Zaloguj    Zarejestruj

Sedan Kamila

Astra I

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Sedan Kamila

Postprzez kamil bula » 16 maja 2018, 00:15

felek666, tutaj masz przód przyciemniony na 50%, czyli tak jak ja chcę:
Obrazek
Obrazek

Tak bardzo widać, że jest przyciemniony? Qashqai jak widać ma szyby barwione na zielono, a moja Astra ma totalnie bezbarwne, więc efekt przyciemnienia będzie pewnie jeszcze mniej widoczny.
kamil bula

-#USER

Województwo: Lubelskie
Imie: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: C14NZ
Pojemność: 1.4

Postprzez Sylwesters7 » 16 maja 2018, 07:48

kamil bula, 50% to dużo i widać będzie z daleka że przyciemnione. Znajomy ma coś około 35% folia i wnocy ciemne jak holera a nawet deszczową pogodę rzuca to się w oczy. On tak jeździ już dłuższy czas i brak problemów z miśkami
Sylwesters7

ModTeam

Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Astra TT
Silnik: z20ler
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez felek666 » 16 maja 2018, 09:13

Ja ci tylko mówię że jak trafisz na kontrolę to każą ci zrywać folię albo dowodzik bo już czyste szyby mają przepuszczalność światła prawie na granicy dopuszczalności, miśki ci to wytłumaczą, ja już taką sytuację widziałem
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez Dudek » 16 maja 2018, 09:23

kamil bula napisał(a):Myślę też o naklejeniu na zwierciadła lusterek jasnoniebieskiej folii, takiej do oklejania lamp. BMW E-36 np. ma takie lusterka, że są lekko niebieskie i bardzo mi się to podoba i wg mnie dodaje autu klasy. Czy ktoś oklejał tak szkiełka lusterek?

W autach premium tak. W AF raczej żadnej klasy to nie nada, poza faktem, że będzie gorzej widać coś w zwierciadlach :P
Dudek

Klubowicz

Postprzez kamil bula » 16 maja 2018, 22:28

Sylwester7, dodałem zdjęcia auta z przyciemnionymi przednimi szybami na 50% przepuszczalności. Są wg Ciebie aż tak ciemne? 35% przepuszczalności to dużo ciemniejsza folia, niż 50. Ja mam na tyle 20%, więc Twój znajomy z 35% na przodzie ma szyby niewiele jaśniejsze od moich na tyle.

Dudek, to oleję te lusterka i już. Polakieruję je całe i tyle. Nielakierowane wyglądają mega biednie...

Luis, a ja sens widzę, bo klamki z Vectry B są nieco dłuższe, co widać po zamontowaniu, a poza tym trzeba tam coś chyba przyszlifować żeby pasowały. Najważniejsze jednak, że lakierowanie wyjdzie taniej, niż kupno chromów, być może poniszczonych. Polakierowane będą jak nowe.
kamil bula

-#USER

Postprzez Piotr_Wu » 16 maja 2018, 22:52

felek666 napisał(a):Ja ci tylko mówię że jak trafisz na kontrolę to każą ci zrywać folię albo dowodzik bo już czyste szyby mają przepuszczalność światła prawie na granicy dopuszczalności, miśki ci to wytłumaczą, ja już taką sytuację widziałem

Kontrola policji jak kontrola, szyba w dół i po sprawie, większość zatrzymań aut z nieprzesadzonymi modami kończy się max. na sprawdzeniu czy jest gaśnica ;) Gorzej z przeglądami. Diagności głupi nie są, pieniądze liczyć potrafią, a co więcej świni koledze po fachu nie zrobią. Nie dostaniesz stempla od jednego, pojedziesz na przegląd do innego, położysz 100 PLN (czy tam z gazem więcej), diagnosta sumiennie przystąpi do badania całego auta, a potem myk, negatywny z tego samego powodu co kolega wcześniej, jeśli "usterka" nadal występuje.
Piotr_Wu

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Wu
Auto: Astra G, Cee'd ED
Silnik: x18xe1, D4FB
Pojemność: 1796, 1582

