Zaloguj    Zarejestruj

Astra sedan - X20XER by silvan88

Tutaj prezentujemy projekty które posiadaliśmy i którymi jeździliśmy w przeszłości

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Astra sedan - X20XER by silvan88

Postprzez silvan88 » 10 kwietnia 2011, 16:59

Witam,

Zdecydowałem się w końcu przedstawić moją asterke. Auto kupiłem w zeszłym roku w maju. Astra była już nieco dłubnięta ale w sumie czegoś takiego szukałem. Na początku nie byłem przekonany jedynie co do jej koloru, spełniała wszystkie postawione prze ze mnie kryteria z wyjątkiem tego jednego :p ale w rezultacie po pewnym czasie od zakupu zakochałem się w tym kolorze :D Asterka w moich rękach przejechała ok 15k km i jak na razie jestem z niej zadowolony. Ok poniżej trochę danych / wyposażenia : ( wyposażenie i modyfikacje przedstawione poniżej jest/było świeżo po jej zakupie, modyfikacje przeprowadzone przeze mniebądź planowane na przyszłość przedstawię na końcu)

Opel astra F sedan
rok produkcji : 1998
przebieg : ok 277k km (silnika trochę mniej ok 165k km)
silnik :X20XER 2.0 16v z Astry G OPC1

Wyposażenie:
- ABS
- 2x AirBag
- 4x el. szyby z domykaniem z pilota
- wspomaganie kierownicy
- kierownica za sterowaniem z Vectry B z nową perforowaną skórą
- podświetlone daszki przeciwsłoneczne z lustrami
- dodatkowe oświetlenie wnętrza
- dodatkowe oświetlenie bagażnika
- lampy przednie FK + soczewki d2s audi A4
- spryskiwacze lamp
- xenon d2s o temperaturze światła 4300
- regulacja elektryczna lamp
- dokładka przedniego zderzaka Irmsher
- progi Irmsher
- dokładka tylniego zderzaka Steinmetz
- spojler na klapie Irmsher
- czujniki parkowania
- alarm z centralnym fabrycznym zamkiem + czujniuki ultradzwiękowe
- elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
- imobilajzer
- przednie głośniki od vectry C + gwizdki
- tylnie głośniki BOSE
- silnik X20XER z astry G OPC1
- skrzynia biegów F20 z astry gsi
- hamulce przód 288mm tarcze Mikoda nacinane i nawiercane
- hamulce tył 260mm tarcze Mikoda nawiercane i nacinane
- instalacja LPG sekwencja z komputerem Stag 300, reduktor Kme silver, wtryski Magicjet
- filtr stożkowy w obudowie Simota
- dodatkowy stabilizator tylniej belki skrętnej
- nowa maglownica
- spręzyny zawieszenia Eibach
- amortyzatory GT qoupline
- poduszki amortyzatorów oraz gniazda wzmocnione z wbudowanymi łożyskami nie do zdarcia
- metalowy katalizator
- rozpórka kielichów na zamówienie
- alufelgi Borbet z oponami letnimi 205/45/16
- alufelgi z oponami zimowymi (195/60/15)

Po zakupie autko przedstawiało się całkiem nieźle, miało kilka drobnym pierdół do poprawienia i ewentualnej wymiany, kilka rzeczy mnie drażniło i postanowiłem też się ich pozbyć. Poniżej lista rzeczy, które zrobiłem w mojej asi od jej zakupu

- wymiana gałki zmiany biegów ze srebrnej "tuningowej" na czarną obszytą skórką
- wymiana tylnich głośników na dosyć mocne buszmeny (pozostałość po poprzednim autku)
- wywalenie dodatkowych światełek z wnętrza i z bagażnika

I w takim stanie jeździłem w sumie do niedawna a jeszcze w międzyczsie wymieniłem żarniki ksenonów i przetwornice na nowe (stare odmówiły dalszej współpracy) Żarniki kupiłem trochę mocniejsze zamiast 4,3k kelwinów zapodałem 5k.

