Zaloguj    Zarejestruj

zdarzenie drogowe

Piszcie co chcecie ale z rozsądkiem.

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

zdarzenie drogowe

Postprzez valuee » 13 kwietnia 2016, 15:10

Witam, około 3 dni temu miałem zdarzenie drogowe. Nie zauważyłem leżącego na drodze znaku. Chciałbym uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela drogi bo swojego już mam załatwionego https://www.tuodszkodowania.pl/i mam do was pytanie. Może ktoś z was się orientuje jak odnaleźć kontakt to właściciela/ubezpieczyciela drogi? w sensie gdzie szukać takiego kontaktu.
Ostatnio edytowano 27 kwietnia 2016, 11:32 przez valuee, łącznie edytowano 1 raz
valuee

-#USER

Województwo: Dolnośląskie
Imie: Kamil
Auto: astra
Silnik: 1.2
Pojemność: 1200

Re: zdarzenie drogowe

Postprzez GOREK » 13 kwietnia 2016, 15:14

jeśli zaraz po zdarzeniu ie wezwałeś policji, to zapomnij że cokolwiek dostaniesz

Podstawa po wjechaniu w dziurę itp to wezwanie policji, oni robią notatkę i z tym już jest szansa na cokolwiek.

Znajdź czy to droga powiatowa, gminna czy inna i udaj się do odpowiedniego organu.
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez amumu » 8 września 2016, 13:41

małe masz szanse że coś ugrasz. zawsze znajdą powód byleby się wymigać
amumu

-#USER

Imie: karol
Auto: Astra F
Silnik: X16XEL
Pojemność: 1.6

Postprzez inbox131 » 26 listopada 2016, 13:21

Prawda w takiej sytuacji raczej nie jest mozliwe uzyskanie czegos wiecej...
inbox131

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Anna
Auto: Astra g
Silnik: 2.0
Pojemność: 2.0
Telefon: 787077132

Postprzez SebolHB » 13 lipca 2017, 13:15

odkopię.

Chłopaki i dziewczyny :)
Mam pytanko. Poniżej sytuacja o której myślę. Czerwona strzałka to JA, jadąc zgodnie z drogą, znakami itp. Czarna strzałka to jakiś pirat drogowy :D Już miałem 2 razy sytuacje, gdzie jakiś typ sobie tak jechał jak czarna strzałka a jak widać jest tam pole wyłączone z ruchu (poziome linie/pasy). Głownei zdarza się, że jest wyjazd z stacji paliw i żeby nie wjeżdżać na główną, jedzie prosto i co teraz?

Obrazek

Czy w przypadku zderzenia, będę współwinny kolizji? bo mogłem przewidzieć, bo mogłem poczekać, puścić lub coś innego sobie Pan policjant wymyśli na moją niekorzyść ?
SebolHB

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Seba
Auto: Astra H
Silnik: z18xe

Postprzez Sylwesters7 » 13 lipca 2017, 13:22

SebolHB, moim zdaniem twoja wina bo masz ustąpić temu co jest po prawej stronie a dodatkowo zmieniasz pas. W skrócie masz być jasnowidzem i masz przewidzieć że częścią jezdni która jest wyłączona będzie pomykał jakiś kretyn
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez GOREK » 13 lipca 2017, 13:50

Była taka sytuacja w programie na TVN.

Kierowca który jechał po polu wyłączonym z ruchu dostął mandat za jazde po powierzchni wyłączonej z ruchy, a kierowca który zmieniał pas dostał mandat za spowodowanie kolizji.
Niestety w tej kwestii przepisy sa zdrowo pojechane....
GOREK

Klubowicz

Postprzez SebolHB » 13 lipca 2017, 18:57

Tak tez myslalem.. Masakra. Bede uwazal w takim razie :)
SebolHB

-#USER

Postprzez MatiJuve » 19 lipca 2017, 11:54

SebolHB napisał(a):Tak tez myslalem.. Masakra. Bede uwazal w takim razie :)

Chesz szkody calkowite teraz na nowa astre robic ? :P
MatiJuve

-#USER

Imie: Mati
Numer klubowy: K019
Auto: H GTC i Viki GTS
Silnik: z16xep
Pojemność: 1.6 i 3.2

Postprzez SebolHB » 20 lipca 2017, 07:53

MatiJuve napisał(a):
SebolHB napisał(a):Tak tez myslalem.. Masakra. Bede uwazal w takim razie :)

Chesz szkody calkowite teraz na nowa astre robic ? :P

hahha właśnie chce uniknąć tego.. :D
SebolHB

-#USER

Postprzez ewik » 24 lipca 2017, 13:39

GOREK napisał(a):jeśli zaraz po zdarzeniu ie wezwałeś policji, to zapomnij że cokolwiek dostaniesz

Podstawa po wjechaniu w dziurę itp to wezwanie policji, oni robią notatkę i z tym już jest szansa na cokolwiek.

Znajdź czy to droga powiatowa, gminna czy inna i udaj się do odpowiedniego organu.

