Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Brak ogrzewania w kabinie 1.7 CDTI

Postprzez grzes283 » 22 października 2017, 08:44

Witam.
Panowie, mam taki problem. W Astrze nie ma ogrzewania kabiny, nagrzewnica zimna, rury gumowe idące do nagrzewnicy w komorze silnika są ciepłe. Myślałem, że problem leży w silniczkach sterujących klapami, ale te działają prawidłowo.
Gdzieś czytałem, że w Astrze H występuje z zawór odcinający dopływ ciepłej wody do nagrzewnicy i silniczek sterujący tym zaworem lubi się wyrabiać. Czy w Astrze J też występuje takie rozwiązanie?
Termostat OK, silnik nagrzewa się normalnie, tmp. też utrzymuje się na 90 st....'Proszę Was o jakieś sugestię :564:
grzes283

-#USER

Województwo: Pomorskie
Imie: Grzesiek
Auto: Astra J
Silnik: cdti
Pojemność: 1700

Re: Brak ogrzewania w kabinie 1.7 CDTI

Postprzez Joszi » 25 października 2017, 10:09

Zacznij od najprostszej przyczyny i wyjmij na chwilę filtr kabinowy. Jak jest zapchany przez słaby przepływ będzie gorzej dmuchał i auto się nie nagrzeje. Złapałem się na tym w 2 autach :)

Masz klimatronik? Skoro to Astra J to trzeba pamiętać, że dużo takich nietypowych awarii w tym aucie usuwa się poprzez reset modułu który zwariował i nie działa tak jak trzeba. Wystarczy odpiąć akumulator na 30min. Koszt zerowy, a co masz do stracenia? Warto spróbować, bo już nie raz w taki sposób ktoś na tym forum naprawił usterkę w AJ

Z resztą każdy Ci to powie co miał do czynienia z tymi autami, czy to insignia czy astra j to wszelkie naprawy zaczynamy od odpięcia akumulatora żeby zresetować moduły bo w tych autach szaleje elektronika i czasem robi takie babole.
Joszi

-#USER

Postprzez grzes283 » 26 października 2017, 17:27

Dzięki bardzo za podpowiedzi, nie pomyślałem o resecie, co do filtra kabinowego - sprawdzałem i wygląda i jak nówka. Od wczoraj stoi u mechanika, wstępnie padło na pompę wody, ale dzisiaj już zdementował ten pomysł i szukają dalej...... :564:
grzes283

-#USER

Postprzez grzes283 » 27 października 2017, 18:35

Auto odebrane od mechanika, niestety nie naprawione. Pompa, termostat i nagrzewnica nie są problemem. Wyświetlają się mu dwa błędy:
B0233 i B1405 - usterka obwodu

Niestety mechanik nie ogarnął.....w poniedziałek pozostaje ASO, bo też nie mam już pomysłu. Odpiąłem klemę "-" na około 30 sek. i nic nie dało. :564:
grzes283

-#USER

Powrót do Ogrzewanie, Wentylacja i Klima