Zaloguj    Zarejestruj

'02 Astra G Bertone Coupe by Adam91

Dział wyłącznie dla samochodów Klubowiczów ATT

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: '02 Astra G Bertone Coupe by Adam91

Postprzez sicku » 9 stycznia 2019, 14:11

Adam91 napisał(a):W październiku Astra dostała kolejny smaczek - na front wskoczył hokej z Bertone Turbo :)

Szybko, biorąc pod uwagę, że dostałeś je ode mnie gdzieś na początku maja. :D

Adam91 napisał(a):W tym samym czasie dzięki uprzejmości sicka trafiły się drzwi w kolorze :) Bez zbędnego kombinowania i dzięki pomocy Josziego :564: przetransportowaliśmy je do Bydgoszczy, po czym tego samego dnia Lachotek uparł się żeby od razu je przełożyć, co też uczyniliśmy :P

Przy okazji z tego samego auta zgarnąłem maskę w ładnym stanie i również tego samego dnia przerzuciłem ją na Bertonkę. Zupełnie inaczej to wygląda bez śladów rudej na całym froncie ;) Fotek brak :P

Cieszę się, iż mogłem pomóc. :)

Adam91 napisał(a):A przed świętami Bertonka dostała mały upominek - mianowicie na front wleciał grill Irmschera :)

Nie wiem jak Wam, ale mi się podoba :) Brakuje jeszcze emblematu Irka, ale to temat jak najbardziej do ogarnięcia :) Zastanawiam się jedynie, czy zostawić Irka na stałe czy może jednak wrócić do ori grilla Bertone?

Dla mnie ori Bertone wygląda znacznie lepiej, a jeśli już Irmscher to tylko z listwą, wtedy jest kosa, sam znaczek niewiele pomaga. Albo od razu grill OPC. :)
sicku

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Grzegorz
Auto: Astra G Bertone
Silnik: Z20LET
Pojemność: 2.0

Postprzez Adam91 » 4 lutego 2019, 07:01

KaMYk napisał(a)::564: :564: :564:
to już wiem, dlaczego nie masz czasu dla kolegów ;) cały czas z bertą w garażu :564: :564: :564:
oczywiście żarcik, a zakres prac spory :)

KaMYk, dobrze że to tylko tak wygląda a nie jest stanem faktycznym :P

Dudek napisał(a):Sporo przygód w tym roku z tego co napisałeś, dobrze, że udało się to wszystko poogarniać. Najważniejsze że masz ogarnięte zawieszenie i hamulce, bo to defacto odpowiada za bezpieczeństwo. Szczęście, że waląc w to drzewo poszło tylko w klapę, jednak to ławiejszy do wymiany element niż błotnik. Najważniesze że do przodu i udaje się kompletować małe smaczki do auta :564:

PS. z uwagi na cierpliwość czytających mógłbyś sobie darować opisywanie z dokumentacją zdjęciową wymiany żarówki w zegarach :D

Dudeczku, dokładnie - jednak w tym aspekcie nie ma co oszczędzać, bezpieczeństwo musi być. Co do smaczków, to tak jak przy poprzedniej Astrze uważam że diabeł tkwi w szczegółach :P
Co do opisów, postaram się dostosować :P

felek666 napisał(a):czekałem czy pokaże sie aktual z tą klapą :P tak serio to nie było to przyjemne ale dobrze że wszystko wróciło do normy.

Ventura napisał(a):Dużo roboty w tym roku :) Szkoda tej przygody na zlocie, no ale... i tak czasem bywa niestety.

Jak dasz emblemat Irmschera na gril to będzie dużo lepiej, bo brakuje tam czegoś wg mnie, teraz jest troche goło także będzie git.

No to pozostaje życzyć, aby plany na ten rok udało się bez przygód zrealizować. Na felgach z turbasa też będzie już znacznie lepiej. Zakochasz się od nowa w furce :564:

KucaQ napisał(a):O Ty mendo! Nie chwaliłeś się grillem :D
Z klapą przykra sytuacja, ale czasem tak widocznie musi być, tak jak i u mnie było ;)

Felek, Ventura, KucaQ, no niestety, życie. Ale grunt że skończyło się tak jak się skończyło a nie gorzej.

Vent, poszukiwania znaczka trwają, ale z dostępnością jest słabo. W najgorszym razie sprawię sobie nówkę :PPP
Co do turbofelg - patrz niżej :P

KucaQ, ano jakoś tak wyszło, akcja z grillem była na kompletnym spontanie :P

sicku, musiało wszystko nabrać mocy urzędowej :P Acz jeszcze raz piękne dzięki za pomoc ;)

Styczeń minął, coś się zadziało, wypadałoby więc coś napisać.

