Zaloguj    Zarejestruj

Astra Classic (F) - srebrny sedan X16XEL - by ALi

Tutaj przedstawione są auta którymi jeździliśmy w przeszłości

Moderatorzy: Junior ModTeam, ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Astra Classic (F) - srebrny sedan X16XEL - by ALi

Postprzez ALi » 26 czerwca 2008, 21:23

Witam wszystkich

No to kilka słów o mojej bryce... :)

Silnik: 1.6 16V - X16XEL
Zasilanie: Tylko benzyna (przeważnie ze stacji Shell)
Wersja nadwozia: Sedan - srebrny metallic
Rok produkcji: 1999 (końcówka)
Przebieg: 54 tys. km - ale jak przejmowałem auto w lutym 2008 było 49 tys. km.
Wyposażenie: ABS, centralny zamek, wspomaganie, 2x poduszka pow., lakier metallic, halogeny
Modyfikacje: w sumie to niewiele... Angel Eye'sy Chromy + srebrne listwy progowe przy dzrzwiach :)
Plany: FELGI 16'' (ale jeszcze nie wiem kiedy) + obniżenie autka może -30mm? + kiedyś chodził mi po głowie spojler irmshera ze światłem stopu, ale nie znalazłem i dałem sobie spokój póki co.

A teraz trochę historii...

Na początku miałem asterkę x16sz hatchback z 95 roku... ale poszła pod młotek po 3 latach użytkowania (genegralnie to różnie z nią było jeżeli chodzi o niezawodność, ale i tak mi trochę było jej szkoda). W lutym tego roku mój ojciec zakupił z salonu nową KIA CEE'D i odsprzedał mi za "śmieszne" pieniądze swoją ASTRĘ 16. 16V kupioną w salonie w 1999 roku.
Co tu dużo gadać... autko było bardzo mało eksploatowane. Praktycznie wyjeżdzało tylko przy okazji świąt i jakichś większych wycieczek, a na codzień stało na parkingu strzeżonym (stąd ten mały przebieg po tylu latach). Nigdy nie bite, wszystkie przeglądy przechodziło śpiewająco (jak była jakaś pierdoła to ojciec wyminiał od razu), silnik chodzi jak w szwajcarskim zegarku, a w środku to jeszcze pachnie nowością pomimo upływu lat.

Od momentu jak przejąłem ten skarb nastukałem 5 tysięcy kilometrów. wymieniłem płyny, rozrząd (bo tamten to już wg mnie był za stary - nigdy nie zmieniany) i tuleje przednie wahacza były też do wymiany.
Dodatkowo po kilku tygodniach użytkowania odkleił się (i zgubiłem) gdzieś na trasie klosz od kierunkowskazu przedniego. Wtedy zapadła decyzja, że przydały by się jakieś fajne, stylowe lampki, które odmłodzą wygląd autka. Na Aniołki chorowałem już przy poprzedniej astrze, ale moje inwestycje powstrzymało to, że jednak za dużo kasy ładowałem w jakieś inne remonty tego auta.
2 tyodnie temu kupiłem lampy, które w ten poniedziałek były zakładane (jeszcze nie mam zrobionych zdjęć po założeniu).
Poza lampami kupiłem jeszcze listwy chromowane na progi (taki mini bajer, który zawsze mi się podobał i kojarzył się z nieco "lepszymi" autami hehehe).

W planach - tak jak napisałem - mam felgi. Ale musze jeszcze troche dozbierać i zastanowić się na spokojnie co wybrać. Do tego lekka gleba i to raczej koniec moich modyfikacji. Zamierzam tylko delikatnie "upiększyć" wygląd tego auta, które w stanie seryjnym i tak bardzo mi się podoba. Wszystko z umiarem i ze smakiem.

No dobra, pora po tych wypocinach na kilka fotek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 10 kwietnia 2013, 23:55 przez ALi, łącznie edytowano 7 razy
ALi

-#USER

Re: Astra Classic (F) - srebrny sedan X16XEL - by ALi

Postprzez Tomek (Astra) » 26 czerwca 2008, 21:38

Astra świetna do modowania. Powodzenia!
Tomek (Astra)

Klubowicz

Województwo: Małopolskie
Imie: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: C20xe
Pojemność: 2000

Postprzez xris » 26 czerwca 2008, 21:42

dobry nabytek :) wsam raz na mody ;) powodzenia :564:
xris

-#USER

Postprzez breaker7 » 26 czerwca 2008, 22:00

Jeśli zrobisz jak planujesz to powinno być dobrze (dużo zależy od tego jakie te felgi będą i jak nisko asie posadzisz). Następnie sugeruje zmiane tylnych lamp, kierunków i usunięcie listew z drzwi - to naprawdę pomaga.
Brawo! Tuning + LPG to coś nie tak.

