Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Sportowe zawieszenie do Astry f.

Postprzez prymus009 » 23 listopada 2005, 17:31

Witam...
Chcialbym poznac wasze zdania na temat sportowego zawieszenia
(krotsze amortyzatory +sprezyny).
Na allegro znalazlem cos takiego:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72570036

ale nie wiem jak to sie nadaje na polskie drogi.
Zastanawiam sie nad kupieniem takiego kompletu 40/40.
Ciekawe czy z tym by sie dalo jezdzic
po zalozeniu dokladnek na przod do zderzaka i na tyl do zderzaka?
prymus009

-#USER

Re: Sportowe zawieszenie do Astry f.

Postprzez idv » 23 listopada 2005, 19:21

Jasne ze sie nadaje-czasami moze byc problem na progach ale poza tym same za zamontowaniem!! Tylko ta firma (moze sie myle) wydaje mi sie jakas lipna troche!?
idv

-#USER

Postprzez hans » 23 listopada 2005, 19:28

prymus sinik zawiecha widze ze sie ostro wzioles :]
hans

-#USER

Postprzez prymus009 » 23 listopada 2005, 20:21

hans napisał(a):prymus sinik zawiecha widze ze sie ostro wzioles :]

Hmm sezon zbilza sie w sumie malutkimi krokami ale trzeba zaczac dzialac powoli.
Zobaczymy jaki wyjdzie koniec ktorego jak narazie nie widze .. :(
prymus009

-#USER

Postprzez indigsi » 23 listopada 2005, 21:38

ja mam z przodu -6 a z tylu -4 , da sie na tym jezdzic tylko jest problem z krawerznikami , czasami wachaczem w cos przyloze i to porzadnie albo miska przy wjezdzie na kraweznik
ta firma co na allego jest to jakies lipne ma te sprezyny wogole co to za firma :shock:
ja mam zawieszenie niemieckie " Vogtland " fioletowe sprezyny , progresywne i cholernie twarde , ma swoje plusy i zalety, trzeba sie przyzwyczaic do tego, juz autem ze zwyklym zawiechem zle mi sie jezdzi , sportowy zawiech wciaga i uzaleznia :D :grin:
aha i czasami idzie powysowac zawieszenie o progi zwalniajace
przez ten zawiech podciaglem caly wydech maxymalnie do gory zeby go ciagle nie spawac bo pod ikea sie zawiesilem i urwalem wydech
a co do dokladek do zderzaka - Twoj wybor ja bym nie zakladal bo ciagle bym rozwalal i bym splajtowal na lakierniku bo juz i tak szuram zderzakami po kraweznikach
indigsi

-#USER

Postprzez Bizo » 24 listopada 2005, 00:19

cena jest dobra jak za taki zestaw, poza tym jezeli ma faktycznie certyfiakt TUV to mozna brac smialo, ja kupilem identyczne tylko Supersport'a 60/40, jest ostry hardkor w miescie, mam chyba najniższą Astre w mieście :) ale na trasie trzyma sie jak przyklejona, w lutym miną mi 2 lata eksploatacji i jak do teraz nic sie nie wybiło i nie wytłukło ale to prawdopodobnie że odrazu wymieniłem przy okazji swożnie, poduszki amortyzatorów i końcówki drążków, wszystko nowe, więc wtedy to ma sens i naprawde zapewnia długą żywotność, dałem dokłądnie 880PLN na ebay.de z przesyłką w styczniu 2004, moim zdaniem nie opyla ładować sie w jakies zawieszenia typu KONI czy Eibach, nie przy stanie naszych dróg, za takiego Supersporta dalem 200 euro niecale a Koni by mnie wyszło ponad 600 przy tych parametrach, więc przy stanie naszych dróg zdążę wymienic 3 razy takiego Supersporta przy cenie np. KONI i co ciągle mam nowe a nie ciągle zuzywające sie zawieszenie, taka jest brutalna prawda w naszym kraju niestety, wiec jak ma TUV to łykaj bo to i tak tanio :grin:
Bizo

