Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Problem z rozrusznikiem

Postprzez marcinbijak79 » 21 czerwca 2017, 00:03

Witam, Pojawiła się u mnie taka męcząca dolegliwość. Od jakichś 3 lat co roku muszę naprawiać rozrusznik (regeneracja całkowita), albo wymieniać. Wcześniej przez 5 lat nie miałem z tym żadnych problemów. Auto to Astra G silnik 1.6 16 V, elektryk i mechanik nie mają już pomysłów w czym może tkwić problem. Dzięki za pomoc.
marcinbijak79

-#USER

Województwo: Świętokrzyskie
Imie: Marcin
Auto: Astra III
Silnik: 16XEP
Pojemność: 1,6

Re: Problem z rozrusznikiem

Postprzez sebo14_92 » 21 czerwca 2017, 22:43

Podaj chociaż jakiś objaw :569:
sebo14_92

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Sebastian
Auto: Astra G Coupe
Silnik: z/y32se
Pojemność: 3175 cm3

Postprzez marcinbijak79 » 14 lipca 2017, 21:56

Objaw jest taki, że pali dobrze potem raz na jakiś czas nie załapie w ogóle, muszę na popych aż w końcu dochodzi do tego że w ogóle nie kręci. Najpierw wymieniałem szczotki w oryginalnym w końcu się posypał całkiem, potem kupiłem nowy zamiennik i też po roku padł, więc kupiłem kolejny i to samo. W tym momencie zakupiłem oryginalny Valeo, dałem do gościa, za 200zł wymienił wszystko w środku niby na jakichś dobrych podzespołach i zobaczymy co to będzie. Pytam czy może coś może mieć aż taki wpływ że wysiadają, bo elektryk który w tym siedzi nie miał pojęcia, mówi że może taki traf...
marcinbijak79

-#USER

Postprzez Joszi » 17 lipca 2017, 12:57

Ja 2 razy regenerowałem rozrusznik, 3 razy wymieniałem akumulator. Zawsze pomagało na krótki czas i potem słabo kręcił a na końcu tylko cykał.
U mnie rozwiązaniem problemu był stary kabel masowy pomiędzy budą a silnikiem. Stara miedziana plecionka która nie spełniała już swojej roli. Odkryłem to przypadkiem gdy osłabło mi ładowanie akumulatora. Jak sprawdzałem miernikiem ładowanie na klemach to miałem 13,5V natomiast gdy plus brałem z klemy a minus z bloku silnika ładowanie miałem 14,4V. Potem po nitce do kłębka wyszło na kabel masowy.
Po wymianie na nową mam spokój z rozrusznikiem i akumulatorem
Joszi

-#USER

Postprzez marcinbijak79 » 24 sierpnia 2017, 22:49

O i to jest dobra rada w tym momencie, bo jak pisałem już nie mam sił do tego rozrusznika. W takim razie sprawdzimy kable, dzięki za radę, jak coś wyjdzie dam znać :)
marcinbijak79

-#USER

Postprzez marcinbijak79 » 3 października 2017, 00:38

Panowie udało się rozwiązać problem, znów przestał palić ... Zaprowadziłem do gościa który mi regenerował rozrusznik i co ? Okazało się że coś było z jakąś blaszką no i wychodziło, że cały czas zmieniałem na szrotowe rozruszniki, a jak w końcu gość stwierdził że zrobi go raz i dobrze to no coż, musiał poprawić zobaczymy na jak długo to pomoże :D
marcinbijak79

-#USER

Powrót do Silnik i osprzęt