Postprzez ZiomeK » 16 maja 2018, 23:07

Ja kupiłem 5 chromowanych klamek z V.B za 20 zł w dobrym stanie na szrocie. Przerobienie ich pod F zajęło mi chwilę i efekt bardzo przyjemny, choć polakierowane też mogą wyglądać ciekawie ( nie koniecznie w srebrny ). Niestety jeżeli chodzi o przeglądy ma być coraz gorzej :/. Ale to normalne że TUNING często się mija z przepisami więc ja bym się tym nie przejmował. Ile osób ma dołożony ksenon ? ile z nas nie ma kata ? Za to tak samą mogą zabrać dowód jak za szyby ;) Fajnie że działasz sam przy aucie ;) Lakieruj przedni zderzak i lusterka troszkę to odmłodzi Asterke, przed malowaniem dołóż halogeny biednie wyglądają astry bez :P. Listwy z drzwi osobiście bym wywalił całkiem, a góry zderzaków zostawił w strukturze ;)
ZiomeK

Klubowicz

Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez kamil bula » 17 maja 2018, 01:02

ZiomeK, jak znajdę tanio na szrocie, to chętnie zamontuję halogeny, ale wg mnie dużo biedniej Astra wygląda bez listw bocznych, niż bez halogenów. Nie rozumiem fenomenu usuwania listew. Gdybym jeszcze miał usunąć listwy i zostawić górę zderzaka czarną, to w ogóle by kaszana wg mnie była. Głowiłem się trochę czy dać zderzak cały w kolor, czy nie i nie żałuję - czym mniej surowego plastiku, tym lepiej. Góra zderzaka w Astrze łączy się z listwami bocznymi. Ich usunięcie jest dla mnie nieporozumieniem. W BMW E-34, E-36, E-39 i w różnych innych autach z tamtych lat, było podobnie i jakoś nie widziałem nigdy ogołoconej z listew Beemki. Listwy nie tylko chronią drzwi, ale i są elementem stylistycznym nadwozia.

Serio widać w tym Nissanie, że przednie szyby są przyciemnione? Bo póki co dyskusja toczy się nie o, a obok faktów ze zdjęć Quashqai'a.
kamil bula

-#USER

Postprzez Sylwesters7 » 17 maja 2018, 08:05

kamil bula, Sorki źle napisałem. Mają o 35% zmienijszoną przepuszczalność w stosunku do zwykłych czyli według twojego wychodzi 65% folia. Twoja kasa i twój pomysł. Jak dla mnie przyciemnienie szyb w sedanie to wieś tuning. W kombi tył jeszcze wygląda ale inne nadwozia są bez sensu. Jeszcze jak byś dał wszystkie szyby podobnie delikatnie przyciemnienione to jeszcze jakoś to wygląda ale tył mocny przód wcale to porażka po całości ale to tylko moje zdanie....

Nie pytaj ludzi o zdanie, chcesz to przyciemniaj przód i tyle. Jeden jeździ z tym pół roku i dowodu nie stracił drugi kilka dni i mu zabrali. Z przeglądami to samo. Masz znajomości to przejdzie bez zależy od diagnosty choć z każdym rokiem jest gorzej.

Piotr_Wu, szyby w dół nie pomogą jak obok staną na światłach radiowozem i zobaczą że jest ciemniej.
Sylwesters7

ModTeam

Postprzez ZiomeK » 17 maja 2018, 13:13

kamil bula, no własnie o to mi chodziło jeżeli zostają listwy to czarne i góry zderzaków też ( takie moje zdanie ) w wielu nowszych aut listew nie ma wcale i dla mnie wygląda to dużo lepiej. Osobiście w mojej F jak usunąłem listwy dużo bardziej mi się podoba, ale ok lakieruj i czekamy na efekt końcowy jak to wyjdzie ;) .
ZiomeK

Klubowicz

Postprzez valdi2627 » 17 maja 2018, 16:44

No to teraz listwy w kolor. Szyby sam bym sobie ściemnił[brak klimy]Z przodu i z boku[przód] przepuszczalność światła musi być min.75%.
Co do przeglądu aut to jakiejś różnicy nie odczułem.Mam 2 stare auta ,wszystko sprawne i powymieniane to czego mam się bać
Działaj kolego to twoje auto i Tobie ma się ono podobać.
Asterka zadbana co cieszy,bo coraz mniej ich na drogach. :564:
valdi2627

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Waldek
Numer klubowy: nie posiadam
Auto: Opel Astra/Corsa
Silnik: C20NE/x14sz
Pojemność: za mała
Telefon: 669725357