A jak to się ma w momencie wychwycenia tego przez kamerkę? Czy to jest jakaś podstawa, czy zawsze musi być policja?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16 sierpnia 2017, 18:17 przez ewik, łącznie edytowano 1 raz
ewik

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: ewcia19877
Auto: Astra J
Silnik: DTI
Pojemność: 2,0

Postprzez GOREK » 26 lipca 2017, 10:36

ewik napisał(a):
GOREK napisał(a):jeśli zaraz po zdarzeniu ie wezwałeś policji, to zapomnij że cokolwiek dostaniesz

A jak to się ma w momencie wychwycenia tego przez kamerkę? Czy to jest jakaś podstawa, czy zawsze musi być policja?

Pozdrawiam

Jedynie notatka policji może coś zdziałać, a kamerka ewentualnie potem pomoże lub zaszkodzi w zależności co się nagrało ;)
GOREK

Klubowicz

Postprzez Mader » 1 sierpnia 2017, 11:22

Niestety przepisy nie są jednoznaczne. Wjazd i zatrzymanie na powierzchni wyłączonej z ruchu jest wykroczeniem, w przepisach nie ma nic o jeździe po niej, kolejny paradoks. Zależy kto obsługuje zdarzenie i jakie ma podejście. Art. 4 prd mówi o tym, że osoba znajdująca się na drodze ma prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego.
Mader

-#USER

Imie: Damian
Auto: Bertone
Silnik: Z22SE
Pojemność: 2198

Postprzez Leon90 » 26 września 2018, 10:27

Siemka!!!

Cieszy mnie wstąpienie do grona Astrowiczów ale niestety zaczynam w temacie "zdarzenia drogowego". Już mówię o co kaman :D Co prawda mam zupełnie inny kłopot niż valuee bo sprawca jest i wszystko gra i styka, ale kasy nie ma. Miałem zaparkowaną moją śliczną Astrunię przy wjeździe na posesję i ogólnie to jakiś młody ziomek cisnął ostro cinquecentem i wyniosło go na zakręcie CENTRALNIE na moje auto :( i tak dobrze że przynajmniej wyszedł z auta i nie uciekał no mniejsza z tym. Dane jego spisałem ładnie pięknie wszystko, fotki porobiłem od razu, na następny tydzień przyjechał pseudo rzeczoznawca z ubezpieczalni i po chyba 4 dniach dostałem kosztorys i pisma na maila. Wyszło że mam szkodę całkowitą... i nie zapłacą za naprawę tylko według wyliczeń kilka tysięcy a auto sobie mogę sprzedać. Nie uwzględnili nawet nowego lakieru, instalacji lpg, że auto jest jak perełka. Czytałem nawet artykuł o tym całym odwołaniu https://www.helpfind.pl/blog/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela,44 bo chciałem coś napisać do tych z polisy oc ale co ja mam napisać konkretnie to nawet nie wiem. Bez przesady że mam auto na złom odstawić!! Kupiłem za 20 tys. a następne 10 tysi w niego włożyłem. Wycenili go na 14300 (śmiech!) a naprawa 17 tysięcy wyjdzie. To niech mi dadzą te 14 tys. a ja już sam sobie poradzę bo takiej tragedii nie ma. Jest do zrobienia bardzo ogólnie lewy przód auta, a sam jestem mechanikiem od 15 lat w sumie to sobie sam to zrobię. Ktoś może coś więcej doradzić w temacie? Moje auto to Astra H 2.0 177 KW gdyby co.
Leon90

-#USER

Województwo: Małopolskie
Imie: Leon
Silnik: Z20LEH
Pojemność: 2.0

Postprzez nadia1101985 » 11 października 2018, 10:57

Mam wrażenie że ostatnio jest jakiś wysyp kolizji i wypadków.... W grupie moich znajomych ja jestem 4 osobą, która w tym półroczu miała szkodę na pojeździe. W dwóch przypadkach były to niewielkie szkody, więc znajomi zawarli ugodę z ubezpieczycielem i wystarczyło na naprawę samochodów. Natomiast ja i mój kolega z pracy mieliśmy spory problem. U niego uszkodzony Opel u mnie Nissan. Odszkodowanie w obu przypadkach nie wystarczyłoby nawet na naprawę u znajomego mechanika na częściach ze szrotu. W kosztorysie niskie stawki, części najgorszej jakości. Odwołałam się, ale nic to nie dało, PZU odpowiedziało że mogę sobie pójść do sądu jeśli kwota mi nie odpowiada. Kolega sprzedał szkodę pewnej Kancelarii Odszkodowawczej ************ i polecił mi ich. Pierwszy raz byłam w takiej sytuacji wiec byłam niepewna i ostrożna, ale miło się zaskoczyłam. Dopłatę uzyskałam w 5 dni od zawarcia umowy. Kasa wystarczyła może nie na naprawę w serwisie, ale na porządną naprawę.
nadia1101985

-#USER

Imie: Nadia
Auto: Nissan
Silnik: 1.5
Pojemność: 1769 cm³

Powrót do Off-Topic