W marcu autko oddałem w ręce mechanika - powód cieknący olej gdzieś z dołu silnika.
Na szczęście okazało się że ciekło tylko przy filtrze oleju, który wraz z olejem został przy okazji wymieniony. Wymienione zostały również oba łożyska w alternatorze oraz 1 rolka napinająca pasek, która już nieźle świszczała.

Po odebraniu autka z warsztatu coś mnie tknęło i stwierdziłem że przy astrze przyda się zrobić jeszcze kilka rzeczy a mianowicie w zeszłym roku kupiłem po atrakcyjnej cenie kubły od omegi, stwierdziłem że wreście je założe, z pomocą znajomego spawacza wzieliśmy się do roboty i wyszło całkiem fajnie, sporo rzeźby było przy fotelu kierowcy ale myślę że warto było.

W międzyczasie trochę poprawiłem dolot i kilka dni później rozpiepszyłem przedni zderzak o krawężnik, fakt faktem był już popękany i miałem go wymienić już dawno temu ale teraz wymiana była nieunikniona. Na szczęście dokładka nie pękła. Podczas montażu sporo rzeźbić musiałem w belce zderzaka ( na szczęście jest u mnie plastykowa) żeby jakoś przewody zmieścić od spryskiwaczy reflektorów. Ale wszystko wyszło fajnie.

Od dłuższego czasu planuje założyć w autku porządny sprzęt grający. Z docelowych rzeczy na razie zakupiłem jednostkę sterującą Alpine CDA 105ri, po zamocowaniu rewelacja w porównaniu do oplowskiego radia które w niej było. Ale nie ma co się na razie zbytnio jarać z tymi głośnikami, które obecnie mam. Zbytnio na nich poszaleć nie można :p

Plany co do dalszych ,modyfikacji przestawiają sie nastepująco:

- dokończyć audio, (w sumie tak naprawdę to zacząć:D) Z tego co na razie się wstępnie zorientowałem głośniki prawdopodobnie będą hifonisca bądz morelki tuba rockforda, a co do wzmaka to jeszce nie mam pomysłu. Oczywiście wszystko moze ulec zmianie jak czymś innym sie zajaram. Autko przydało by się również wygłuszyć (myślę że wystarczą mi drzwi przód i bagar)

- w dalszej przyszłości obszyć środek (fotele, boczki), prawdobodobnie skórką w dwóch kolorach( czarno bordowa)

Jak na razie są to moje 2 priorytety, po których zrealizowaniu zobaczymy co dalej, ale i tak pewnie coś mi do głowy ciekawego przyjdzie.

Poniżej przedstawiam fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
silvan88

-#USER

Re: Astra sedan - X20XER by silvan88

Postprzez Dudek » 10 kwietnia 2011, 17:03

O prosze, samochód Marcinstyka na forum wrócił :D
Dudek

Klubowicz

Postprzez Adaszko86 » 10 kwietnia 2011, 17:05

mam mieszane uczucia co do spoilera na klapie ...i tylko do niego . reszta jest... :one:
Adaszko86

-#USER

Postprzez MADOX » 10 kwietnia 2011, 17:06

silvan88, zacna lista modów asterka trafiła w twoje ręce więc szanuj ja bo jest co
MADOX

-#USER

Postprzez Guzmen » 10 kwietnia 2011, 17:08

Witam autko bardzo mi sie podoba , ma wszystko co potrzeba do szczescia , wiec nie powinienes narzekac ;p

co tu duzo pisac , jest wypasione , wogole sedan ! :564: , bardzo ladnie sie prezentuje :562:

zycze bezawaryjnosci :)

pozdrawiam !
Guzmen

-#USER

Postprzez M1NT » 10 kwietnia 2011, 17:08

Super utrzymane autko, z zaje*** silniczkiem :564:

Można by klamki w kolor machnąć i jakąś końcówke tłumika (delikatny kwadrat x2 np.).
M1NT

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Kamil
Auto: Seat LEON
Silnik: Benzyna
Pojemność: 1.6. 16v

