Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Malowanie Panelu Środkowego

Postprzez Maurice » 9 czerwca 2014, 10:47

Witam. Wyciągnąłem przedni panel. Mam pytanie odnośnie koloru jaki występuje w bertone. Mowa o takim srebrnym. I tu pytanie. Jaki papier ścierny jest do tego najlepszy no i oczywiście co kupić żeby miało to ręce i nogi. Oczywiście panel mile widziany w połysku. Jestem zielony więc prosze o wyrozumiałość :)
Maurice

-#USER

Re: Malowanie Panelu Środkowego

Postprzez lachotek » 9 czerwca 2014, 12:23

Zmieniałem kolor tego panelu niedawno, bo był dość porysowany. Fabrycznie jest to pokryte jakąś gumowaną farbą, którą trzeba całkowicie usunąć. Żeby nie męczyć się za długo ze szlifowaniem (guma łatwo zatykała papier) to całość na początek moczyłem w płynie hamulcowym ( koniecznie DOT 3- mniej żrący). To czego płyn nie usunął doszlifowałem papierem 240. Na to rzuciłem 2 cienkie warstwy podkładu na tworzywa sztuczne (zwiększający przyczepność). Na to poszedł podkład zwykły, lekki szlif 800 i kolor. Wybrałem metalik więc po chyba 3 warstwach bazy dałem kilka warstw bezbarwnego aż do uzyskania zadowalającego efektu. Ostatnia warstwa była nieco mocniej rozcieńczona, co dało mniejszy efekt skórki pomarańczy (obeszło się bez polerki - nie chciałem lustra). Jedyny szczegół polega na tym, że wszystkie warstwy jakie kładłem to malowałem aerografem (cieńsza od sprayu). Kolor dobierany z gałki dźwigni zmiany biegów z Vectry tytan look. Fotki jak to wyszło u mnie w temacie. W razie pytań pisz.
P.S. Obecnie maluję drugą konsolę (tak na zapas).

przeniesiono do odpowiedniego działu // Luis
Ostatnio edytowano 9 czerwca 2014, 23:33 przez lachotek, łącznie edytowano 1 raz
lachotek

Klubowicz

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Grzegorz
Numer klubowy: K009
Auto: Bertone
Silnik: Z16XEP
Pojemność: 1598

Powrót do Wyposażenie wnętrza