-#USER

Postprzez prymus009 » 24 listopada 2005, 00:25

Dziekuje za wypowiedzi...
Mam dokladke z przodu i z tylu.
I chcialbym sie dowiedziec czy warto(czy da sie?)
do tego dawac glebe czy pozostawic bez gleby?
Zastanawialem sie nad obnizeniem ale po 30mm przod i tyl.
Tylko nie chcialbym zachaczac np na kazdym "spiacym policjancie" = gorce na ulicy.
Dlatego mam wielki dylemat czy ladowac w glebve czy tez nie...
prymus009

-#USER

Postprzez Meecowhy » 24 listopada 2005, 10:23

zalezy tez jakie masz kola..... ja np przy glebie -40/-40 nie moglem marzyc o podjezdzie pod kraweznik .... a progi.... b.ciezka sprawa.... tylko 3 z chyba 50 w moim miescie były "przejezdne".... 8)
Meecowhy

-#USER

Postprzez boombel » 24 listopada 2005, 10:50

ja mialem okazje jezdzic na obnizonym zawiasie ale musialem zmienic ze wzgledow rodzinnych :roll: progi przejezdzalem bez problemu ale jak masz dokladki to ja bym sie nie bawil w niski zawias albo jak chcesz zawias to nie dokladki bo astra i tak ma szeroki zderzak i schodzi nisko
boombel

-#USER

Postprzez YACA » 24 listopada 2005, 13:31

Ja dopiero co (przed zimą) wyjąłem z Kadetta zawias Eibacha -40. Nie mam dokładek żadnych , żeczywiście progi zwalniające to chyba jedyne miejsca gdzie można przytrzeć. No... czasem ew. jakieś nieprzewidziane muldy itp. Ale wg. mnie do codziennej jazdy to -40 to takie optimum. Niżej już zaczynają się kłopoty.

Niestety - jak chcesz być piękny to musisz cierpiec - i wybierać :grin: Ale myślę że warto - auto naprawde dużo zyskuje na wyglądzie.
YACA

Postprzez Kawowy » 24 listopada 2005, 14:56

Drogie to. Mi by było szkoda wydawać tyle kasy. Ja mam twardy i niski zawiasi jakoś daję radę. Fakt faktem, po nierównościach to jest hardcore. Ale auto wygląda i prowadzi się 2x lepiej. Gleba to podstawa tuningu.

Przypominam, że mam moje zawiedszenie na sprzedaż: KLIK
Ostatnio edytowano 24 listopada 2005, 15:08 przez Kawowy, łącznie edytowano 1 raz
Kawowy

VIP

Postprzez karlson » 24 listopada 2005, 15:02

Kawowy ma racje. Nie zastanawiaj się tylko obniżaj auto będziesz zadowolony tylko będzie trzeba jeździć bardziej ostrożnie na dziurawych drogach
karlson

Postprzez idv » 25 listopada 2005, 22:22

Ja niedawnio zalozylem niski zawias i zaczalem jezdzic przepisowo po miescie- tyle jest dziur ze sie szalec nie da. To jedyny minus takiego zawieszenia moim zdaniem!!! No moze jest jeszcze jeden to ze intymne chwile na lonie natury nieraz odpadaja z racji przeszkod terenowych :grin:
idv

-#USER

Postprzez indigsi » 26 listopada 2005, 01:26

twardy zawiech i niski wciaga i uzaleznia jak narkotyk :D
indigsi

-#USER

Postprzez prz3m0 » 10 grudnia 2005, 14:34

Co do tego zawieszenia. To można jakoś obniżyć ale nie za dużo bez kupna nowych amorów i sprężyn tak na oryginalnych?? w sumie amory przednie mam załawione nowe teraz firmy nie pamietam. Ale czy trzeba odrazu wymieniać wszystko a tylko jakoś technicznie obniżyć??
prz3m0

-#USER

Następna strona

Powrót do Zawieszenie i Układ kierowniczy