Zaloguj    Zarejestruj

Zawieszenie

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Zawieszenie

Postprzez Lukasik » 18 czerwca 2007, 23:12

Ostatnio edytowano 12 sierpnia 2009, 13:04 przez Lukasik, łącznie edytowano 2 razy
Lukasik

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Lukasz
Auto: astra
Silnik: lel
Pojemność: 2,0

Re: Zawieszenie

Postprzez marekwroc » 19 czerwca 2007, 10:34

Lukasik, ja to bym nie dawal odnosnikow do innych tematow tylko wszystkie te tematy wrzucil do jednego topica(oczywiscie po uprzednim uporzadkowaniu zeby zbedne komentarze usunac). a tamte usunal. bo nieraz jak czlowiek szuka to wpisujac dane slowo to mu jeszcze wiecej tych roznych tematow wyskakuje i marnuje czas.
marekwroc

Postprzez Lukasik » 19 czerwca 2007, 11:00

te tematy beda poblokowane i w tzm temacie trzeba zadawac pytania zwiazane z zawieszeniem
Lukasik

-#USER

Postprzez marekwroc » 19 czerwca 2007, 11:02

Lukasik, to nic nie da, ze zablokowane. ktos wejdzie na wyszukiwarke i mu milion tematow wyskoczy (co na tym forum jest standardem - 50 tematow o tym samym) i zalozy kolejny temat bo nie bedzie mu sie chcialo tyle czytac.
marekwroc

Postprzez Lukasik » 19 czerwca 2007, 11:04

tematz nie wnoszace nic beda usuwane do kosza damz rade w lipcu wezmieme sie za porzadki

Brawo Lukasik !! Qbass
Ostatnio edytowano 19 czerwca 2007, 13:05 przez Lukasik, łącznie edytowano 1 raz
Lukasik

-#USER

Postprzez Kielon » 20 czerwca 2007, 11:56

Ja mam takie pytanie apropo sprężyn sportowych do astry F. Chodzi mi o to czy wszystkie pasują do każdego modelu czy są różne w zależności od nadwozia i silnika?
Bo jest sporo na allegro, ale nie pisze, że do jakiegoś konkretnego, więc każdy zestaw przeznaczony do f-ki podejdzie mi do sedana 1,6 8v?
Kielon

-#USER

Postprzez Lukasik » 20 czerwca 2007, 12:45

Kielon napisał(a):Ja mam takie pytanie apropo sprężyn sportowych do astry F. Chodzi mi o to czy wszystkie pasują do każdego modelu czy są różne w zależności od nadwozia i silnika?
Bo jest sporo na allegro, ale nie pisze, że do jakiegoś konkretnego, więc każdy zestaw przeznaczony do f-ki podejdzie mi do sedana 1,6 8v?

do fki podejda od gsi seden i kombi juz nie pasuja
Lukasik

-#USER

Postprzez Kielon » 20 czerwca 2007, 12:58

Lukasik napisał(a):
Kielon napisał(a):Ja mam takie pytanie apropo sprężyn sportowych do astry F. Chodzi mi o to czy wszystkie pasują do każdego modelu czy są różne w zależności od nadwozia i silnika?

do fki podejda od gsi seden i kombi juz nie pasuja

Właśnie napisałem do gościa z allegro pytanie, bo ma amorki i sprężyny i twierdzi, że do każdej te zawieszenie pasuje?! hmm
Kielon

-#USER

Postprzez Klapek » 20 czerwca 2007, 13:59

przód może i tak (ale zwykła f-ka a gsi to już nie to samo) ale tył na bank nie są te same bo kombica ma inne springi i amorki
Klapek

-#USER

Postprzez suchy_tz » 14 sierpnia 2007, 20:22

A czy orientuje się ktoś dokładnie, czy oryginalne sprężyny od GSI będą pasowały do mojego diesla?
Chciałbym delikatnie obniżyć i usztywnić, ale bez wymiany amortyzatorów. Mam nówki Kayaby gazowe, zmieniła się charakterystyka zawieszenia, już jest fajnie ale mogło by być troszkę niżej.
Zgodnie z katalogiem w GSI i normalnej astrze są te same amortyzatory, więc domyślam się, że różnica jest po stronie sprężyn. Z tego co się orientuję GSI jest niższa około 30mm.
Upewnijcie mnie. Wydaje mi się że sprężyny powinny pasować. Mam tylko wątpliwość co do różnicy w masie silników. Nigdzie nie mogę znaleźć wag. Diesel to klocek, ale 2.0 benzynka też niemało waży.
suchy_tz

-#USER

Postprzez Lukasik » 14 sierpnia 2007, 21:58

ja mam załozone sprezyny od Gsi na amortach seryjnych jest okey sniało zakłądaj
Lukasik

-#USER

Postprzez Lukasik » 14 sierpnia 2007, 22:01

Przeme napisał(a):Pytanie odnośnie zawieszenia,a właściwie producenta :)
Czy ktoś spotkał sie z zawieszeniami firmy Premium Tec? A może ktoś takowe posiada u siebie? Zauważyłem ze jest dość atrakcyjne cenowo i niby jakiś TUV posiada wiec może warto zainwestowac? :D
http://www.allegro.pl/item223988216_zawieszenie_sportowe_opel_astra_f_60_40_40_40mm.html
Lukasik

-#USER

Postprzez żuku » 15 sierpnia 2007, 13:33

taka firma nie istnieje, wystarczy wpisać w google,
to pewnie jakieś gówno niewarte nawet tych 700 zl
żuku

-#USER

Postprzez Przeme » 15 sierpnia 2007, 15:06

żuku napisał(a):taka firma nie istnieje, wystarczy wpisać w google,
to pewnie jakieś gówno niewarte nawet tych 700 zl

Może i racja ale w takim razie co powiedzą użytkownicy tego i innych "gówien" typu gt cupline i fk. Z tego co widziałem kilka osob by sie znalazło a cena każdego z nich to ~ 700 zł.
Może wypowie sie ktoś kto posiada tej kategorii zawieszenie i napisze jakieś swoje spostrzeżenia? Z całym szacunkiem ale wydanie około 2k zł na zawieszke to jak dla mnie troszkę za dużo...
Przeme

Klubowicz

Postprzez Doom » 26 sierpnia 2007, 13:07

Witam.

Zamierzam opuścić trochę Asterkę -40/-40 i tak się zastanawiam co należałoby wymienić razem z springami i amorami w zawieszeniu żebym miał spokój na jakiś czas ?
I jakie zestawy(sprężyny amory) polecacie ?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Doom

-#USER

Następna strona

Powrót do Zawieszenie i Układ kierowniczy