Zaloguj    Zarejestruj

pytanie o kontrolę w zakładzie pracy

Piszcie co chcecie ale z rozsądkiem.

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

pytanie o kontrolę w zakładzie pracy

Postprzez tomrom » 8 maja 2018, 11:07

niedługo będziemy mieć kontrolę w zakładzie pracy. kupilismy 4 wózki widłowe - są ok, sprawne, mają przeglądy, dopuszczone przez UDT - wszystko pięknie, tylko dziś w sieci znalazłem artykuł : http://www.igryfino.pl/wiadomosci/s/405 ... idlach-do- i chodzi mi konkretnie o część dotyczącą tego, jakie elementy podlegają kontroli, bo jest tam napisane, ze powinniśmy mieć "świadectwo zgodności" - nie mamy. w ogóle pierwsze słyszę i co teraz? wózki nie przejda kontroli??
tomrom

-#USER

Województwo: Małopolskie
Imie: tomek
Auto: astra
Silnik: 1.8
Pojemność: 100

Re: pytanie o kontrolę w zakładzie pracy

Postprzez Piotr_Wu » 8 maja 2018, 21:23

Tu masz coś ciekawego do wideł:
https://www.spare.com.pl/porady-technic ... osci-widel
Ogólnie cała dokumentacja wózków, nawet jeśli zakupiliście je używane, powinna być przekazana razem z wózkami. Z tego co pamiętam (zagłębiałem się w to raz kilka lat temu, bo nikt nie miał na to czasu ani ochoty) to powinieneś mieć dosłownie wszystkie papiery, z całej eksploatacji, wymian, napraw i przeglądów wózka, zmian właścicieli itp itd.
Nie wiem jaki rodzaj kontroli będziesz mieć, jednak podejrzewam, że nikogo poza UDT nie będą interesować szczegóły (jedyny wyjątek, to dochodzenie po wypadku w pracy), zapewne sprawdzą czy termin UDT jest ok i po sprawie.
Jeśli ta kontrola to przegląd UDT, to jeśli dobrze pamiętam pan kontrolujący będzie chciał mieć na miejscu serwisanta, któremu przekaże protokół z ewentualnymi zaleceniami - mówię to z doświadczenia opisanego powyżej, na przykładzie łódzkiego urzędu. Dodatkowo pan UDT na pewno będzie chciał przejrzeć dokumentację wózków - tam powinien być papier, na którym producent oświadcza, że wszystkie elementy składowe są zgodne z normami/przepisami X, Y czy Z.

ps. Skoro macie 4 widlaki, to podejrzewam, że firma nie jest mała, więc i jakieś BHP jest, co najmniej jako firma współpracująca. Gorąco zachęcam do kontaktu z BHPowcem, bo jeśli człowiek ogarnięty, to sporo pomoże.
pss. To co napisałem, to moje doświadczenie nabyte wyłącznie przez jednokrotne przejście przez proces przeglądu UDT, więc bardzo małe, a trzeba pamiętać, że z czasem dodatkowo pewne szczegóły wylatują z pamięci. Nigdy nie przechodziłem żadnego szkolenia, nie mam podstaw teoretycznych, więc jeżeli gdzieś walnąłem błąd to przepraszam - dlatego proponuję kontakt z BHP :)
Piotr_Wu

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Wu
Auto: Astra G, Cee'd ED
Silnik: x18xe1, D4FB
Pojemność: 1796, 1582

Powrót do Off-Topic