Postprzez kamil bula » 17 maja 2018, 23:38

Sylwester7, czyli jak widzisz sedana Audi A4, A6, A8, jakieś Beemki w sedanach z przyciemnionymi szybami, to też uważasz to za wieś tuning? :570: Wiadomo, że wszystkie szyby wyglądają lepiej, ale skoro prawo zabrania, to większość przyciemnia sam tył - proste. Wieś tuning to może i być, jak masz szyby przyciemnione folią za 10zł i jest kupa bąbli - wtedy wiadomo, że lepiej wyglądają nieprzyciemnione. Jakie znaczenie ma nadwozie samochodu człowieku? Nie ma sensu przyciemniać? Widocznie nigdy nie miałeś przyciemnionych szyb, bo jakbyś miał, mówiłbyś inaczej. Zalet jest mnóstwo:
- niższe nagrzewanie wnętrza
- ochrona przed blaknięciem wnętrza i UV
- wygląd
- dyskrecja
- bezpieczeństwo podczas wypadku przed zranieniem szkłem...
Co do stopnia przyciemnienia u kolegi to daj sobie spokój, bo widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Nie ma takiego stopnia przyciemnienia.
Wieś tuning, to jest jak się usuwa co roku rdzę...

ZiomeK, czy ktoś zrywa listwy w Audi, albo BMW ? Nie, bo są one nieodłączną częścią stylistyczno dekoracyjną auta, nie zapominając o ochronie blachy drzwi. Z auta o stylistyce takiej a nie innej, choćbyś bardzo chciał, nie zrobisz samochodu o wyglądzie 15 lat młodszym...

Ogólnie widzę, że nie ma sensu tu nic publikować, bo za wszystko hejty... Żenada... Pokazałem zdjęcia jak byk samochodu z przyciemnionym przodem na 50%, zadałem pytanie czy to tak strasznie się rzuca w oczy, że jest ciemniej i nikt nie odpowiedział. Chyba więcej tu już żadnego posta nie zamieszczę. Zachwycajcie się archiwalnymi zdjęciami Astr F z 17" felgami i... zżerającą błotniki (i nie tylko) rdzą, które pewnie już dawno wylądowały na szrocie, albo jakiś młodzik je dojeżdża.
kamil bula

-#USER

Postprzez felek666 » 18 maja 2018, 00:05

kamil bula, źle rozumiesz krytykę, to co ja ci napisałem to była tylko rada, ty i tak zadecydujesz jak zrobić, nikt ci nie będzie narzucał co masz zrobić w "swoim" aucie
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez Sylwesters7 » 18 maja 2018, 08:02

kamil bula, tak nie mam o tym pojęcia bo dla mnie to kicha nie zależnie czy w audi bwm czy zwykła astra.... tylko nadwozie kombi, suv czy minivan wygląda dobrze jak jest przyciemniony sam tył... A robienie przód jaśniej tył ciemniej to dla mnie beznadziejnie wygląda. To jest moje zdanie. Ty sobie rób jak chcesz jak nie przyciemniałem szyb bo to nie moja bajka a za mało kombi miałem aby o tym pomyśleć. Ja pieniądze które ty przeznaczysz na przyciemnienie szyb wolał bym dołożyć do lepszego koła czy obniżenia zawiasu. A co do usuwania rdzy to no cóż. Jednego roku była na masce, kolejnego roku wyskoczył jeden pęcherz na drzwiach a to jeden pęcherzyk na błotniku przód od opon więc no cóż mnie to razi drugi bierze pędzelka i robi we własnym zakresie. Ja maluje zderzak przedni w swoim aucie co roku drugi jeździ z odpryskami i ma na to wywalone. Kwestia jakim budżetem ktoś dysponuje bo dla mnie to nie problem wywalić kilka tysięcy w roku na sam lakier a drugiego nie stać na fajne koło bo inaczej zarabia i inne ma wydatki ale takie życie.

kamil bula, a i jak chcesz to usunę swoje posty bo widzę że oczekujesz tylko komentarzy och ah i wogóle cycki rwie. Wyraziłem swoją opinię i tyle w temacie a ty rób sobie co chcesz. Twój plac zabaw i twoje zabawki.
Sylwesters7

ModTeam

Postprzez ZiomeK » 18 maja 2018, 10:22

Lakieruj i pokazuj efekty, opinią innych się nie przejmuj każdy piszę swoje zdanie i tyle. Zobacz początek mojego tematu ( Astry G ) też wszyscy jadą, bo opc było ładniejsze itd... Jakoś się tym nie przejąłem, temat jest do dziś i na bieżąco wrzucam fotki i aktualizuje temat ;) Najważniejsze aby tobie się podobało. Fajnie że dbasz o auto i wszystko ogarniasz sobie sam tak jak się należny a nie na sztukę i to się bardzo chwali :564:
ZiomeK

Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Astra F