Postprzez mamut55 » 10 kwietnia 2011, 17:19

Wszystko pięknie i ładnie tylko lipa, że sedan i na dodatek bordowy... Dwa nieszczęścia naraz ;)

Ogólnie mi się podoba :) Miażdży mnie dokładka tylnego zderzaka Steinmetz'a :) Piękny rarytas :564:
mamut55

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: x14xe i c18xe
Pojemność: 1.4 i 1.8
Telefon: 503 489 718

Postprzez Dudek » 10 kwietnia 2011, 17:29

Miałem przyjemnosc sie przejechac tym XERem jeszcze u marcinapsk, w G robiło robote, w F na pewno robi lepsza ;)

Odkupiłeś ją od jakiegoś gostka z Mazur ?
Dudek

Klubowicz

Postprzez darkii » 10 kwietnia 2011, 17:48

Piękna asterka, jedynie co bym tutaj poprawił, to zaślepka świec czy jak to sie tam nazywa. Prawie wszystko pod maską masz oparte na czerwieni/bordo i ten niebieski jakoś mi tam nie pasuje, ale to taki maciupeńki szczególik. :564:
darkii

-#USER

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Szymon
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Pojemność: 1600

Postprzez marcinstyk » 10 kwietnia 2011, 18:01

darkii napisał(a):Piękna asterka, jedynie co bym tutaj poprawił, to zaślepka świec czy jak to sie tam nazywa. Prawie wszystko pod maską masz oparte na czerwieni/bordo i ten niebieski jakoś mi tam nie pasuje, ale to taki maciupeńki szczególik. :564:

:D:D Ja zostawiłem tą zaślepkie specjalnie zeby podkreślić ze to x20xer ;) A nowy właściciel własciwie niech juz robi po swojemu :)
marcinstyk

-#USER

Postprzez DejvV » 10 kwietnia 2011, 19:14

No noo ... Bardzo ładny classic :) :564:
DejvV

-#USER

Postprzez jogus48 » 10 kwietnia 2011, 19:59

zawsze chciałem poczytać o tym autku, ale niestety tylko udało mi się znaleźć jego zdjęcia ;) tę dokładkę z tyłu to chętnie bym podprowadził :)

btw - przeglądałem zdjęcia ze swapu, czy to autko nie powinno mieć klimy?
jogus48

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Przemek
Auto: astra
Silnik: C20XE + Coscast
Pojemność: 1998cm^3

Postprzez bączek » 10 kwietnia 2011, 20:21

ten samochód to legenda :D
bączek

-#USER

Imie: Sebastian
Numer klubowy: K016
Auto: Vectra C GTS
Silnik: Z19DTH
Pojemność: 1900

Postprzez Osa » 10 kwietnia 2011, 20:29

Pamiętam jak ten sedanik wisiał na alle jeszcze z blachami WGR i nawet myślałem nad zakupem, ale jakoś temat się rozmył. Ogólnie bardzo ładny samochód i już nie ma za bardzo co w nim poprawiać :568: Właściwie to tylko utrzymywać w salonowym stanie :564: Jedyne co bym wymienił to lotkę irka na lotkę z 200TS, ale o tą ciężko...

BTW. Jakiś czas temu jechałem kawałek za Twoim sedanem, dogoniłem CIę na wysokości cmentarza w Marysinie, ale zaraz za lasem uciekłeś w lewo, a ja poleciałem na Wesołą...;-)

Pozdrawiam OSA.
Osa

-#USER

Imie: Mariusz
Auto: Astra F
Silnik: C20XE+
Pojemność: 1998cm3

Postprzez tomekx9 » 10 kwietnia 2011, 20:34

Zajebista astra, miałem przyjemność jeździć ze Stykiem. Super że auto powróciło w mazowieckie. :) fotele z Omegi wpadły. Miło będzie znów zobaczyć auto legende. Powodzenia w modach. Do zobaczenia na spotach i zlocie :)
tomekx9

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Tomek
Auto: Opel Zafira OPC
Silnik: Z20LET
Pojemność: 2.0
Telefon: 783 525 460

Następna strona

Powrót do Zakończone projekty