Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Bicie/wibracje po przekroczeniu 120km/h

Postprzez arti83 » 30 maja 2016, 11:12

Mój problem trwa od kiedy mam opisywaną Fke a dokładnie chodzi o wibracje w okolicach 120-160km. Wymieniłem w aucie bębny gdyż przy hamowaniu do 80km miałem bicie w tylnych kołach, zaciągnięty ręczny powodował to samo co hamowanie. Bębny wymienione, wibracje przy hamowaniu znikły ale pozostało wybrowanie które moim zdaniem się nasiliło. Wczorajsze testy wyglądały tak że przy 100km delikatnie trzymałem wciśnięty hamulec, po jakiś 30sek zaczynam czuć wibracje, puszczam wibracje sa mniejsze które sukcesywnie z ochładzaniem się tarcz zanikają. Wszelkie trasy gdzie jadę stówką nie powodują tej usterki, wszystkie trasy gdzie jadę autostradą prędkością 120-170km powodują wibracje.
-Tarcze przednie wraz z klockami nowe
-Bębny wraz z szczękami nowe
-Luzów na piasty tył-przód zero
-Piasty wyczyszczone

Co radzicie ?
arti83

-#USER

Re: Bicie/wibracje po przekroczeniu 120km/h

Postprzez rafix-r8 » 30 maja 2016, 14:09

koła wyważyłeś?
rafix-r8

-#USER

Postprzez arti83 » 30 maja 2016, 15:33

Tak
zima i lato to samo chociaż zaczynam się zastanawiać czy bębny są OK bo wibracje nasiliły się po wymianie ich. Kurdę sam już zgłupiałem co to może być, niby jak teraz zaciągam ręczny to bicia nie ma, wcześniej było. Przytrzymałem delikatnie hamulec na dystansie 1km i momentalnie po zagrzaniu wibracje, puszczam pedał hamulca zaciągam ręczny brak wibracji. Wiem że jak zakładałem bębny(NOWE) to lewy delikatnie przycierał o metalowy bok szczęki górnej, były to jakieś setne milimetra. Nie wiem czy piasta tylna nie ma bicia ? Jutro to jakoś spróbuje sprawdzić. Bębny na 100% były jajowate ale przed ich wymianą nie miałem aż takich wibracji. Piasta z HB/ABS pasuje do kombi/ABS ?
arti83

-#USER

Postprzez KucaQ » 30 maja 2016, 18:40

To, że nowe nie gwarantuje tego, że są proste :) Bębny i tarcze wrzuć na tokarkę i wtedy będziesz miał pewność czy są proste. Ale jeśli bicie narasta wraz ze wzrostem ich temperatury, to wychodzi na to, że są z gównolitu, który sie odkształca od ciepła.
U mnie w zeszłym sezonie z kołami było wszystko w porządku, a w tym ni stąd ni zowąd jedno zaczęło bić powyżej 120. Jak dawno temu je wyważałeś?
Co do piast to tak, pasują, każde nadwozie ma te same ;)
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez arti83 » 30 maja 2016, 22:07

Tarcze i klocki 6 mies temu
Bębny tydzien temu
Tak sie domyslam ze lewy beben moze cos niedomagac tylko jest jedno ale. Na recznym zero bicia, przed wymiana przud również mial zero bicia. Latala tracy z przelotem 170 no chyba ze beben jest prosty w srodku a nie wyrażony i przy 120 sa wibracje ?
arti83

-#USER

Postprzez BartekLodz » 31 maja 2016, 18:52

bicie można czujnikiem zegarowym sprawdzić, najlepiej jak jest wszystko skręcone na aucie

te wibracje to występują bez dotykania hamulca ?
może to być wina tego obcierającego bębna, są założone tanie okładziny i puchną po nagrzaniu, to samo może być z klockami, efekt jest bardzo podobny do krzywych tarcz/bębnów
albo rozlatują się opony, przez to też przechodziłem, 2letnie opony nadawały się na śmietnik, latane głównie po autostradach
BartekLodz

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Bartek
Auto: złOmega
Silnik: y32se
Pojemność: 3175
Telefon: 663231860

Postprzez arti83 » 2 czerwca 2016, 03:55

Tak wibracje wystąpiły bez dotykania hamulca i to powyżej 120km, wcześniej autem byłem w górach i tam wszystko było ok. Wracałem do domu wiec hamulce troszeczkę dostały po dupie no ale nic nie biło, nie wibrowało. Postanowiłem wrócić obwodnicą bo zawsze lubię podregulować gazolinę pod obciążeniem i przy 120km momentalnie wystąpiły wibracje. Zjeżdżając zdaje mi się że przez 5min też cos tam się działo aż do wystygnięcia hebli.
Piasty sprawdziłem są ok
bębny sprawdzone też są ok
Poluzowałem trochę szczęki bo na lewej stronie poskładałem to ciasno, zobaczymy czy coś to da. Co do układu hamulcowego poskładałem to na w miarę dobrych klamotach, co do opon to raczej są ok ale głowy nie dam za nie.
Dzisiaj zabieram się za przód, muszę przeczyścić jarzma bo zauważyłem że klocki z prawej stronie się klinują. Przy okazji sprawdzę tarcze bo były nowe ale może się już pokrzywiły.
arti83

-#USER

Powrót do Układ Hamulcowy