Zaloguj    Zarejestruj

[Batman] Astra H Irmscher by AndziA

Dział wyłącznie dla samochodów Klubowiczów ATT

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: [Batman] Astra H Irmscher by AndziA

Postprzez Konradopel » 3 kwietnia 2017, 02:39

bo brakuje $$ ale nie wytrzymałam :D

No i pięknie :D J#&@$ BIEDĘ :D
Konradopel

Klubowicz

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Konrad
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Pojemność: 1.4
Telefon: 694683261

Postprzez AndziA » 26 czerwca 2017, 19:41

Czas dodać jakiegoś up'a bo aż wstyd tyle czasu nic nie napisać - a trochę się podziało :562:

W lutym zostały wymienione łączniki stabilizatora, bo coś tam popukiwało delikatnie z przodu.
Następnie w marcu zostały wymienione oba przednie mocowania amortyzatorów wraz z zaślepkami. Tragedii nie było ale wszechobecny rdzawy nalot przesądził sprawę - dzięki pomocy i uprzejmości Damiana MlodyOPC, który dokonał wymiany, mam spokój w tym temacie. Dzięki wielkie :564:

Tak to wyglądało przed wymianą:
Obrazek

W czasie wymiany :D
Obrazek

Po wymianie:
Obrazek

Oczywiście wszystko zamknięte poliftową zaślepką gumową która nie przepuszcza wody:
Obrazek

W majówkę Astra odwiedziła XI Ogólnopolski Zlot Astra Klub Polska. W konkursie na kreskę '1/5 mili' zajęła 4 miejsce w klasyfikacji DIESEL. Różnica między mną a KaMYk, który zajął 3 miejsce wynosiła tylko 0,24s :D

Batman wśród reprezentacji ATT na zlocie AKP:
Obrazek

Fotki z AKP, jeszcze na zimowych kołach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W maju Batman przeszedł wymianę dwumasy - tarcza, docisk, koło dwumasowe, wysprzęglik - wszystko firmy LUK. Sprzęgło okazało się dość nietypowe i po zamówieniu pierwszego kompletu który nie pasował po numerze VIN dopiero udało się zamówić właściwe. Koszt z wymianą to prawie 3tys. zł... ale warto bo teraz wiem, że nie muszę się obawiać przygód w tym temacie i różnica jest odczuwalna.
Przy okazji wymiany sprzęgła, wleciało też 6szt. nowych tulei przedniego 'wózka' oraz nowa przednia łapa silnika wraz z poduszką.

Obrazek

Na koniec maja Astra dostała wreszcie letnie obuwie :D Wiem, że wygląda jak na szczudłach i pączkach, ale oponki PIRELLI z 2016r. są jak nowe i szkoda byłoby z tego nie korzystać ;)

Obrazek

Następnie Astra pojechała na OWLA5, czysto rekreacyjnie, bo jeszcze za mało porobione jest przy niej, żeby brać udział w konkursach itp. Fajnie było zobaczyć tam naszą reprezentację :564: Niestety zdjęć nie mam.
Spalanie w trasie wyniosło 6,3l/100 więc po zatankowaniu do pełna komputer pokładowy pokazał zasięg przekraczający 1000km :D

Obrazek

W tym tygodniu wybił fajny przebieg, więc warto było udokumentować.

Obrazek

Lampy DECTANE, już dawno miały być założone na auto,ale po przymierzeniu okazało się, że lewa lampa nie świeci na aucie. Podejrzewałam moduł sterujący tej lampy, a ten z kolei jest praktycznie niedostępny lub na zamówienie i dość drogi. Już myślałam, że nic z tego nie będzie, kiedy z pomocą przybył doktor KaMYk. Krzyś jakimś cudownym sposobem ogarnął lampy i mam nadzieję , że na zlocie będę mogła się nimi cieszyć już na aucie.

Obrazek

Foto z przymiarek :D
Obrazek
Obrazek

Na koniec na auto trafiły ciekawe owiewki, na pomysł których wpadł Robi. Trochę poszukiwań w necie i udało sie kupić. Są o tyle ciekawe, że wyglądają jak przedłużenie blachy auta i pasują do "Batmańskiego" stylu Astry :P W każdym razie mnie się podobają.