W ramach prezentu urodzinowego wpadł kolejny fant, na którego się czaiłem, a mianowicie adapter sterowania kierownicy pod Kenwooda :DDD

Obrazek

Adapter pochodzi z piloty.pl - najwięcej się o nich mówi i są sprawdzone, i tak też jest w moim wypadku - po podpięciu kabla od sterowania wychodzącego z wiązki radia pod adapter wszystko hula aż miło, dzięki czemu kolejna funkcjonalność została "przywrócona" :P Mam jedynie mały problem z przyciskami sterowania z prawej strony (regulacja głośności i wyciszanie pod rozmowę telefoniczną nie działa czasem jak powinno), ale z tego co wiem jest to kwestia zabrudzonych styków. Przy okazji zdejmę poduchę i wyczyszczę styki, myślę że terapia izopropanolem przywróci im właściwą sprawność :)

Żeby nie było za wesoło, trzeba było zająć się paroma rzeczami eksploatacyjnymi - mianowicie coś zaczęło stukać w przednim zawieszeniu. Niewiele myśląc, wybrałem się do SKP na szarpaki, gdzie diagnoza była jednoznaczna - łączniki stabilizatora i sworznie wahacza kwalifikowały się do wymiany. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków, złożyłem odpowiednie zamówienie i tak na stan wpadły łączniki stabilizatora i sworznie wahacza SWAG:

Obrazek

Jako że prawa strona była w o wiele gorszym stanie, po uprzednim ugadaniu się na początku tygodnia wtarabaniłem się na garaż do Josziego, gdzie wspólnymi siłami wymieniliśmy problematyczne elementy. Lewą stronę zaś na spokojnie ogarnąłem sobie przez weekend w domu. Od razu w zawieszeniu nastała upragniona cisza :DDD

W międzyczasie Bertonka wymusiła na mnie ponowne wyjęcie zegarów. Powód? W dwa miesiące po wymianie podświetlenia zegarów piorun trafił żarówkę podświetlającą licznik przebiegu. Nowa żarówka została od razu zakupiona w ASO i wymieniona w weekend.
Na prośbę Dudeczka fotek brak :PPP

W minionym tygodniu zamknąłem też kolejny etap przygotowań do sezonu - lecące na łeb na szyję ceny wywołane wyprzedażą rocznika pozwalające na sporą oszczędność utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to najlepszy moment na większy wydatek - i tym sposobem do magazynu trafił nowy komplet opon Nokian zLine 215/40R17 87 W XL :DDDDDD

Obrazek Obrazek

Ponieważ od lat poruszam się na oponach Nokiana zarówno w lato, jak i w zimę, dobre zdanie o marce przeniosłem i na turbofelgi, postanawiając uzbroić je również w ich produkt :) Opona jest dość miękka więc sądzę że trakcja będzie solidna :)
Teraz tylko ogarnąć turbofele do końca i zasadniczo najważniejszy element będzie gotowy :)

Dotychczasowe felgi z Bertonki zostają na zimę, zaś moje dotychczasowe opony letnie (Nokian Line 205/50R16 87 V) bliżej sezonu prawdopodobnie będą na sprzedaż za rozsądne pieniążki gdyby ktoś był zainteresowany. :)

Stay tuned ^^
Adam91

Administrator

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Adam
Numer klubowy: K029
Auto: Astra G Bertone Coupe
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1796 cm3
Telefon: 669-309-814

Postprzez Dudek » 5 lutego 2019, 09:21

Adam91 napisał(a):Na prośbę Dudeczka fotek brak :PPP

Doceniam :D
Dudek

Klubowicz

Postprzez Adam91 » 26 lutego 2019, 13:27

Odrobinkę czasu minęło, magazyn nadal się zapełnia :)

Tak jak pisałem, jako że kratka grilla wydawała mi się nieco goła, po poszukiwaniach w moje ręce trafił funkiel nówka nieśmigany emblemat Irmschera :DDD

Obrazek Obrazek

Nie czekałem - od razu poskładałem wszystkie elementy do kupy i wkleiłem znaczek na kratkę tak jak manual przykazał :D

A tak to wygląda w całości:

Obrazek Obrazek

A w połowie miesiąca dotarł do mnie kolejny fant spod znaku i - mianowicie komplet nakładek na pedały Irmschera :)

Obrazek

Dobrą chwilę się na nie czaiłem, ale ostatecznie udało się je wyszarpać za rozsądne pieniążki :) Wiadomo że nowe one nie są i wyglądają tak a nie inaczej, ale na spokojnie doprowadzę je do porządku - albo całość poleci ponownie w lakier, albo całość wypoleruję na elegancko. Ale do zlotu na pewno będę chciał je zamontować :P

A tymczasem czekam aż felgi wrócą z renowacji aby móc zacząć sezon :P

Stay tuned ^^
Adam91

Administrator

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Adam
Numer klubowy: K029
Auto: Astra G Bertone Coupe
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1796 cm3
Telefon: 669-309-814

Postprzez Sylwesters7 » 26 lutego 2019, 19:53

Adam91, do zlotu jeszcze dużo czasu.... Te nakładki to jeszcze może zmienisz do tego czasu jak trafią Ci się w ładniejszym stanie bo te na zdjęciach wyglądają słabo....
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez Ventura » 26 lutego 2019, 21:42

Z drugiej strony co się dziwić. CO chwila buty je smerają to nie da się zachować tego w igła stanie :)
Ventura

ModTeam

Postprzez KucaQ » 1 marca 2019, 14:27

Adam91, mój adres znasz. Dawaj te nakładki, ogarne Ci je lepiej jak pokrywę w XE :D
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez ZiomeK » 3 marca 2019, 18:28

Rygielki do kompletu by się przydały ;)