Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Problem z plynem chlodniczym ciagle ubywa ;/

Postprzez Wormsiak » 7 stycznia 2015, 12:52

witam od dluzszego czasu mam problem z ubywajacym plynem chlodniczym , wymienilem pare wezy ale nadal gdzies ucieka , w lato w ogole nie dymil w zime troche kopci pod korkiem jest maslo ale oleju nie przybywa , juz nie wiem skad to moze leciec , a teraz inne pytanie moze ktos jest z lodzi i by mogl zajrzec do mojej asterki fachowym okiem :) pozdrawiam
Wormsiak

-#USER

Re: Problem z plynem chlodniczym ciagle ubywa ;/

Postprzez KamilGSic20ne » 7 stycznia 2015, 19:11

mialem to samo. Powymieniałem wszystkie weże opaski nic nie dało. Kopcic nie kopcił wgl. a płynu ubywało po coraz wiecej. I dwa tyg temu padła uszczelka pod głowicą.
KamilGSic20ne

-#USER

Postprzez grzegrz » 7 stycznia 2015, 22:05

też to kiedyś przerabiałem, puszczało na opaskach, potem pękła chłodnica a winą wszystkiego była padnięta uszczelka pod głowicą (oleju również nie przybywało bo uszczelka puściła między cylindrem a kanałem wodnym)
grzegrz

-#USER

Postprzez paxior » 7 stycznia 2015, 22:07

dywaniki suche? Może nagrzewnica przepuszcza?
MAsło pod korkiem moze byc spowodowane krótkimi odcinkami, a nie koniecznie płynem w oleju.
paxior

-#USER

Postprzez Wormsiak » 8 stycznia 2015, 07:06

tak dywany suche , w sumie racja do pracy mam 10km a jezdze co 2 dzien wiec dlugie trasy to to nie sa ;d , mysle tez ze moze puszczac pompa wody bo jak kupowalem astre facet mowil ze niedlugo trzeba wymienic rozrzad
Wormsiak

-#USER

Postprzez marpas » 8 stycznia 2015, 08:12

rozgrzane auto do blaszaka . pod pompe suchy karton i czekaj do ostygnięcia . jak pompa puszcza to będzie mokry . swiece wykręć i obadaj . szukaj szlamu lub rudej czy mokrej swiecy . . jak znajdziesz to upg opcja 2 . w-tat i sprawdzenie plynu na obecność co 2.
marpas

-#USER

Postprzez Wormsiak » 8 stycznia 2015, 09:36

swiece wykręć i obadaj

jak beda mokre albo cos to co to za objawy

'w-tat' - ?? warsztat??

sprawdzanie plynu na obecnosc co2 - moze byc taki zestaw z allegro podłączany do zbiorniczka chlodniczego??

ttylko jest dziwne dla mnie to ze " wczoraj zalalem zbiorniczek nad linie cald wiem ze troche wsysalo w uklad ale teraz juz jest moze polowa tego co wlalem jak nie mniej , oleju nie przybylo ciagle w tym samym poziomie , czasem musze z 'setke' dolac bo ubywa ;d kopci na bialo ale w lodzi -12 w cieple dni ani grama chmury dym bielutki jak nowo uprana owca nic niebieskiego , mowie oleju nie przybywa , silnik sile ma zbiera sie ladnie na lpg jak i pb , i teraz tez pytanie jezdze z dmuchawa na wlaczonym obiegu zewnetrznym zeby szyby nie parowaly , tylne prawie zawsze sa zaparowane dywaniki suche , lecz do sedna jak jade to leci bardzo cieple , cieple powietrze a jak stane na swiatlach to czasem sie zdarzy ze to powietrze jest co raz to chlodniejsze jak rusze to od razu zaczyna byc cieple tak powinno byc??
Wormsiak

-#USER

Postprzez jokeros » 8 stycznia 2015, 13:36

prawdopodobnie upg,ale tez stare ople maja chorobę chłodnic.jak auto stoi to wszędzie sucho,ale jak jedzie to auto to jest bardzo maly wyciek miedzy zeberkami chłodnicy to zdazy wyschnąć podczas jazdy i ciężko znaleźć ten problem.
Roboty nie dużo a upg tez tania jak barszcz można czapke zwalic i rozwiać wszelkie wątpliwości.
jokeros

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Daniel
Auto: DS4
Silnik: RHD++
Pojemność: 2.0
Telefon: 505541309

