Zaloguj    Zarejestruj

Astra F | PeŁek

Tutaj przedstawione są auta którymi jeździliśmy w przeszłości

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Astra F | PeŁek

Postprzez M4RKooN » 31 grudnia 2016, 02:57

Śmigam na takich samych i chyba jest lekka przesada kiedy mówicie ze są twarde jak kamień ;] po co się wypowiadacie skoro sami ich nie mieliście ? (może się mylę) Mam je już ponad rok i dalej się smiga na nich spoko nawet z full załadownym samochodem :570: . A co ma amor do obniżenia no niewiem większy skok ? Ale może znasz się lepiej nie wiem :)
M4RKooN

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Marek
Auto: Opel Astra F
Silnik: X20XEV
Pojemność: 2.0
Telefon: 692477099

Postprzez Stec » 31 grudnia 2016, 12:33

M4RKooN, miałem to zawieszenie dwa sezony, kupiłem nówkę, jednak pomówmy chwilę o budowie zawieszenia w astrze. Teoretycznie amor nie ma to wpływu na obniżenie, a z reszta, nie teoretycznie tylko tak jest. Jednak w astrze masz pewien szczegół, bo wymieniasz tylko wkład amortyzatora, czyli jego obudowa jest tak samo długa, a skok o wiele krótszy. W tym momencie porównajmy to do astra g. Jeżeli tam zakładasz powiedzmy gwint to sama obudowa amortyzatora jest krótsza, masz wtedy więcej miejsca na pracę zawieszenia, po protu ma to sens. Obniżasz auto, ale kolumna jest krótsza i amortyzator ma więcej miejsca na pracę. W astrze f mamy kolumnę zintegrowaną ze zwrotnicą, zakładasz powiedzmy teraz kit ta-technix -60 na przód. Wkładasz nowy wkład o skróconym tłoczysku, zakładasz krótszą sprężynę, auto siada niżej (a im auto niżej tym mniej miejsca na pracę zawiasu), na dodatek jeżeli kupisz nowe odboje to auto praktycznie na nich osiada, a amortyzacja jest znikoma, czemu? Bo obudowa amortyzatora kończy się w tym samym miejscu, a przez krótką sprężynę i i tłoczysko nie ma miejsca na pracę zawieszenia. Dlatego właśnie należy przyciąć mocno odbój, wtedy jakoś to działa. Gwint do efki jest też taki drogi i ludzie często robią go samemu, skracają wtedy kolumnę, przenoszą niżej ucho od końcówki drążka kierowniczego i wszystko ładnie współgra. Takie są moje spostrzeżenia odnośnie kitów do astry.
Stec

-#USER

Postprzez M4RKooN » 2 stycznia 2017, 17:25

Stec, No rozumiem o co chodzi ale jeśli KIT zostaje wydany z dedykowanym amortyzatorem to powinien zostać tak zamontowany. Po za tym nie rozumiem dlaczego tak narzekacie na te amory fakt nie jest to najwyższa półka ale też do najgorszych nie należy, uwzięliście się na tą firme i każdy który wspomni że chce je założyć linczujecie go ..... A szczerze mówiąc za taką kasę to całkiem niezłe zawieszenie ! Naprawdę nie wiem kim jesteście albo czym jeździliście że mówicie na te zawieszenie kamień ;/ Bo fakt jest twardo no ale bez przesady . Miałem okazje jeździć klasą premium z bardzo dobrym zawieszeniem i szczerze mówiąc nie przeszkadza mi wgl zawieszenie z efki na tym kicie :) Po za tym każdy ma inny gust więc niech założy i sprawdzi sam ;] może mu podpasi a jak nie to kupi sobie coś lepszego .
M4RKooN

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Marek
Silnik: X20XEV
Pojemność: 2.0
Telefon: 692477099

Postprzez pawex » 2 kwietnia 2017, 11:59

dołożone info w pierwszym poście:)

Obrazek

Obrazek
pawex

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Paweł
Silnik: X16SZR
Pojemność: 1.6 8v

Postprzez Luis » 2 kwietnia 2017, 12:03

Gustownie ;) Kiedy reszta pakietu??
Luis

Klubowicz

Województwo: Podlaskie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K030
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Pojemność: 1598 cm3
Telefon: 509788227

Postprzez pawex » 2 kwietnia 2017, 12:04

z czasem na pewno będzie coś się działo jednak narazie ślub więc lekka przerwa hehe;p jedynie coś z tyłem muszę zrobić bo jeśli jedzie nas 5 to bardzo obciera o nadkola koło ;/
pawex

-#USER

Postprzez felek666 » 2 kwietnia 2017, 19:04

Szybko rozpórka doszła że nawet zdążyłeś ją pomalować, ale moim zdaniem czerwony kolor jest tu nie trafiony, zielona lepiej pasowała
felek666

Klubowicz

Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez pawex » 2 kwietnia 2017, 21:16

powiem ci ze musiałem ją trochę obić młotkiem żeby mi siadła a taki kolor miałem pod ręką wiec poszło na szybko tak :)
pawex

-#USER

Postprzez KucaQ » 7 października 2017, 21:47

Zgodnie z prośbą. Przenoszę do działy byłych aut.

Auto zmieniło właściciela.
KucaQ

ModTeam

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: AF & AG
Silnik: 2x X17DTL
Pojemność: 1689
Telefon: 601990950

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Byłe Auta