Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Rodzaje pomp i serw hamulcowych

Postprzez robson24-78 » 10 maja 2016, 14:25

Cześć.

Zaczynam kombinować z wymianą serwa hamulcowego bo moje jest tak zardzewiałe że tylko na złom się nadaje no i przy okazji zakładam większe tarcze i zaciski na przód. Dotychczas miałem 236 mm gładkie, przechodzę na 256 mm wentylowane. Nie mam ABS.
Z tego co wyczytałem, serw jak i pomp jest kilka rodzajów, ale nigdzie nie podają nic konkretnego. Może ktoś jest w stanie zrobić krótki spis, np. w zależności od pojemności silnika (ewentualnie średnicy tarcz) jakie powinno być fabrycznie/może być serwo i pompa hamulcowa - oznaczenia jakieś?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
robson24-78

-#USER

Re: Rodzaje pomp i serw hamulcowych

Postprzez BartekLodz » 10 maja 2016, 23:50

najpierw wymień zaciski z tarczami i przewodami elastycznymi
a pompą i serwem się martw na końcu, chyba że serwo nie trzyma podciśnienia, kilka dni po zgaszeniu auta powinno trzymać
BartekLodz

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Bartek
Auto: złOmega
Silnik: y32se
Pojemność: 3175
Telefon: 663231860

Postprzez robson24-78 » 11 maja 2016, 12:57

No właśnie trzyma słabo, a jeśli rozgrzebię już układ hamulcowy to chcę zrobić wszystko za jednym razem a nie paprać się z tym miesiącami...
Wiem że jakiego serwa nie założę to będzie działać, ale wolałbym żeby działało dobrze a nie jako tako, a doproszenie się od większości sprzedających informacji z jakim silnikiem działało albo o podanie oznaczenia graniczy z cudem...
Poza tym to chyba dobry pomysł dla potomnych podać fabryczne i zmodyfikowane/ulepszone konfiguracje które działają poprawnie?
Wiem że pompy różnią się producentami i średnicami tłoczków, serwa nie wiem czym się różnią - średnicą? Słyszałem że np. serwo od diesla nie pasuje do benzyny ze względu na króćce podciśnienia, ale tylko słyszałem a nie jestem pewien..
robson24-78

-#USER

Postprzez Joszi » 11 maja 2016, 12:58

robson24-78 największa różnica to to czy masz abs czy nie masz bo wtedy są inne wyprowadzenia w pompie i mocowanie pompy do serwa.

Co do różnicy diesel - benzyna to zdaje mi się że jest tak samo. Ja mam diesla bez abs ale na półce leży serwo z gsi c20xe i pompa to jeszcze spojrzę i napiszę
Joszi

-#USER

Postprzez robson24-78 » 11 maja 2016, 13:43

A widzisz, o wyprowadzeniach pompy wiedziałem - pod ABS ma 2 króćce, a bez ABS ma 4, ale że inaczej jest mocowana do serwa, tego już nie wiedziałem - jakiś czas temu miałem w rękach pompę pod ABS w bardzo dobrym stanie ale nie wziąłem jej bo wtedy nie wiedziałem że sprawę króćców można obejść trójnikami (AndziA o tym gdzieś pisała), a tu wychodzi jednak że dobrze zrobiłem bo nie przymocowałbym jej do starego serwa?
I o takie niuanse mi właśnie chodzi - części używane kupić łatwo, ale równie łatwo można się władować na minę...
robson24-78

-#USER

Postprzez bartek_87 » 11 maja 2016, 15:07

Jak chcesz to mam serwo z Calibry V6. Jest to takie samo serwo jak w astrach z hamulcami 256mm.
bartek_87

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez Joszi » 11 maja 2016, 20:28

robson24-78 napisał(a):jednak że dobrze zrobiłem bo nie przymocowałbym jej do starego serwa?
przymocowałbyś ale pompa hamulcowa była by przekręcona w jedną stronę przez co nie bardzo by to pasowało, szczególnie zbiorniczek na płyn.
Joszi

-#USER

Powrót do Układ Hamulcowy