Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

wymiana podświetlenie zegarów

Postprzez piecykkk » 10 marca 2011, 22:10

wymienial ktos podswietlenie zegarów ? bo nie wiem czy sie brac za to samemu czy jest to raczej ciezsza sprawa i czy wszystkie sie wymienic da, wlacznie w podswietleniem guzikow klimy radia otwierania szyb itd.
bawil sie ktos juz z tym kiedys ?

oczywiscie mowie o Astrze H
piecykkk

-#USER

Re: wymiana podświetlenie zegarów

Postprzez davidtentyp » 10 marca 2011, 22:13

Zegary, przyciski itp podświetlają diody SMD, jeśli kumasz trochę elektroniki i majsterkowałeś przy niej to dasz rade. Ale... Musisz mieć specjalną lutownicę, na gorące powietrze.
davidtentyp

-#USER

Postprzez rafix-r8 » 10 marca 2011, 22:13

piecykkk,wszystko się da
raczej się da w AF nie ma najmniejszego problemu
w AG już troszkę trudniej
a co do AH nie wiem.. sam jestem ciekawy
rafix-r8

-#USER

Postprzez piecykkk » 10 marca 2011, 22:25

davidtentyp, czyli rozumiem ze to nie jest kwestia wymiany zarowek... hmmm no chyba jednak bede musial troche pogrzebac zanim sie tym zajmę.
zastanawiam sie tylko czy we wszystkich tych przelacznikach da sie je wymienic i czy jest problem z demontażem podzespolow?
piecykkk

-#USER

Postprzez Astrix » 10 marca 2011, 22:30

w Astrze H nie jest już tak łatwo jak w F, czy G. w H są lutowane malutkie diody SMD
Astrix

-#USER

Postprzez Oozie » 10 marca 2011, 22:33

Nie ma problemu z demontażem jak wiesz jak sie do tego zabrać. I tu polecam poradnik "Sam naprawiam Astra III" czy jakoś tak on sie nazywa. Poszperaj w google a ściągniesz go w PDF'ie. Dzięki niemu wyjmiesz wszystko co potrzebne.
:564:

Co do wymiany kolorków to zabieram sie za to w maju. Nie jest to trudna rzecz dla kogoś, kto zna sie na elektronice. Są tam diody SMD i jeszcze takie mniejsze (np. w przycisku do opuszczania szyb). Wszystko da sie na allegro zamowic bez problemow, trzeba poszperać. :568:

Założylem kilka miesiecy temu podobny temat do twojego, moze jeszcze gdzieś tu jest. Jeden z forumowiczów zamieścił tam linka do angielskiej strony z instrukcją jak to zrobić krok po kroku. Jakoś nie moge znaleść tego tematu wiec pewnie lezy w smietniku. :566:

Co do wymiany tych diód, to jesli znasz kogos kto sie zajmuje takimi elektronicznymi sprawami, to powinien ci to bez problemu zrobic.

EDIT:
http://forum.astratuningteam.pl/viewtopic.php?p=388665&highlight=#388665

Już znalazłem :562: Tam masz wszystko. Powinienes dać rade. Ja sie za to biore w maju, jak bedzie troche czasu wolnego.

BTW: Własnie wpadlem na pomysl zeby dac to znajomemu, ktory naprawia telefony komorkowe. On na bank bedzie wiedzial co i jak i bedzie mial do tego narzedzia :)
Oozie

-#USER

Postprzez piecykkk » 11 marca 2011, 06:24

Oozie, dzieki wielkie :)
a ten poradnik sam naprawiam mam, ale tam nie ma info na ten temat :) albo przeoczylem jednak nie sadze :)
piecykkk

-#USER

Postprzez dymek_001 » 12 marca 2011, 10:20

piecykkk napisał(a):Oozie, dzieki wielkie :)
a ten poradnik sam naprawiam mam, ale tam nie ma info na ten temat :) albo przeoczylem jednak nie sadze :)

Co do zegarów sprawa jest dość prosta, co do reszty to nie wiem.. jak wyżej powiedziano diody smd wymieniamy za pomocą specjalnej lutownicy.
dymek_001

-#USER

Postprzez pardul » 12 marca 2011, 14:49

nie potrzeba zadnej lutownicy specjalnej zwykla transformatorówka mozesz je wylutowac i przylutowac , sam bym u siebie zmienil na jakies np czerwone , ale przeraza mnie ogrom pracy , do tego trzeba posprawdzac na kazdym elemencie , na jakim napieciu pracuja diody , bo np radio licznik i klimatronic to juz 3 roznych producentów a gdzie reszta ?
pardul

-#USER

Postprzez davidtentyp » 12 marca 2011, 20:31

Powodzenia przy lutowaniu transformatorową ;)
davidtentyp

-#USER

Postprzez pardul » 12 marca 2011, 21:16

wiesz prubowales czy przeczytales na forum ? kolego nie od dzis zajmuje sie elektroniką w samochodach , mam ze 100 roznych nawiewow pod hota i conajmniej 50 grotów pod kolbe
wiem co mowie , tzn jak masz wprawe w lutowaniu , druga sprawa to jakiej firmy masz lutownice , bo jak made in biedronka to nie ma o czym gadac
pardul

-#USER

Postprzez piecykkk » 12 marca 2011, 22:25

made in biedronka... dobre dobre :D
piecykkk

-#USER

Postprzez davidtentyp » 12 marca 2011, 23:15

Skoro masz takie doświadczenie to co Cię przeraża? To jakie diody i w które miejsce można znaleźć na forum ogólnym astry... Powodzenia, pokaż jak będą wyglądać twoje luty transformatorówką ;)
davidtentyp

-#USER

Postprzez piecykkk » 12 marca 2011, 23:35

ja nie ma doswiadczenia i nie znam sie na elektronice :) smieje sie tylko z tekstu o biedronce bo byl dobry :) jak bym sie znal to bym nie pytal o to jak to zrobic :)
piecykkk

-#USER

Postprzez davidtentyp » 13 marca 2011, 00:08

Tekst akurat nie był do Ciebie ;)
davidtentyp

-#USER

Następna strona

Powrót do Wyposażenie wnętrza