Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Zamiana bębnów na tarcze...

Postprzez Matyjasek » 7 marca 2006, 21:36

Witam,

Jeśli chodzi o poważniejsze modyfikacje, to poważnie myślę o jakimś swapie na wakacje, bo ostro przyzwyczaiłem się do mojej asterki, kupy się trzyma, zawiecha, blachy i kosmetyka zrobiona na cacy, tylko mocy mało... poza tym mam kolegę chętnego na moje MPI, bo mu się 1.4 rozpadł, parę groszy na ROR'rze to możliwe że do 2.0 16 ECO się przymierzę, bo świerze są nie to co c20xe ale... ale hamulce... Większe tarcze na przód kein problem, a z tyłu na bębnach, to jak za flinstonów hamowanie... Jak najprościej? Same hamulce da się zmienić, czy cała belka od GSi? A co z ABS'em wtedy? GSi mają chyba wszystkie, ja nie mam... :( ... Droga taka belka nie jest, ale czy zda w moim przypadku egzamin? Poradźcie bo już zacząłbym się rozglądać.... Dzięki pozdrawiam!!!
Matyjasek

-#USER

Re: Zamiana bębnów na tarcze...

Postprzez hans » 8 marca 2006, 13:58

cała belka
hans

-#USER

Postprzez RayTher » 9 marca 2006, 12:37

za 300zl mam kompletna belke z tarczami i absem od gsi.
RayTher

Postprzez Matyjasek » 9 marca 2006, 12:58

w tym rzecz, dlatego pytałem.... ja w asterixie nie mam ABS, a w GSi jest, więc co... musiałbym po prostu ABS sobie dołożyć, tak? czy mogę mieć tył tarczowy bez ABS????
Matyjasek

-#USER

Postprzez RayTher » 9 marca 2006, 20:01

nie podlaczasz czujnikow po prostu
RayTher

Postprzez ROGU » 10 marca 2006, 07:45

dokłądnie czujniki ie będą podłączone i po sprawie... Jezeli było by na odwrot czyli - ABS jest a chcesz np belke bez ABSu wstawić to juz problem by był bo kontrolka by ci sie swieciła cały czas.... ale zarowke w sumie tez mozna wyjąc:)
ROGU

VIP

Województwo: Mazowieckie
Imie: Piotr
Auto: Astra F / Zafira B
Silnik: C20XE / X18XER
Pojemność: 2000 / 1800
Telefon: 535636100

Postprzez Luki_Astra » 12 marca 2006, 01:01

RayTher napisał(a):za 300zl mam kompletna belke z tarczami i absem od gsi.

Jak za jakis czas dalej ja bedziesz miał to sie zgłosze do ciebie bo teraz brak kasy a belka byyłaby mi potrzebna bo bebny nie za bardzo wygladaja przy c20xe
Luki_Astra

Postprzez RayTher » 12 marca 2006, 19:13

Luki_Astra, ok
RayTher

Postprzez Klapek » 17 sierpnia 2006, 14:25

no w końcu temat odkopałem bo mnie usunięto sorry :-)
Mam pytanko mam autko enzo caravanika ma ABS-y :-) i chciałbym na tył założyć tarcze więc pytanko brzmi: to że belkę muszę wymienić to już wiem (dzięki za info) ale czy pasuje belka od np: GSI czy muszę wsadzić belkę od innego caravanika z tarczami? no i czy tylko starczy jak ją wsadzę czy jeszcze muszę zmienić pompę hamulcową, przewody itp. czy nic nie muszę robić? Bo komplet się na tym nie znam :-(
Klapek

-#USER

Postprzez Wariator » 18 sierpnia 2006, 14:51

Klapek napisał(a):no w końcu temat odkopałem bo mnie usunięto sorry :-)
Mam pytanko mam autko enzo caravanika ma ABS-y :-) i chciałbym na tył założyć tarcze więc pytanko brzmi: to że belkę muszę wymienić to już wiem (dzięki za info) ale czy pasuje belka od np: GSI czy muszę wsadzić belkę od innego caravanika z tarczami? no i czy tylko starczy jak ją wsadzę czy jeszcze muszę zmienić pompę hamulcową, przewody itp. czy nic nie muszę robić? Bo komplet się na tym nie znam :-(

Wydaje mi sie ze belka moze byc inna , ale jesli nie to napewno zmiana przewodow i regulator siły hamowania
Wariator

-#USER

Postprzez Michaello84 » 18 sierpnia 2006, 20:22

Klapek napisał(a):no w końcu temat odkopałem bo mnie usunięto sorry :-)

najlepiej, w sensie najtaniej, jest znaleźć na jakimś szrocie caravanika z silnikiem 2.0. Takie już miały na tyle tarcze, niezależnie czy było to 8V czy 16V
Michaello84

-#USER

Postprzez Klapek » 18 sierpnia 2006, 22:35

a wielkie dzięki Wam :564: to już wiem za czym się rozglądać w tym lub przyszłym tygodniu zacznę poszukiwać potrzebnych części i zrobię swap hamulcy :)

ps. jedno mnie ciekawi czy można na tył założyć tarcze wentylowane przednie? :570: muszę się dowuiedzieć :562:
Klapek

-#USER

Postprzez zero » 18 sierpnia 2006, 22:37

Klapek napisał(a):
ps. jedno mnie ciekawi czy można na tył założyć tarcze wentylowane przednie? :570: muszę się dowuiedzieć :562:

nie mozna tam są tarczo bębny :)
zero

-#USER

Postprzez Klapek » 18 sierpnia 2006, 22:53

Dzięki zero, tarczo bębny a co to za wynalazek???
Klapek

-#USER

Postprzez zero » 18 sierpnia 2006, 22:56

Klapek napisał(a):Dzięki zero, tarczo bębny a co to za wynalazek???

tarcza hamulec nożny bęben hamulec ręczny
zero

-#USER

Następna strona

Powrót do Pozostałe modyfikacje