Zaloguj    Zarejestruj

Opel Astra G by Bartek

Astra II

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Opel Astra G by Bartek

Postprzez Sylwesters7 » 21 grudnia 2017, 20:48

ja bym malował w kolor... Tak jak gdzieś wcześniej masz fote niebieskiej astry bo aktualnie patrząc na astrę masz progi w kolorze, tylni zderzak również a sama dokładka czarna nie pasuje tu całkowicie.
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Astra TT
Silnik: z20ler
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez Bartek7 » 21 grudnia 2017, 20:57

Sylwesters7 jeździ u mnie Aśką z dokładką opc1 (blachy przeworskie możliwe, że ktoś nią się pokazał na jakimś spocie lub coś) właśnie też ma w kolor dokładkę. I przy czarnych progach to nijak wyglądało.. Póki co to zrobiłem szybką przymiarkę. Siedzi nawet fajnie. W jednym miejscu muszę naprawić bo niestety podczas transportu coś się stało..
Lakier pozostał mi z progów więc w kolor mogę psiknąć. Póki co to muszę jeszcze pobawić się z halogenami.. Myślę o oklejeniu żółtą folią kameleon (nie będą się niebiescy czepiać ?)
I mam małe pytanie.. czy do halogenów idzie jakiś przekaźnik ? bo szukałem po necie i nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.
A co do tyłu.. w planie jest dokładka irmschera. Nawet ostatnio była na allegro ale brakowało zaślepki i odpuściłem temat. A teraz tego żałuję .. bo jakoś bym dorobił tą zaślepkę i było by dobrze ;)
Bartek7

Przyjaciel

Województwo: Podkarpackie
Imie: Bartek
Numer klubowy: P032
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Pojemność: 1.6

Postprzez Sylwesters7 » 21 grudnia 2017, 21:02

ja przy obecnym wyglądzie auta malował bym w kolor. Co do halogenów to nie powinni się czepić ale różnie to bywa
Sylwesters7

ModTeam

Postprzez Bartek7 » 21 grudnia 2017, 21:07

Jak pytałem diagnosty na przeglądzie to powiedział, że halogeny mogę okleić bo tego nie używam na codzień.
Myślałem nad czarną folią lub żółtą kameleon i przy wnęce na czarno lepiej będą wyglądały żółte. Zawsze to będzie odznaczać się. A co do koloru to muszę jeszcze ją przymocować pewniej w świetle dziennym bo tak w garażu na szybko to nie zdążyłem nawet dobrze się przyglądnąć :D Ale tak jak mówisz Sylwek lepiej będzie wyglądało z lakierowanym pod kolor auta ;) Jakbym miał seryjne progi czarne to wtedy by to miało ręce i nogi a tak mam progi z Berty a dokładka czarna i tak nie w pięć nie w dziewięć ;)

Teraz czekać cieplejszych dni i może bym to złożył w całość a jak nie to będzie wszystko czekać do marca ;)
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez KucaQ » 21 grudnia 2017, 21:40

Halogeny ja bym okleił folią czarny mat, tak jak mam u siebie. W czarnej wnęce fajnie się "schowają" ;)
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez Bartek7 » 21 grudnia 2017, 22:17

KucaQ aż musiałem przeglądnąć zdj bo nigdy nie zwracałem uwagi na to, że masz halo w eFce ;) Też to fajnie wygląda ;) Ktoś z ATT też ma chyba halo oklejone na czarny mat w swojej AG . I coś mi świta po głowie, że to kolega Matt czy jakoś tak ;)
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Sylwesters7 » 22 grudnia 2017, 13:24

Ja bym i tak kleił na żółto hehe czarny do mnie nie przemawia. O ile w astrze f halogen jest mały i się gubi o tyle w g jest większy i lepiej widoczny przez to uderzył bym w żółty kolor
Sylwesters7

ModTeam

Postprzez Bartek7 » 22 grudnia 2017, 14:56

Akcentu żółtego nie mam ale w przyszłości myślę o feldze z rantem i właśnie środek chciałbym dać na złoto/ zółto (ale taki przyjemny dla oka) więc myślę, że halo by w kolorze żółtym pasowało :D
Ale przeglądając aukcje z foliami natknąłem się jeszcze na niebieską i mam dylemat.
http://allegro.pl/folia-do-przyciemnian ... 34974.html
http://allegro.pl/folia-do-przyciemnian ... 29013.html

Halo raczej nie chcę maskować. Chcę by ten ryjek rzucał się w oczy na mieście (u mnie dość sporo jeździ srebrnych astr więc pasuje się wyróżnić z tłumu :D )
Panowie i Panie wiecie czy do halogenów idzie jakiś przekaźnik ? bo mam wszystko wraz z przełącznikiem (ale muszę go sprawdzić jeszcze :D )
Aaa i jeszcze jedno.. przeglądając allegro znalazłem też zderzak i widzę, że w nim też brakuje zaślepki. Czy to tak ma być czy jak ?
http://allegro.pl/opel-astra-ii-irmsche ... ml#thumb/3
Tak ma być ? bo nie wiem.. znajomy mówił mi że brakuje zaślepki z prawej strony
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez GOREK » 22 grudnia 2017, 15:03

