Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Wentylator sie nie WYLACZA

Postprzez Kristopher » 24 maja 2007, 22:20

Jak w temacie, wrocilem dzisiaj do domu okolo 21-ej, przed chwila bylem z psem na dworze, a przy okazji wyciagnac panel, bo zapomnialem i ku mojemu zdziwieniu, slysze, a wentylator nadal chodzi - 2 godziny. Wsiadlem, przejechalem sie (caly czas pali mi sie kontrolka "ELEKTRONICZNE STEROWANE CHLODZENIE SILNIKA") dojechalem pod dom, zgasilem silnik i nadal chodzi, chociaz silnik jest zimny. Wiec aby nie dopuscic do calkowitego rozladowania akumulatora odlaczylem akumulator :(
Powiedzcie mi, czy ktos z was spotkal sie kiedykolwiek z czyms takim, co mam sprawdzic, wymienic itp.
PROSZE O SZYBKA POMOC.
Kristopher

Re: Wentylator sie nie WYLACZA

Postprzez gforce » 24 maja 2007, 22:27

jak dla mnie to termowylacznik wentylatora skończył swój żywot. jest on wkręcony jak stoisz przodem do samochodu to po lewej stronie chłodnicy na dole ( przynajmniej w astrze F ) i jeśli jest taki sam jak w F to kosztuje około 30 zl.
gforce

-#USER

Re: Wentylator sie nie WYLACZA

Postprzez Kristopher » 24 maja 2007, 22:29

Acha zapomnialem dodac, ze dzialaja oba wentylatory, tj. chlodnicy klimatyzacji i chlodnicy silnika, chyba, ze ten od klimatyzacji tak daje, ze wprawia w ruch ten od silnika, ale chyba dzialaja oba :(
Jutro trza bedzie zobaczyc ten termowylacznik.

[ Dodano: 25 Maj 2007 ]
Dzisiaj rano po podlaczeniu klemy, wentylatory sie nie wlaczyly. Zrobilem 200km i wszystko jest OK, jak sie wlaczy to normalnie sie wylacza ;/ ale i tak chyba pojade cos popatrzec do mechanika.
Kristopher

Powrót do Chłodzenie silnika