Zaloguj    Zarejestruj

L&M Astra GSI 16V

Dział wyłącznie dla samochodów Klubowiczów ATT

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: L&M Astra GSI 16V

Postprzez Luis » 7 października 2020, 12:10

Pora na jakiś up po ponad roku...
Przy aucie coś się robi. W tym roku postanowiłem w końcu uporać się z uciążliwym paleniem jednostki napędowej. Kostki przy cewce zapłonowej, module, wymagały interwencji, bo wszystko trzymało się na dosłownie na włosku. Podobnie było w kostką przy skrzyni biegów, odpowiedzialną za włączanie wstecznego biegu.
No i w końcu zrobiłem coś, co chodziło za mną już od momentu zakupu. Wymieniłem czujnik położenia wału. Jest lepiej, czasami są momenty, że pali super, czasami są takie, że trochę gorzej. Idąc dalej tym tropem, podejrzewam przytartą pompę paliwa, ewentualnie regulator, bo na ssaniu przy depnięciu gazem tak jakby brakowało jej paliwa. Na zagrzanym silniku jest ok. Regulator oraz dwie pompy paliwa już do mnie idą (jedna od c20ne, a druga od c20let), więc jeszcze w tym roku postaram się tą kwestię wyjaśnić.
Przy okazji ostatecznie pozbyłem się gazu. Butla LPG pojechała na szrot, przewody obciąłem przy belce, bo dalej już się nie chciało sięgać. Z pod maski też wyleci cała niepotrzebna elektryka.
Wyleciały klamki w kolorze, wymieniłem zamek, bo sprężynki popękały. Przy okazji małe, drażniące pierdoły
Obrazek Obrazek
Auto wygląda teraz tak:
Obrazek
Moim zdaniem jest lepiej i tak zostanie. Ściągnąłem dystanse i też tak na razie zostanie.
Wpadło również radio Siemens VDO CDR500. Może pomyślę również nad głośnikami z Zafiry...

Pzdr. Luis
Luis

Klubowicz

Województwo: Podlaskie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K030
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Pojemność: 1598 cm3
Telefon: 509788227

Postprzez ZiomeK » 8 października 2020, 07:42

no wszystko ładnie pięknie ale klamki w kolorze według mnie lepiej tu leżą
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez bartek_87 » 13 października 2020, 11:20

Klamki na duży minus niestety, nie dość że czarne to jeszcze przedliftowe, do niczego tu nie pasują :568: Reszta na plus, dobrze że już pali lepiej :)
bartek_87

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez Luis » 13 października 2020, 11:36

Patrząc na auto, ciężko mi się zdecydować, które klamki są lepsze. Klamki w kolor były z vectry B, więc odstawały i w miejscu na zamek była dziura. Załatwiłem to dorobioną uszczelką, co powodowało, że zamek ciężko wracał na swoją pozycję. Dodatkowo denerwowała mnie ograniczona funkcjonalność, bo brakowało zamka z drugiej strony. Nie mówię nie kolorowym klamkom, ale muszę znaleźć takie z astry... Na razie funkcjonalność wygrała nad wyglądem.
Póki co auto pali od strzała. Wpadła druga pompa paliwa i regulator ciśnienia na listwie. Został jeszcze delikatny problem z zapłonem, ale niedługo wpadnie na podmianę cewka i moduł zapłonowy.
Proces wywalania gazu spod maski trwa... Ostatnio dotknąłem miejsca łączenia wiązki wtryskiwaczy ze sterownikiem gazowym i już wyskoczył błąd wtryskiwacza. Oby pogoda dopisała, mam nadzieję, że uda się w tym roku jeszcze tym zająć.
Luis

Klubowicz

Województwo: Podlaskie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K030
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Pojemność: 1598 cm3
Telefon: 509788227

Poprzednia strona

Powrót do Projekty klubowe