Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

jaki płyn do chłodnicy?

Postprzez keysee » 22 sierpnia 2006, 14:53

Witam.
w najbliższym czasie muszę kupić płyn do chłodnicy i nie wiem jaki?
czy może kupić koncentrat? podobno taniej wychodzi?
keysee

-#USER

Re: jaki płyn do chłodnicy?

Postprzez kemtril » 22 sierpnia 2006, 22:25

masz raczej aluminiową chłodnice, wiec musisz kupic specjalny chyba wszytsko co ma z przodu EKO :) ale sa specjalne do aluminiowych chłodnic i to koszt ok 30 złotych. A nie ma co oszczedzac na badziewiach bo Ci sie rozszczeli i dopiero bedzie problem. Zreszta nie wiem takie jest tylko moje zdanie.
kemtril

-#USER

Postprzez GOREK » 23 sierpnia 2006, 07:29

Ja mam taki sam silniczek jak twój i chłodnice mam zalaną płynem "dynagel".
Już od 2 lat na nim jeżdze i nie nażekam ;)
Co do koncentratów to nic ci nie poradze bo nigdy nie używałem.
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez maniuś » 23 sierpnia 2006, 20:43

Jest dokładnie jak pisał kolega kemtril ,musisz kupić płyn do hłodnic aluminiowych jest ich dużo na rynku także będziesz miał w czym wybrać, z tańszych polecam DYNAGEL ,możesz zaszaleć i kupić coś lepszego CASTROLA ELFA itp. Albo koncetraty + woda destylowana .Wybór należy do ciebie
maniuś

-#USER

Postprzez keysee » 23 sierpnia 2006, 21:19

a jest jakaś różnica między polecanym przez was Dynagel a tymi droższymi Castrola ... we własciwościach? Pomijając oczywiście cenę.

[ Dodano: 25 Sierpień 2006 ]
i kupiłem płyn petrygo. koszt 30 zł.
keysee

-#USER

Postprzez PoPeK GSI » 2 listopada 2006, 20:17

Nie bede tworzył nowego tematu do tutaj zapytam w ktorym miejscu wypuszcza sie płyn chlodniczy w astrze c20ne?
PoPeK GSI

Postprzez kemtril » 3 listopada 2006, 14:07

mam podobny problem jak kolega PoPeK GSI, tyle ze jak i gdzie spuszczac płyn w chłodnicy w C14NZ? kupiłem 8 litrów chyba starczy :572: Chłodnic -37°C Prestone po 29PLN za 4L.. pisze ze zmiana co 5 lat lub 250tyś.
kemtril

-#USER

Postprzez PoPeK GSI » 4 listopada 2006, 08:35

Juz sie dowiedzialem musisz wyciagnac przewod prowadzacy do chlodniczy i tamtedy wypuscic caly plyn. Mi zeszlo jakies 4.5 litra.
PoPeK GSI

Postprzez Wielki.Brat » 4 listopada 2006, 08:35

W asterkach zeby spóścić płyn z chłodnicy trzeba odkręcoć opaske z węża gumowego i zdjąc go ( na dole w chłodnicy ) , albo wykręcic czujnik od temperatury. Jako tako nie ma korka do spuszczania .
Wielki.Brat

Postprzez kemtril » 4 listopada 2006, 09:10

czyli odkrece opaske od tego grubego węza aha i czy moge po spuszczeniu tego plynu odpalic silnik na chwile (moze jeszcze zejdzie troche??) czy sa jakies przeciwskazania?
pozdr. i dzieki za odp/
kemtril

-#USER

Postprzez Kadafi » 4 listopada 2006, 09:53

kemtril napisał(a):czy moge po spuszczeniu tego plynu odpalic silnik na chwile (moze jeszcze zejdzie troche??)

Tylko po co ? Te resztki co ewentualnie zostaną w układzie nie wpłyną aż tak na obniżenie temp. zamarzania nowego płynu - wiec po co ryzykować.

A jeśli chodzi o astre G to do spuszczania płynu jest w dolnym rogu chłodnicy specjalny korek spustowy (kranik) - od strony prawego koła - to tak jakby ktoś nie wiedział. :-)

A co do płynu to też polecam DYNAGEL - lałem go do Fki a teraz do G - można kupić gotowy lub koncentrat.
Kadafi

-#USER

Postprzez wida » 21 grudnia 2007, 18:17

Proszę o poradę chciał bym dolać do chłodnicy płyn czerwony. W zbiorniku kolor jest zielony czy mogę to zrobić? Czerwony mam koncentrat GM, czy trzeba spuścić wpierw zielony i wlać czerwony? Mam tego koncentratu 1 litr i nic o nim nie wiem, w jakiej proporcji mieszać, może ktoś by mi wytłumaczył jak i co ? Wodę destylowaną też mam bo mniemam normalna posiada za dużo Ca...

pozdro
wida

Postprzez BartekLodz » 21 grudnia 2007, 22:06

można pod warunkiem że jest jeden i drugi na bazie glikolu .
ja bym zlał stary i wlał koncentrat.
w motocyklu tylko koncentrat leję, ma to ten plus że dodatkowo uszczelni wycieki
BartekLodz

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Bartek
Auto: złOmega
Silnik: y32se
Pojemność: 3175
Telefon: 663231860

Postprzez wida » 22 grudnia 2007, 13:25

Wszystkie w sumie są teraz na bazie glikolu powiedział mi jeden kolo Dzwonilem do mechanika poprzedniego włśaciciela bo znalazłem rachunek z wymiany chłodnicy :562:
Petrygo albo Texaco mam dolać, obecny kolor w zbiorniku wyrównawczym to niebieski-błękitny więc by się zgadzało, kupiłem litra petrygo i dolałem weszło 0.5 myślę że będzie ok, chłodnica była wymieniana rok temu 9-10-2006 :D

dzieki za pomoc pozdrawiam
wida

Postprzez przemek822 » 24 lipca 2008, 20:13

Muszę zlać płyn chłodzący i mam pytanko czy po spuszczeniu sobie do wiadra mogę później wlać ponownie ten spuszczony płyn , czy może są jakieś minusy?
przemek822

Następna strona

Powrót do Chłodzenie silnika