Postprzez Wormsiak » 8 stycznia 2015, 13:47

blad :) pod autem plama kazdego wieczora oczywiscie jak doleje plynu wiec podejrzewam ze to ta pompa leje :) mowie oleju nie dochodzi nie smierdzi glikolem z tylu ani troche
Wormsiak

-#USER

Postprzez sebo14_92 » 8 stycznia 2015, 14:18

Masz plame pod samochodem, a na sile szukasz sobie najczarniejszych scenariuszy... Zobacz skad sie leje i bedziesz wiedzial na czym stoisz
sebo14_92

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Sebastian
Auto: Astra G Coupe
Silnik: z/y32se
Pojemność: 3175 cm3

Postprzez Tomek (Astra) » 8 stycznia 2015, 14:33

A jak zajrzysz pod gąbki pod dywanikiem z przodu to jest sucho? Bardzo wiele problemów robi wąż idący do nagrzewnicy. Jest on zazwyczaj od jej strony nieco węższy. Ludzie zmieniają węże a potem tam z lekka ciecze, zwłaszcza kiedy rośnie temperatura i ciśnienie w układzie. I zwykle nie widać tego bardzo, bo to łączenie jest zasłonięte wygłuszeniem. Na kanał, grzać aż się wentylator włączy, a potem latarka w łapkę i szczegółowa inspekcja kazdego jednego połączenia i chłodnicy. Jedyne słuszne wyjście.
Tomek (Astra)

Klubowicz

Województwo: Małopolskie
Imie: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: C20xe
Pojemność: 2000

Postprzez jokeros » 8 stycznia 2015, 16:21

Wormsiak napisał(a):blad pod autem plama kazdego wieczora

spoko
jokeros

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Daniel
Auto: DS4
Silnik: RHD++
Pojemność: 2.0
Telefon: 505541309

Postprzez arti83 » 11 stycznia 2015, 11:15

Jeśli ubywa płynu tyle ile opisuje autor postu to pod autem raczej musi być nie plama a kałuża. UPG pada tez tak że tlok ciągnie płyn do komory spalania, często i gęsto są pewne objawy takiej usterki.

-Po postoju np. Nocnym jedna lub więcej świec będzie miała mokry nalot, przy odpaleniu pierwszym można wyczuć przerywanie, niedopalanie świecy.
-Akwarium pod konsolą czyli słychać od czasu do czasu przy dodawaniu gazu przelewającą się wodę
-oczywiście płyn gdzieś ucieka
-wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia

Jeśli posiadasz jedną z tych usterek to bym krążył bardziej przy UPG, ja jeździłem świadomie 5mieś na uwalonej upg, w tym czasie jedynie dolałem 5l płynu na 10tyś :568: a w maju jak się zrobiło ciepło z dnia na dzień spalił na 10km 1l i drugiego dnia poszła głowica w górę.

Czy pompa czy upg to i tak robota jest przyjemna, koszty przy upg około 120 do 180zl za części przy rozrządzie 180zl do 250zl wiec na jedno wychodzi no chyba że masz 16v
arti83

-#USER

Postprzez bodzio2618 » 14 stycznia 2015, 23:54

witam. mam podobny problem w mojej asterce (1.6 Pb+LPG) bo też mi ubywa płyn ale pod samochodem jest sucho.pod korkiem i ostatnio troche na końcu bagnetu mam kremową maź. oleju nie przybywa nawet troche ubyło.siedziałem już na różnych forach ale zdania są podzielone. jedni mówią ze na tą pogode jest tak zawsze z korkiem i bagnetem. za krótkie odcinki jazdy i silnik jest nie przegrzany ale co dziennie robie ponad 50km bo jeżdżę do pracy to silnik raczej nie jest nie dogrzany. no i dużo osób pisze że to uszczelka pod głowicą. sam już nie wiem co jest przyczyną. poradzicie coś???
bodzio2618

-#USER

Postprzez tombik » 31 stycznia 2015, 19:40

U mnie jest taki sam objaw. Węże powymieniane, opaski także a płynu ubywa.
Rano jedna świeca nie gada od razu i auto trajkocze na 3 garki.
U mnie na bank jest UPG. Jeżdżę tak ze 3 miesiące, dolewam i już.
Obawiam się kolego że u Ciebie może być podobnie
tombik

-#USER

Następna strona

Powrót do Chłodzenie silnika