zadowolony, wygoda i ergonomia na szóstkę z plusem. Brak jedynie uchwytu na kubek z przodu, ale za często kawy w trasie nie pijam, żeby był to czynnik dyskwalifikujący.
Końcem maja BMW odwiedziło Zlot OWLA :)
Obrazek

Niedaleko domu wyczaiłem dobra miejscówkę do zdjęcia, więc strzeliłem kilka fotek :D
Obrazek
Obrazek

Zostały aktywowane dzienne na długich. Wychodzę z założenia, że skoro mam automatyczną funkcję świateł, to trzeba z niej korzystać i szkoda by się marnowała, a jak w dodatku moduł w swiatel w BMW fabrycznie przewiduje taką opcję, to grzech było tego nie zrobić :)
Obrazek

A w ostatni weekend czerwca wykonałem dwuetapową korektę lakieru. Na całość poszła warstwa wosku Soft 99 Kiwami. A to wszystko dzięki ogromnej pomocy Młodego, który użyczył mi niezbędnego sprzętu do jej wykonania :564:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety, niedługo po tym, jakiś *utas pod blokiem mi pokazał jak on dba o cudze samochody. Śmieje się tylko, że mam pecha do lewego tylnego nadkola, bo Fce też mi je zarysowali :D tylko tym razem sprawcy nie znalazłem...
Obrazek

Zacząłem już poszukiwania 18 na przyszły sezon, wybór padł na jeden konkretny model, miejmy nadzieję, że do wiosny znajdę ;)
A po felgach... cóż, cóż, mam kilka małych planów :D ale wszystko pokaże czas :)
KucaQ

ModTeam

Postprzez Sylwesters7 » 4 lipca 2018, 12:49

KucaQ, grzebiesz troszkę przy czarnuchu i teraz tylko czekać kiedy wpadnie tu mpakiet hehe A jużwidziałem że szukasz stylingów 105? 18 o ile dobrze kojarzę z posta na fb
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Astra TT
Silnik: z20ler
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez KucaQ » 4 lipca 2018, 16:26

Sylwesters7, hah, bez przesady :p z mpaka przewiduje tylko zderzak przód, ale zobaczymy jak się życie potoczy. Z irmscherem w Fce też mówiłem że będzie tylko tył, a jak się skończyło ;)
Szukam dokładnie 114. Zawsze chciałem 63, ale nie chce 19 calówek, dlatego wybór padł na 114, bo są podobne, a w 18 calach :)
KucaQ

ModTeam

Postprzez Sylwesters7 » 4 lipca 2018, 19:51

KucaQ, to jest choroba ;) Także powoli będzie pełny mpak
Sylwesters7

ModTeam

Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Astra TT
Silnik: z20ler
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez bartek_87 » 6 lipca 2018, 09:39

Ładna Bawarka, podstawowy pakiet odświeżający auto już dostało, teraz trzeba czekać na Eibachy i 18" :564:
bartek_87

ModTeam

Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez KucaQ » 23 lipca 2018, 10:11

bartek_87, dziękuję, cieszę się że się podoba :)

E46 miała swój debiut na tegorocznym ATT :)
Fotka od Raka
Obrazek

Po zlocie od majfrendów dotarły w końcu żaróweczki do tablicy :)
Obrazek
Obrazek

A także kurier przyjechał z felgami :562:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak, moja cudowna kobieta SAMA ZAPROPONOWAŁA żebym je wtargał do domu :D Jak tu jej nie kochać? :)

Felgi to oczywiście Styling 114, 18 cali, przód 8 a tył 9 cali szerokości. Trzeba im trochę serca poświęcić, ale wyrwałem je w
okazyjnej cenie, więc warto było :) Zimą kupię oponki i na nastepny sezon będą już 18 na aucie :) Co do opon to postawiłem na sprawdzone Uniroyale Rainsporty 3, na przód 225/40, a na tył 245/35 :)

Pozdrawiam :564:

EDIT:
W sobotę wpadła przymiareczka nowej felgi :P Cóż... uważam że z rozmiarem i wzorem trafiłem w dychę. Szerokość felg, też jak najbardziej odpowiednia, o ile z przodu weszło z luzem, tak z tyłu między amortyzatorem a felgą jest szpara w którą ciężko palca wcisnąć :562:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz tylko do wiosny je sobie zregeneruję, kupię oponki i czekam na sezon 2k18 :D
Co do koloru to korcił mnie grafit, ale obawiam się że przy tym wzorze felgi zgubiłbym jej urok, dlatego finalnie postawiłem na klasyczne srebro z grubym ziarnem :564:
KucaQ

ModTeam

Postprzez makaba » 23 lipca 2018, 16:23

Kupiłem te same żarówki. Nawet całkiem ok świecą.
makaba

-#USER

Imie: Mateusz
Auto: Astra F/BMW E91
Silnik: N47D20C/C14SE
Pojemność: 1.4/2.0

Postprzez bartek_87 » 23 lipca 2018, 23:50

Te 18" do e46 to taki kompromis między wyglądem, a praktyką :) Myślę że będzie bardzo dobrze wyglądać. Idąc na całość pewnie wybrałbyś 19", tak trochę bezkompromisowo, ale byłby większy szał :564: Nie myślałeś o gwincie? do e46 chyba w miarę łatwo można dostać? Na tył koniecznie dystans z 10mm i lekki naciąg! :564:
bartek_87

ModTeam

Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez KucaQ » 24 lipca 2018, 10:03

makaba, wziąłem je tylko dlatego że były to najtańsze ledy z canbusem na ali, za 3 sztuki zapłaciłem 1,40zł :D Na ali jest to samo co na allegro, tylko kilka razy taniej, więc nie rozdrabniałem się żeby szukać jakiś super hiper o mega żywotności. Padną to się kupi nowe, u rodziców w X3 żarówki z ali śmigają już trzeci rok. W dodatku jeżdżę na automacie, więc ledy świecą tylko po zmierzchu, to tym bardziej wróżę im długi staż :)
bartek_87, dokładnie, zawsze mi się marzył Styling 63, który wychodził właśnie tylko w 19 calach, ale po Fce stawiam już na komfort, dlatego padło na 18, przy 17 na pewno czułbym niedosyt. Z dystansem pomyśle, bo widzę ile jest miejsca między felga a nadkolem, więc może kilka milimetrów wpadnie, a naciągów nie chcę :P 245 będzie w zupełności, chciałem 255 ale nie chce stracić na dynamice auta, a znowu 235 nie, bo nie chce naciągów. O gwincie nawet nie myślałem, bo jak wyżej wspomniałem, nie chce tracić komfortu, dlatego co najwyżej wrzucę Eibacha :) Wiem, że mógłbym kupić gwint który komfortu nie ujmie, no ale wiadomo że taki gwint już swoje kosztuje :553:
KucaQ

ModTeam

Powrót do Inne Auta