Obrazek

Obrazek

Na ten sezon, nie przewiduję więcej modyfikacji poza naprawami eksploatacyjnymi typu wymiana tarcz hamulcowych z przodu, bo sprzęgło mnie zjadło :D

Na przyszły rok, przewiduję malowanie całego nadwozia w oryginalny lakier taki jak jest teraz, bo niestety jest w opłakanym stanie. Do polerki się nie nadaje bo warstwa jest bardzo cienka... Na AKP kolega z miernikiem pomierzył całe auto i wszędzie warstwa waha się od 80-100 mikronów. Prawy błotnik ma 130 mikronów. Więc pocieszającym jest, że nie była malowana nigdzie. Przy okazji malowania auta, będę chciała dołożyć brakujące progi Irmschera :562:
AndziA

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Anna
Numer klubowy: K033
Auto: Astra H Irmscher
Silnik: Z17DTH
Pojemność: 1686 cm3
Telefon: 506 560 306

Postprzez felek666 » 26 czerwca 2017, 22:04

ciekawe te owiewki, na pierwszy rzut oka nawet ich nie zauważyłem, wygląda jak by tam były zawsze, a lampy tył na duży + :568:
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez ZiomeK » 26 czerwca 2017, 22:19

Dobry up, lampy będą pięknie wyglądać na tej Asterce, owiewki tez na plus wcześniej takich jeszcze nie widziałem, jestem ciekaw jak to wygląda na żywo :564: Sprzedaj felgi wraz z oponami póki są w ładnym stanie i kup jakąś 18" Batman będzie wyglądał o niebo lepiej
ZiomeK

-#USER

Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez KaMYk » 26 czerwca 2017, 22:46

przy dectane musisz Andzia ogarnąć listwę na klapie na czarno, byle do środy :) :564:
KaMYk

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Krzysztof
Numer klubowy: K056
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Pojemność: 2.0 CDTI
Telefon: 691999765

Postprzez Sylwesters7 » 27 czerwca 2017, 07:36

dobrze działasz a owiewka na zdjęciach wygląda wyjątkowo dobrze... Szkoda że takich lamp do tt nie ma bo chętnie bym nabył
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez SebolHB » 27 czerwca 2017, 10:07

Owiewki extra! Ile takie cudo? i gdzie szukać? :562:

sprawdzałaś może w trasie pow 120 km/h? Bo generalnie szum jest a nie wiem czy to jakoś zniwelowało jakoś opływ powietrza?
SebolHB

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Seba
Auto: Astra H
Silnik: z18xe

Postprzez Artur74 » 28 czerwca 2017, 16:55

Te owiewki nie są czasem zza wschodniej granicy? Często na ruskich filmikach widać takie bolszoje :D Akurat Twoje wyglądają super, mają niecodzienny kształt. Ja mam zwykłe firmy Heko i ostatnio jakiś palant chciał mi skroić te z tylnych szyb. Nie mógł wiedzieć że mam wklejone, trochę je pokrzywił ale nie wytargał. I nie chcę psuć Ci humoru ale te poliftowe zaślepki gdzieś jednak puszczają wodę bo też miałem bagno pod nimi. A tak ogólnie Batmobil zajebiaszczy i ten zasięg!!!
Artur74

-#USER

Województwo: Dolnośląskie
Imie: Artur
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XER
Pojemność: 1.6

Postprzez felek666 » 8 stycznia 2018, 21:01

AndziA, co z Astrą? dawno nic nie pisałaś :P
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Telefon: 782286459

Postprzez AndziA » 17 stycznia 2018, 18:32

felek666, dzięki za odgrzanie kotleta :D Astra oczywiście ma się dobrze i śmiga aż miło :D

felek666 napisał(a):ciekawe te owiewki, na pierwszy rzut oka nawet ich nie zauważyłem, wygląda jak by tam były zawsze,

ZiomeK napisał(a):owiewki tez na plus wcześniej takich jeszcze nie widziałem, jestem ciekaw jak to wygląda na żywo :564:

Sylwesters7 napisał(a):a owiewka na zdjęciach wygląda wyjątkowo dobrze...

