Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Wymiana przewodów hamulcowych tył

Postprzez Dzixon » 24 kwietnia 2016, 21:30

Cześć. W mojej asterce f x14xe sedan 98r są już skorodowane połączenia przewodów elastycznych z sztywnymi. Hamulce już też słabo hamują. Po ostatnim przeglądzie, ręczny nie hamuje na jednym kole. Układ hamulcowy jest oryginalny od nowości. Zauważyłem też pocenie na tłoczku nad tylną belką (domyślam się że jest to korektor siły hamowania). Chcę się za to zabrać w najbliższym czasie. Jakie przewody elastyczne mi polecacie? ATE, FEBI, TRW, BOSCH? Jak sprawdzić działanie korektora, czy nadaje się do regulacji czy wymiany? W jakie zaopatrzyć się przewody sztywne? Z góry dzięki za odpowiedzi
Dzixon

-#USER

Województwo: Małopolskie
Imie: Szymon
Auto: Astra F
Silnik: x14xe
Pojemność: 1.4

Re: Wymiana przewodów hamulcowych tył

Postprzez robson24-78 » 10 maja 2016, 15:14

Cześć.

Przewody jak przewody, zależy ile masz kasy, choć słyszałem opinie że te tanie potrafią puchnąć przy silnym hamowaniu...
Ja mimo że groszem jakoś specjalnie nie śmierdzę, założyłem TRW i sobie chwalę - to w końcu hamulce, jak one zawiodą to te 50 zł które zaoszczędzisz nada się na wieniec...
Co do przewodów sztywnych - miedź. Zrobisz raz i masz spokój do końca auta.
Co do korektora nie wypowiadam się bo mam póki co takie pizdryki na każdym z tylnych przewodów, natomiast taki korektor jak masz Ty (na belce) dopiero mam w planach założyć.

Pozdrawiam i miłej pracy (choć wiem że miła nie będzie) :)
robson24-78

-#USER

Powrót do Układ Hamulcowy