Brak zaślepki która jest jak biały kruk i potrafi kosztować z 200zł ;)

Maluj na srebrno dokładkę ;)

Co do halogenów, to jak już Ci sie podoba ;)
GOREK

Klubowicz

Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez Bartek7 » 14 stycznia 2018, 13:36

Koncepcji na folię jeszcze nie mam. Ale zastanawiam się nad żółtą lub niebieską kameleon. Ale co wyjdzie to nie wiem..
Wczoraj został wymieniony olej.
Został zalany Motulem 10W/40 plus do tego wszystkie filtry.
Przy okazji zobaczyłem, że złączka elastyczna już nadaje się do wywalenia :D Więc trzeba będzie na czasie rozebrać i to wspawać lub kupię tą skręcaną na opaski. Zobaczymy co będą mieli w sklepie
Oraz wpadł subwoofer w koło zapasowe. Ale jest mały problem bo nie mogę odkręcić fotela by zdjąć osłonę progową by puścić kable. Tzn odkręci ale będzie to skutkowało zerwaniem śrub ..
Więc macie jakiś konkretny pomysł jak to zrobić by nic nie ujechać ?

Oraz wczoraj odbył się pierwszy spot Opla w Jarosławiu. Jak na pierwszy spot i na otaczającą nas pogodę to frekwencja była nawet spoko :D
Mam nadzieję, że na kolejnych spotkaniach będzie nas coraz więcej. W swoim imieniu oraz Pawła i Wojtka serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania ;)
A teraz kilka szybkich strzałów z wczoraj .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sorry za jakość zdjęć robione kalkulatorem :/
Ostatnio edytowano 22 stycznia 2018, 00:20 przez Bartek7, łącznie edytowano 1 raz
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez felek666 » 14 stycznia 2018, 15:12

myślałem żeby wpaść ale w tej chwili tnę koszty na wszystkim jak się da żeby na sezon mieć przygotowane autko ;)
felek666

ModTeam

Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez Bartek7 » 14 stycznia 2018, 23:52

Felek jeszcze nie jedno spotkanie będzie ;) a od kwietnia prawdopodobienie w Rzeszowie będę mieszkał to będę wpadał na podpromie ;-)
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Bartek7 » 11 marca 2018, 13:24

Coraz bliżej wiosna więc motywacja coraz większa by coś podziałać.
Poczekam jeszcze parę dni i jeśli będzie pogoda się utrzymywać tak jak jest teraz to wlecą letnie buciki (póki co jeszcze irmschery bo nie mam dalej nowej rolki ale w tym roku musi wlecieć ..)
Co do auta to sprawuje się dobrze. Po zimie jak to w oplu pojawił się lekki nalot na nadkolach .. Jak zrobi się cieplej ściągnę nakładki wyczyszczę, zabezpieczę i pomaluję ranty. Ogólnie odpukać rudej więcej nie widać co mnie cieszy.
Wczoraj odbył się mały spontan naszej grupy Opel Family Podkarpacie. Fakt nie było nas dużo ale za to miło spędzony czas. I mam nadzieję, że na podpromiu w Rzeszowie będzie nas więcej :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Bartek7 » 7 kwietnia 2018, 17:01

Wreszcie wiosna zawitała i można coś podziałać przy aucie.
Przed świętami zostały zmienione buty na letnie. (rolka została ta sama ponieważ się nie sprzedała a ja stwierdziłem, że wolę zjeździć opony i sprzedać same alu ;) )
Dziś z racji tego, że jest weekend i słoneczko to porobiłem troszkę przy Asi.
Czyli standardowo po zimie pojawił się nalot na tylnych rantach. Na szczęście tylko powierzchowna sprawa więc zostało wszystko oczyszczone i dobrze zabezpieczone tak aby więcej się nie pokazywała ;)
Przy okazji odmalowałem zaciski i bębny ale ten temat pomijam bo inny kolor był na zatyczce a wyszedł inny więc ten temat przemilczę i przy najbliższej wymianie klocków i tarcz po prostu przemaluję na cywilizowany kolor ;)
Oraz zacząłem przymiarkę dokładki. I mam pytanie czy w oryginale ta dokładka byłą tylko przykręcona na śrubach w nadkolach ? Ja mam niestety replikę dokładki i wole dopytać ;)
No to to by było na tyle. W tym tygodniu dokładka poleci w kolor. Jeszcze zastanawiam się nad kolorem folii na halogeny czy czarna czy żółta. Oraz wnęka poleci na nowo w czarny mat oraz ta wnęka dokładki również na czarno.
Łapcie skromne zdj zrobione na szybko
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Sylwesters7 » 7 kwietnia 2018, 18:22

Bartek7, ja bym dodatkowo dokładę przykleił do zdrzaka na jakieś klej ewentualnie na taśmę do listew bo same śrubki mogą nie wystarczyć jak gdzieś zachaczysz
Sylwesters7

ModTeam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Astra G