Najważniejsze że autko pewne. Dlatego można startować śmiało z modami. Powodzenia.
breaker7

-#USER

Postprzez manybiker » 26 czerwca 2008, 22:12

ładna asterka, powodznenia w modach :)
manybiker

-#USER

Postprzez SPIDER » 26 czerwca 2008, 22:25

breaker7 napisał(a):
Brawo! Tuning + LPG to coś nie tak.

Niekoniecznie, bo nie każdy przerabia kompleksowo autko czyli np silnik itd.A nawet jeśli to popatrz na Karlosa autko, a wlewik ma na boczQ :570:
Sedanik ciekawy, popatrz sobie w mój temacik, może Ci się coś spodoba bo obaj mamy srebrne strzałki ;)
Z tym że twoj ma o jedna 1 z przodu mniejszy przebieg no i rdza go jeszcze chyba niezjada :570:
Powodzonka w modowaniu :564:
SPIDER

-#USER

Postprzez manybiker » 26 czerwca 2008, 22:27

breaker7 napisał(a):Brawo! Tuning + LPG to coś nie tak.

tylko czysta pamietajcie :)
manybiker

-#USER

Postprzez Adamo » 26 czerwca 2008, 22:32

OT
Teraz jak ktoś kupuje samochód to patrzy żeby nie był na gazie...

Asterka niczego sobie :564: :564: :564:
Adamo

-#USER

Postprzez Mac Kriss » 27 czerwca 2008, 07:22

FAktycznie wyglada jak z salonu. Niema chyba drugiej takiej nie wytartej kiery. Powodzenia w modzeniu ;)
Mac Kriss

-#USER

Postprzez ALi » 27 czerwca 2008, 08:24

Dzięki Panowie za dobre słowa :)

Jeżeli chodzi o gaz, to nawet myślałem trochę nad tym, bo przecież to co się w ostatnim czasie dzieje z cenami benzynki to jakieś nieporozumienie. A podobno ma być jeszcze gorzej (o ropie już nawet nie wspomne). Ale powiem szczerze, że trochę nie mam zaufania do gazu.

Co do kolejnych modów, to faktycznie zapomniałem dodać o zmianie bocznych kierunków z tych pomarańczowych na białe (również w planach za niedługo).
Lampy z tyłu raczej zostaną, bo mi się podobają i żadnych modów w tym kierunku nie planuję.
A nad wywaleniem listw bocznych powiem Wam szczerze też się zastanawiałem, ale niestety jak jade do pracy, muszę parkować samochód na parkingu który należy do Centrum Handlowego i już mam kurde 1 minimalne wgniecenie od czyichś drzwi na przednim błotniku... kto wie od ilu takich wgnieceń już uratowały mnie te listwy. Niestety oblężenie tego parkingu w ciągu dnia jest masakryczne, dlatego jakoś przeżyję obecność "plastikowych" ochraniaczy hehe.

W ten weekend zrobie fotki od frontu autka i pokażę jak prezentują się nowe lampy :)

pozdroofki
ALi

-#USER

Postprzez Klusek_kk » 27 czerwca 2008, 08:55

ALi napisał(a):Plany: FELGI 16'' (ale jeszcze nie wiem kiedy) + obniżenie autka może -30mm? + kiedyś chodził mi po głowie spojler irmshera ze światłem stopu, ale nie znalazłem i dałem sobie spokój póki co.

