Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

problem z kontrolką ???

Postprzez pawelw » 1 stycznia 2008, 16:09

Z tego co czytałem w instrukcji pomarańczowa kontrolka z gwiazdką w środku odpowiadająca za elektroniczne chłodzenie powinna gasnąć kilka sekund po odpaleniu zapłonu. Wiecie czym może być spowodowane jej nie gaśnięcie ???
pawelw

Re: problem z kontrolką ???

Postprzez wesolek » 1 stycznia 2008, 20:21

Uszkodzenie czujnika tem (znajduje sie na silniku w poblizu termoststu najczesciej lub na chłodnicy) lub dosc czeste jest tez zasniedzenie wtyczki od wlasnie tego czujnika czy uszkodzenie instalacji( uklad chłodzenia automatycznie wykrywa jakis defekt i wiatraki powinny chodzic na pol gwizdka lub pelną predkoscia zaleznie do marki auta itd)). Ponoc jeszcze uklad ten jest jeszcze podpiety pod klimatyzacje ale dokladnie nie wiem jaka usterka klimy powoduje przejscie w tryb awaryjny ukladu chlodzenia( moze czujnik cisnienia gazu a sprezarka i jej sprzegło raczej nie powinno miec na to wplyw)
wesolek

-#USER

Postprzez pawelw » 1 stycznia 2008, 20:47

[ Dodano: 18 Styczeń 2008 ]
wymieniłem ten czujnik cieczy chłodzącej ale dalej sie ta kontrolka pali :( co proponujesz zby jeszcze spróbowac? na kompie żadnej usterki nie wykrywa:/

???

???????
pawelw

Postprzez dawid_zg » 30 kwietnia 2008, 00:06

:567: Ja miałem problem z klimą (nie chciało załączyć sprzęgło sprężarki), sprawdziłem cewkę sprzęgła-ok i wiedzsiałem tylko to że do cewki nie dochodzi napięcie (wykluczając uszkodzenie sprzęgła)pojechałem umówić się z elektrykiem -przedstawiłem mu sytuację powiedział: aaa... astraII proszę przyjechać za tydzień sprawdzimy sterownik klimatyzacji umieszczony przed przednim lewym nadkolem... powiedziałem ok. Ale tydzień to za dużo abym tam nie zajrzał.Oczywiście nie trudno znaleźć ten sterownik (skrzyneczka z dwiema wtyczkami), jakież było moje zdziwienie gdy przy próbie zdjęcia blokady i wysunięcia wtyczki i ponownego jej wsunięcia zobaczyłem jak wysuwają się z niej poszczególne piny (uszkodzona obudowa wtyczki) dociśniecie wkrętakiem i klima działa.....

.... Sterownik odpowiada za sterowanie klimatyzacją więc i wentylatorami.... a ustytuowany jest w takim miejscu że nie trudno go uszkodzić przypadkiem a jeśli samochód był bity szczególnie z lewej strony to niemal pewne.... na pewno nie zaszkodzi zerknąć :546: ....
Pozdrawiam
dawid_zg

-#USER

Postprzez zero » 4 maja 2008, 19:02

niema sensu w ciemno wymieniać elementów układu chłodzenia trzeba się podpiąć pod kompa i sprawdzić co boli gdyż na takich wymianach można stracić majątek :P
zero

-#USER

Postprzez wesolek » 5 maja 2008, 08:43

zero napisał(a):niema sensu w ciemno wymieniać elementów układu chłodzenia trzeba się podpiąć pod kompa i sprawdzić co boli gdyż na takich wymianach można stracić majątek :P

Ale kolega pawelw napisal: "na kompie żadnej usterki nie wykrywa:/ "

Proponuje zbadac cala instalacje ukladu chlodzenia- wtyczki kable przeczyscic i popsikac jakims specyfikiem. Na klime tez by trzeba bylo looknąć-elektrozawory, czuniki itp.
wesolek

-#USER

Postprzez zero » 5 maja 2008, 12:05

hmmm to ciekawa sytuacja jednak proponował bym sprawdzić błędy kilkoma programami (jeśli oczywiście kolega nie był w ASO) już sie kilka razy spotkałem z tym że jeden program błąd widział inny nie :/ najlepiej podejrzeć też pracę czujników na żywo. możliwe też że sam sterownik jest uszkodzony bądź zalany
zero

-#USER

Postprzez wesolek » 5 maja 2008, 21:36

Tak diagnostyk enalezy czasami brac z przymruzeniem oka niestety. Czasem potrafi uszkodzana przplywke nie wykazac.
wesolek

-#USER

Powrót do Chłodzenie silnika