Owiewki wtapiają się w auto i dodają pazurka :D Wiele osób mnie o nie pytało :D

SebolHB napisał(a):Owiewki extra! Ile takie cudo? i gdzie szukać? :562:

Dzięki :D Za komplet płaciłam 240zł + wysyłka :) Mam dojście do nich gdybyś chciał :562:

Artur74 napisał(a):Te owiewki nie są czasem zza wschodniej granicy? Często na ruskich filmikach widać takie bolszoje :D Akurat Twoje wyglądają super, mają niecodzienny kształt.

Tak owiewki dokładnie z Rosji przyjechały :) Kiedyś Robi, mi fimik podesłał i zaczęłam szukać :D Tanie nie są, ale efekt jest świetny więc warto było zainwestować :)

A tu filmik z którego zaczerpnęliśmy pomysł: https://www.youtube.com/watch?v=ErFkV0iuOtI

A tu jeszcze fotki jak to u mnie wygląda :D
Obrazek

Obrazek

Po zamontowaniu Dectan'ów wiele się nie zmieniło... jedynie listwa na klapie poszła na czarno i teraz tył wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

W międzyczasie, z końcem roku trzeba było zainwestować w eksploatację. Wymieniłam tarcze i klocki hamulcowe z przodu i z tyłu na nowe. Któregoś dnia w grudniu, nie odpaliłam auta bo akumulator padł... po oddaniu do sklepu okazał się totalnym śmieciem (Bosch kupiony nowy w 2015r). Zamówiłam Centrę Futurę 64Ah/640A, która okazała się za słaba dla Astry i w końcu zakupiłam TAB Magic 75Ah/720A i teraz odpala od strzała jak trzeba :)

W planach było malowanie auta, ale jeszcze wtedy nie wiedziałam że szykuje mi się wesele w tym roku :D Gaw0r, mnie zaskoczył i niestety malowanie zeszło na dalszy plan... może w przyszłym roku. Teraz na tapetę weszło poszukiwanie czarnych paneli środkowych oraz zmiana kierownicy na tą z bickami :562:

Z ciekawości sprawdziłam raport na autoDNA dla Astry i miłym zaskoczeniem w 2013 roku zarejestrowano przebieg 117,5tys km, więc wychodziłoby na to że faktycznie wszystko się zgadza i przebieg jest jak najbardziej prawdziwy :D Dodatkowo na zdjęciach dostępnych w raporcie auto wygląda tak samo dobrze jak teraz :)

I takie ostatnie dwie fotki jeszcze z zeszłego roku:
Obrazek

Obrazek
AndziA

Klubowicz

Imie: Anna
Numer klubowy: K033
Auto: Astra H Irmscher
Silnik: Z17DTH
Pojemność: 1686 cm3
Telefon: 506 560 306

Postprzez Artur74 » 26 stycznia 2018, 18:14

Owiewki robią wrażenie, ciekawi mnie czy ich tylna część nie łapie powietrza i przez to nie hałasują podczas lotu? Z tyłu wymieniłbym podświetlenie tablicy na ledowe, mam u siebie i blachy walą bielą po oczach z daleka. Trzeci stop dla odmiany na czarno. Jak patrzę na Twoje numery to zamiast Batmanem nazwałbym czarną EL BZZYK :D . Co do czarnych paneli to powiem tak (wiem, bo mam)- wyglądają o niebo lepiej niż srebrne ale masakrycznie widać na nich kurz i ślady palców. Piano black wymaga ciągłego wycierania i jest podatne na zarysowania. Listwy ozdobne okleiłem czarnym karbonem matowym i jest super. Pozdrawiam :564:
Artur74

-#USER

Województwo: Dolnośląskie
Imie: Artur
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XER
Pojemność: 1.6

Postprzez gustlik11 » 4 października 2018, 09:42

Chętnie bym ja odkupił w przyszłości dajcie znać jak cos
gustlik11

-#USER