Zaloguj    Zarejestruj

Astra F by Stec

Tutaj przedstawione są auta którymi jeździliśmy w przeszłości

Moderatorzy: Junior ModTeam, ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Astra F by Stec

Postprzez Ozzy » 1 grudnia 2015, 08:30

Oczywiscie ! Sam mialem w lanosach i kayabe exel G i mts i bilstein b4 i kazdy z nich dawalo rade na sprezyne -30 -40 a nawet -60 .... szczerze mowiac to i na -80 mts dal rade :D
Ozzy

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Mateusz
Auto: Astra GSI
Silnik: c25xe
Pojemność: 2500
Telefon: 883578736

Postprzez Luis » 5 grudnia 2015, 14:50

Po małych perturbacjach temat Steca został odblokowany. Propozycję aut bardziej nadających się do tuningu niż Astra proszę opisywać w poniższym temacie: ;)
viewtopic.php?f=16&t=44174
Pozdr.
Luis

Klubowicz

Województwo: Podlaskie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K030
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Pojemność: 1598 cm3
Telefon: 509788227

Postprzez popek86 » 5 grudnia 2015, 21:46

Mala uwaga z mojej strony

z racji ze troche lata juz mam 30 leci ok 12 lat siedze w oplach dodam od siebie

jesli miales "problem" skonczyc to auto nie zabieraj sie za nastepne bo tez go nieskonczysz.

budowa aut to jest cos wiecej jak mechanika itp i kosztuje sporo w tym przypadku kazdy kto siedzie w tym temacie powie pieniadze sie nie licza tylko satysfakcja ze zrobilo sie cos samemu. Znam troche ludzi co bud auta od podstaw i kazdy mowi tak samo.

fakt jest taki ze bardzo kibicowalem twojemu projektowi a warsztacie nie raz pokazywalem znajomy ze jest fajny projekt ktory ma szanse na swoj final. Chlopak fajnie i konkretnie gada a pomysly ma dosc ciekawe.

jesli mialbym doradzic to mk1 golf lub e30 ,corado,sirocco

jesli dobrze pamietam gdzies ktos wspomnial o audi w tym temacie

odpusc sobie bo nie bedzie Ciebie stac a oczy dopiero sie otworza jak zacznie sie pierdzielic takie auto. Sa to auta gdzie srednia krajowa nie wystarczy na utrzymanie owego auta .

najlepsze auta to stare auta pomimo tego ze sama latam nowymi auta z klasy wyzszej z stajni vw i audi

Zycze Tobie bys osiagnal okreslony cel i zbudowal swoje auto ktore bedzie czyms wiecej niz tylko autem.

Zeby nie bylo nie pisze tego zlosliwie. czasami warto to przemyslec z innej strony.

sam buduje swoja astre juz drugi rok i w moim przypadki kasa nie gra roli tylko brak czasu jak i kolejnej pary rak do pracy. pomimo tego ze dawalem ogloszenie to ludzia niechce sie robic to raz a dwa zamilowania do tekiej pracy jest bardzo niewiele osob co by chcialy uczestniczyc w takich projektach.
Pozostajesz tylko Ty ,Twoje rece i Google :)
popek86

-#USER

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Łukasz
Auto: Astra GSI/coupe
Silnik: c20let/ z20let
Pojemność: 2.0
Telefon: Nokia 5110

Postprzez Stec » 6 grudnia 2015, 12:24

co do auta to może czas na małe podsumowanie go, jako projekt kończy swój żywot, ale wcale nie będzie jakoś zaniedbane. To moje pierwsze auto, popełniłem w nim jeden błąd zacząłem od dupy strony, miałem prawie wszystkie graty, a buda i lakier były do zrobienia, nie tędy droga, teraz nie popełnię już tego błędu
popek86, komu jak komu, ale mi nie musisz mówić co ile kosztuje :564: utopiłem tu masę kasy, ale nie na darmo, zdobyłem wiedzę, a czas spędzony przy tym aucie to sama przyjemność, dlatego kupiłem zawias bilsteina b4, sprężyny eibacha -30, nowe zimówki continentala i założę dobrą sekwencję, razem wyszło ponad 4 tys, ale wiem, że będę miał idealne daily, bo wyposażenie wnętrza jak jest jakie jest :D. W tym roku mocno zadbałem o mechanikę akurat (aku, rozrząd, oleje, filtry), więc nic mi już tu nie straszne :D Nie ukrywam, że mój faworyt to golf mk1, chciałem podejść racjonalnie, ale się nie da, wole starego gruza, bo to właśnie s3 wyszłoby taniej, zakup auta to 25 tys, powiedzmy, ze 5 tys wkładam na naprawy, mechanikę i jest, auto robi przeciąg, a golf 5-10 tys zakup, blacharka i malowanie kolejne 8-10 tys, trzeba zrobić swapa na porządny silnik również 8 tys, zawias, hamulce, poli, malowanie zawiasu, kolejne 4 tys, wnętrze również trzeba liczyć, że pochłonie z 3 tys żeby kilka rarów tam wrzucić. Wiadomo również rolka jakieś 4-5 tys. Prosta matematyka widać co wyniesie więcej
Stec

-#USER

Postprzez Ozzy » 6 grudnia 2015, 18:55

Ja powiem tak .. za nic nie wymienil bym fajnego FWD na inne fajne i nie koniecznie fajniejsze fwd :P
Jak juz wymieniac to a jajem na rwd lub awd jak ma isc gruba kasa w projekt :D

Ale to juz spamowalismy tu sporo i nie ma sensu wiecej :P
Powodzenia.. jesli uda sie zlapac baze mk1 i zalozysz tu temat to bede sledzic :564:
Ozzy

-#USER

Postprzez Stec » 20 grudnia 2015, 13:01

jak dla mnie temat można przenieść do zakończonych, modzone już nie będzie, tylko eksploatacja na najlepszych gratach dla bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy
wpadło zawieszenie bilsteina b4, springi eibach pro-kit -30, sworznie, końcówki drążków i wszystkie tuleje wahaczy febiego, zimówki to continental wintercontact 175/65/r14, wróciły seryjne zderzaki, zainstalowana instalacja gazowa. Wszystko co w środku, rozpórka, stabilizatory przód i tył zostają na swoim miejscu. Wleciało w nią teraz ponad 4 tys, w lecie jeszcze sprzęgło oraz zawieszenie silnika i stan techniczny będzie bardzo dobry. Jednak auto stało się totalnie bezjajowe, nie czuje już takiej przyjemności z jazdy nim, teraz to już tylko daily, które prowadzi się wzorowo, czas na auto z większym potencjałem :564:
Obrazek
Stec

-#USER

Postprzez Ozzy » 20 grudnia 2015, 16:26

To mi się podoba!! mimo że auto już nie jako projekt to wciąż dbane i ekspolatowane jak należy :)
Brawo kolego :564:
Oby więcej takich ludzi :)
Ozzy

-#USER

Postprzez felek666 » 26 listopada 2017, 13:03

podtrzymujesz decyzję o przeniesieniu do byłych?
felek666

ModTeam

Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez Stec » 26 listopada 2017, 13:47

no pewnie, jeździ jako daily, ostatnio dostała nawet lekkiego strzała w przód na równorzędnym
Stec

-#USER

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Byłe Auta