Zaloguj    Zarejestruj

Astra F Bertone 200TS By Junior

Tutaj prezentujemy projekty które posiadaliśmy i którymi jeździliśmy w przeszłości

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Astra F bertone cabrio IRMSCHER By Junior

Postprzez Sylwesters7 » 23 września 2017, 06:40

damian92, powiem Ci że wkońcu w tym pakiecie wylgąda [olaboga] to auto.... Ja bym na przyszły sezon dał jakieś porządne koło i będzie idealnie z zewnątrz. Później tylko praca nad detalami
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez ZiomeK » 23 września 2017, 07:01

Konkret, astra wygląda mega kozacko !!!!! Jeździłbym :D :564: :564: :564:
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez sebo14_92 » 23 września 2017, 09:24

Z zewnatrz moze i wyglada ale technicznie jak widac troche zaniedbana
sebo14_92

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Sebastian
Auto: Astra G Coupe
Silnik: z/y32se
Pojemność: 3175 cm3

Postprzez damian92 » 23 września 2017, 12:22

Sylwesters7 napisał(a):damian92, powiem Ci że wkońcu w tym pakiecie wylgąda [olaboga] to auto.... Ja bym na przyszły sezon dał jakieś porządne koło i będzie idealnie z zewnątrz. Później tylko praca nad detalami

Te koło mi wystarczy kwestia tylko dekli które wartością sięgają seryjnej eFki... ale Futura zawsze spoko ;)

sebo14_92 napisał(a):Z zewnatrz moze i wyglada ale technicznie jak widac troche zaniedbana

Niby czemu tak sugerujesz ? bo pół oś wypadała i hol ?
ryzyko zawodowe jak to się mówi ;) zrób taką kombinację zawieszeni naraz bez prób i jakichś poprzedników wcześniej ;)
na początku ukręciłem przegub, potem zamówiłem Nowiutką pół oś czego nie nazwał bym zaniedbaniem technicznym, ale się okazało że za "twardo" pracuje jak wszystkie nowe, z czego lanosowski są krótsze minimalnie od Astry, do tego obnizenie na gwincie, jak i wahacze z saaba ;) poczytaj temat dobrze a inaczej wywnioskujesz ;) Ci co byli na bierząco to wiedzą że na częściach nie oszczędzam jak i nie czekam aż całkiem coś strzeli tylko wcześniej rozwiązuje jakiekolwiek objawy zużycia podzespołów ;)

a ogólnie to dzięki bardzo za miłe słowa !
niestety ten sezon jest nie wypałem jak sami wiecie ale mam nadzieje że w przyszłym sezonie też i życie się inaczej potoczy i zacznę na nowo tętnić jak w poprzednich sezonach :D
damian92

-#USER

Postprzez sebo14_92 » 23 września 2017, 13:39

No tak nie wiem co mowie bo mialem same seryjne ople...
sebo14_92

Klubowicz

Postprzez Ventura » 23 września 2017, 13:46

A mnie w irku bardziej :P. Co nie zmienia faktu ze jest bdb :) ale halogenow brakuje
Ventura

ModTeam

Postprzez damian92 » 23 września 2017, 19:06

sebo14_92 napisał(a):No tak nie wiem co mowie bo mialem same seryjne ople...

chyba jak każdy, rozwiń swoje wątpliwości co do stanu technicznego bo bardzo mnie zaciekawiłeś co masz na myśli,

Ventura napisał(a):A mnie w irku bardziej :P. Co nie zmienia faktu ze jest bdb :) ale halogenow brakuje

ja z biegiem czasu uważam że irmscher miał coś w sobie też indywidualnego co dla mnie góruje ale no jednak 200ts bardziej mnie robi :P
tak samo koła, niby keskiny nie były totalnie tandety, ale miały swój urok, za to skręcana futura dla mnie też dobrze siadła, co prawda z przodu muszę przyszlifować piastę i dać adapter dużo mniejszy bo te 20mm jest przegięciem :D ale na to mam całą zimę :P
damian92

-#USER

Re: Astra F Bertone 200TS By Junior

Postprzez sebo14_92 » 24 września 2017, 09:37

Nie napisales co dokladnie sie psulo, ale jezeli samochod jezdzi sezonowo i w tymczasie pare razy odmawia posluszenstwa to chyba cos nie gra
sebo14_92

Klubowicz

Postprzez Stec » 24 września 2017, 12:27

w szczególności jak samochód jeździ sezonowo to takie akcje występują, auto nie lubi stać. Wydaje się, że mało używane będzie się mniej psuło. Życie wygląda jednak inaczej, ale o tym trzeba się przekonać samemu
Stec

-#USER

Postprzez damian92 » 24 września 2017, 21:11

to małe sprostowanie dla kolegi ;)
ten rok niestety nie był dla mnie w ogóle dobry, brak czasu na drobne poprawy czy też nawet na wymiane pół osi miałem problem znaleźć czas,
za dużo modyfikacji za jednym razem, czyli wahacze z saaba przez co piasty poszły na zewnątrz, gwint przez co pół osie się wydłużają zmieniając swój kąt, i zmiana pół osi by połączyć skrzynie z gwintem smallblock czyli z lanosa, i one są minimalnie krótsze od astry, z tym że przy ori wahaczach było by wszystko ok ;)
wcześniejsza usterkato ukręcony przegub, przypadek losowy, aczkolwiek 2 tygodnie stała w garażu na zmianę ponieważ inne sprawy były ważniejsze ;)
dziś np byłem na spocie Opel Rush i tu potwierdza sie poprzednia wypiewiedź, jak stoi to niszczeje :D rozciekła sie nagrzewnica :D ale w wtorek wymiana tak co by w weekend za tydzień jechać na zlot kończący sezon,

i niestety drobne usterki co rok temu czy kiedyś usuwałem w ciągu aru godzin teraz nie było czasu i dlatego auto stało, poprostu nie miałem czasu i chęci ;)

przyszły sezon musi i będzie tylko lepszy ! :)
damian92

-#USER

Postprzez damian92 » 5 września 2018, 23:04

Więc tak w skrócie:
Astra w tym sezonie spisała się wyśmienicie, z tymi którymi rozmawiałem na zlocie w Dębicy wiedzą dokładniej, lecz i pora na zmiany....

jeżeli interesuje was info o astrze w tym sezonie co się działo zapraszam na FB -----> https://www.facebook.com/BezdasznikByJunior/

bez problemu pokonuje trasy na zloty po 300 km w jedną strone i to nie jeden czy dwa weekendy :D w tym sezonie od OWLI zrobiła 6tyś km bez jakiejkolwiek awarii, i przy wymianie profilaktycznie jednej pół osi :D

o fotelach recaro nie zdążyłem napisać ale wszystko jest na facebooku,

Więc tak uogólniając dziękuje bardzo wszystkim za te pare lat w gronie Astr, w tym sezonie byłem pierwszy raz na zlocie ATT i niestety ostatni Astrą, za rok jak będzie w miare blisko na bank przyjedziemy lecz już daily,

Temat do zamknięcia.
PS jak by ktoś chciał jakieś częsci pisać na messengerze ;), ps rarytasy już zaklepane :D:D a połowa leci do następnego autka.

jeszcze raz Dzięki za wszystko ! i do zobaczenia na drodze :D
damian92

-#USER

Postprzez KaMYk » 6 września 2018, 06:08

to kto teraz będzie szurał podwoziem o asfalt :)

:564:
KaMYk

Klubowicz

Imie: Krzysztof
Numer klubowy: K056
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Pojemność: 2.0 CDTI
Telefon: 691999765

Poprzednia strona

Powrót do Zakończone projekty