I od tego co tu napisałeś zacząłbym przygode tego samochodu ;]. Nie ma to jak dobra fela i do tego gleba. Ale jesli chodzi o glebe to min. -60(przod) -40(tył) no chyba ze chcesz go jeszcze bardziej posadzic :P

Pozdrawiam :564: :564: :564:
Klusek_kk

-#USER

Postprzez Astrix » 27 czerwca 2008, 09:31

Bardzo ładniutka asterka, przebiegu zazdroszczę, no i przeszłości(pewnej) autka, jeździłem asterką z tym silnikiem, jakoś sobie radzi, więc jest ok. Plany masz dobre, nie obwieś jej jakimiś laminatem a bedzie ok, do Twoich planów dorzuciłbym pomalowanie zderzaków o jedno piętro wyżej.
a co do:
ALi napisał(a):zmianie bocznych kierunków z tych pomarańczowych na białe (również w planach za niedługo).

to proponuje kierunki od corsy C, są takie same jak pomarańczowe tylko szare i nie ma kichy w ich wykonaniu, czego nie można powiedzieć o tych z allegro.
3mam kciuki
Astrix

-#USER

Postprzez Abarth » 27 czerwca 2008, 09:57

ALi napisał(a):Zamierzam tylko delikatnie "upiększyć" wygląd tego auta, które w stanie seryjnym i tak bardzo mi się podoba. Wszystko z umiarem i ze smakiem.

apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Asterka ma interesujacy przebieg, a zal bylo by ją sprzedać bo pewniejszego auta raczej nie kupisz. Powodzenia w modzeniu :564:
Abarth

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Paweł
Numer klubowy: K003
Auto: Astra F GSi
Silnik: Z32SE
Pojemność: 3,2

Postprzez ALi » 27 czerwca 2008, 10:29

Taki malutki Oftopik:

Z tym przebiegiem to w ogóle przypomniała mi się zabawna historia...
Jakoś na wiosnę, po wizycie na myjni, pojechałem na stację paliw zalać Asterkę. Podszedł do mnie taki starszy facet (który na Shellu nalewa wahę) i zaczął bacznie oglądać moje świeżo wypucowane autko. Po chwili tak spojrzał na mnie i się pyta czy to nowy nabytek, bo młody kierowca i czarne blachy na aucie (autka nie przerejestrowywałem bo ojciec ma max zniżki na OC i AC, a mi tam czarna blacha nie przeszkadza). Ja mu odpowiadam, że tak... że trafiła się okazja. Facet tak patrzy i się pyta który to rok i czy ona malowana była. Na to ja mu że 99 rok, i że lakier fabryczny. Dalej pyta: "Jaki przebieg"? Na to ja mu, że 50 tysięcy km. Na to facet ze śmiechem... "no to nieźle Pana w chu*a ktoś zrobił" :) :)

Dopiero po chwili wyjaśniłem dlaczego taki lakier i taki przebieg :) Facet się tylko uśmiechnął i pogratulował autka hehe :)

Zgodnie z zapowiedzią, kilka fotek od przodu autka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z ringa w prawej lampie wyskoczyla do tyłu jedna żaróweczka i przez to świeci troche słabiej. bede jechał w najbliższym czasie do mechanira na małą poprawkę (chyba że da się to wcisnąć bez ściągania lampy).

pozdroofki
Ostatnio edytowano 3 kwietnia 2010, 13:31 przez ALi, łącznie edytowano 1 raz
ALi

-#USER

Postprzez ALi » 27 sierpnia 2008, 20:56

Witam.

Ostatnio dokonałem kolejnej malutkiej modyfikacji w swojej asterce. Zakupiłem kierunki boczne (O pomoc w wyborze prosiłem w tym poście: TUTAJ LINK )

Jeżeli chodzi o te nowe kierunki to mam mieszane uczucia... nie jet źle, ale też nie powiem żebym był jakoś bardzo zachwycony. Klosz (bańka) w tych kierunkach jest o wiele większa niż w oryginalnych (na zdjęciach tego nie widać) przez co jakoś mocniej odstają od karoserii dając dziwny efekt. Pod tym względem wolałem oryginały. Dodatkowo nie mają standardowej wtyczki, tylko poprostu 2 kabelki i trzeba zrobić maluteńką modyfikację :)

Do zalet można zaliczyć fakt, że dają o wiele mocniejsze pomarańczowe światło w sotsunku do oryginałów.

Oto kilka fotek robionych na szybko z telefonku komórkowego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

prawdopodobnie kolejnym zakupem będą felgi (tutaj jeszcze ciąglę się zastanawiam)
ALi

-#USER

Następna strona

Powrót do Nasze Byłe Auta