Zaloguj    Zarejestruj

Tylne hamulce

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Tylne hamulce

Postprzez _Damiani_ » 19 marca 2007, 11:43

Nie znalazłem interesujacego mnie tematu wiec zakładam nowy. Mam oytanie do osób które maja z tyłu tarcze??? Gdzies mi sie o uszy obiło ze jest to system bebno-tarczy tzn. tarcza do zwykłych hamulców a beben do recznego, nie rozbierałem jeszcez tylnych hamulcow wiec chce zapytac jak t działa i co zrobic gdy przestaje reczny dobrze trzymac czy oprócz klockow sa tam jeszcze jakies okładziny. Piszcie co wiecie na ten temat. Dzieki.
_Damiani_

-#USER

Re: Tylne hamulce

Postprzez cieniassss » 19 marca 2007, 13:20

w tarczo-bębnach ręczny działa jak zwykły bębnowy hamulec, czyli są szczęki z okładzinami
cieniassss

-#USER

Postprzez Joszi » 19 marca 2007, 13:28

a jak wygląda ich podłączenie?

tzn zakładam piastę z tarczo-bębnami i podłączam do niej stary przewód i linkę i wszystko oki, czy trzeba będzie coś przerobić?

no i czt felgi 13 cali by się na nie zmieściły?
Joszi

-#USER

Postprzez hans » 19 marca 2007, 14:04

o ile mi wiadomo to sie cala belke wymienia ale nie mam ze soba moich "magicznych" materialow :] wiec ci na 100% nie powiem cieniass sprawdzi to ci napisze ale samej piasty sie chyba nie zmienia
hans

-#USER

Postprzez cieniassss » 19 marca 2007, 18:38

z tego co wiem trzeba całą belkę tylną wymieniać, ponieważ przy bębnach tarcza nośna zostaje przy wahaczu a drugim przypadku jest demontowalna, ale pewnie szlifierka i spawarka załatwiłyby sprawę ;)
na rysunku jest tarczo-bęben, D5673- kompletny i D5717- trochę rozebrany
Obrazek

moim zdaniem zakładanie tarcz z tyłu jest trochę niebezpieczne jeśli z przodu nie założysz przynajmniej 236/24, ponieważ tylne koła zaczną mocniej hamować co może powodować poślizgi tylnych kół, szczególnie po przyhamowaniu w zakręcie i małym obciążeniu tyłu, dlatego przydałby się ABS
cieniassss

-#USER

Postprzez Joszi » 19 marca 2007, 18:42

patrząc na te rysunki to końcówka belki jest identyczna jak u mnie :D a co to tarcz to chciałem się tylko dowiedzieć bo nie mam zamiaru ani potrzeby takie zakładać :D
Joszi

-#USER

Postprzez Klapek » 19 marca 2007, 19:01

a ja będę miał tarcze na tył :-)
Klapek

-#USER

Postprzez cieniassss » 19 marca 2007, 19:05

Klapek, zdziwiłbym się gdybyś ich nie założył ;), silnika będzie kawałek i masa do wyhamowania całkiem spora :)
cieniassss

-#USER

Postprzez Klapek » 19 marca 2007, 19:08

no dokładnie z belką tylną, tarczami, klockami ze wszystkim dałem 300zł więc się opylało :D a tym bardziej że to od kombi to już w ogóle
Klapek

-#USER

Postprzez _Damiani_ » 19 marca 2007, 23:05

Dobra chłopaki a jak to rozebrac bo chce zobaczyc w jakim stanie sa okładziny???
_Damiani_

-#USER

Postprzez marekwroc » 20 marca 2007, 21:28

hans napisał(a):o ile mi wiadomo to sie cala belke wymienia

cieniassss napisał(a):z tego co wiem trzeba całą belkę tylną wymieniać, ponieważ przy bębnach tarcza nośna zostaje przy wahaczu a drugim przypadku jest demontowalna, ale pewnie szlifierka i spawarka załatwiłyby sprawę

nie trzeba belki wymieniac, tarczobebny maja tak samo otwory jak zwykle bebny zeby je zamontowac na belce. ja u siebie przekladalem tylko tarczobebny.
a nawet lepiej jest zostawic stara belke bo wtedy przewody hamulcowe nie trzeba kombinowac. wtedy przewod podpina sie normalnie do zaciskow, z linka moga byc klopoty bo sa rozne w astrach, ja u siebie w belce przy mocowaniach linki musialem dospawac po ok 3-4cm dystansow aby linka byla krotsza i wtedy zapinamy ja na wystajacy haczyk od hamulca.
po rozebraniu hamulca masz w srodku miniaturke tego, co w bebnach czyli normalne szczeki do recznego. ich chyba praktycznie sie nie wymienia bo sie nie zuzywaja podczas hamowania.
warto po zalozeniu rozebrac hamulce, oczyscic, nasmarowac i zalozyc, tloczki w zacisku psiknac wd zeby miec pewnosc, ze dobrze pracuja.

[ Dodano: 20 Marzec 2007 ]
Klapek napisał(a):no dokładnie z belką tylną, tarczami, klockami ze wszystkim dałem 300zł więc się opylało :D a tym bardziej że to od kombi to już w ogóle

ja za belke z tarczobebnami w idealnym stanie dalem 150pln, jeszcze belke pozniej sprzedalem za 70pln. wiec komu tu sie opylalo?;d

[ Dodano: 20 Marzec 2007 ]
_Damiani_ napisał(a):Dobra chłopaki a jak to rozebrac bo chce zobaczyc w jakim stanie sa okładziny???
sciagasz dekielek ze srodka, wyciagasz zawleczke i odkrecasz srube. cos podobnego jakbys poloske wyjmowal z piasty.
marekwroc

Postprzez Klapek » 20 marca 2007, 21:55

marekwroc, zapomniałem dopisać że do kompletu dostałem sprężynki obniżające oryginały irmschera :) czerwone

no Ty to fakt tanio dałeś :D gratuluję :)
Klapek

-#USER

Postprzez marekwroc » 20 marca 2007, 21:59

Klapek napisał(a):zapomniałem dopisać że do kompletu dostałem sprężynki obniżające oryginały irmschera :) czerwone

widzisz, takie rzeczy to tylko w erze. no to w sumie nie tak drogo dales.
marekwroc

Postprzez Klapek » 20 marca 2007, 22:00

no to razem daliśmy nie drogo :D
Klapek

-#USER

Postprzez cieniassss » 21 marca 2007, 15:30

marekwroc, w takim razie szlifierka i spawarka nie będą potrzebne :)

Klapek, a w kombi nie jest czasem inna belka?
cieniassss

-#USER

Następna strona

Powrót do Układ Hamulcowy