Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Witajcie! mam problem z GTC! Czy ktos mi moze pomóc?

Postprzez kropinio » 9 marca 2007, 11:50

Trzeszczace tylne zawieszenie, czy ktos ma taki sam problem? auto ma przejechane 10 tys kilometrow, a usterka byla juz 3 razy sprawdzana i naprawiana w serwisie, chwilowo pomagalo. Moze ktos z Was ma lub slyszal o podobnym problemie, jesli tak porosze o pomoc.
dzieki
kropinio

Re: Witajcie! mam problem z GTC! Czy ktos mi moze pomóc?

Postprzez GOREK » 9 marca 2007, 11:54

kropinio napisał(a):usterka byla juz 3 razy sprawdzana i naprawiana w serwisie

Niewiem jak dokładnie, ale jeżeli serwis nie potrafi usunąć usterki to możesz się domagać wymiany części a nawet autka.
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez kropinio » 9 marca 2007, 12:12

Generalnie to ja chyba trafiłem jakos kiepsko! Wspomiane trzeszczace zawieszenie, odkleila mi sie listwa progowa (z pakietu OPC) czekam na jej wymiane, sprzegło jakos dziwnie zaczelo sie zachowywac, klamki piszca jak cholera, uszczelki w drzwiach i przy szybie kierowcy wszystkie wymienione itd.
kropinio

Postprzez Michaello84 » 9 marca 2007, 13:19

prawo mówi, że jeśli trzykrotnie jest ta sama usterka naprawiana, to możesz żadać wymiany auta na wolny od wad. Więc ja bym zadzwonił do PZMot-u lub Federacji Konsumentów, pogadał z rzeczoznawcą i walczył o nowe autko :)
Michaello84

-#USER

Postprzez kropinio » 9 marca 2007, 14:04

prawo ,prawem ale nie jest to az tak istotna wada, aby samochod podlegal wymianie.
kropinio

Postprzez Michaello84 » 9 marca 2007, 14:19

kropinio napisał(a):nie jest to az tak istotna wada,

z tego co mi wiadomo nie ma znaczenia czy jest to istotna wada. Jeśli trzykrotnie serwis nie potrafił usunąć usterki, masz prawo żądać wymiany auta na auto wolne od wad, ewentualnie zwrot pieniążków. Ale tak jak mówie, najlepiej zadzwonic do federacji konsumentów.
Michaello84

-#USER

Postprzez gokarol » 9 marca 2007, 19:35

Masakra dajesz za auto załóżmy 60 tyś i po paru miesiącach zaczynają klamki piszczeć :/ Można sie zdenerwować.Takie sytuacje jakie opisujesz nie wpływają dobrze na wizerunek marki opel :/
gokarol

Zarząd

Województwo: Śląskie
Imie: Karol
Silnik: Z20LER
Pojemność: 2.0

Postprzez marekwroc » 9 marca 2007, 20:29

Michaello84 napisał(a):prawo mówi, że jeśli trzykrotnie jest ta sama usterka

a nie cztery?
marekwroc

Postprzez Michaello84 » 9 marca 2007, 20:59

marekwroc napisał(a):a nie cztery?

wiesz co? wydaje mi się że przy trzecim razie muszą wymienić. ale być może masz rację. jesli trzy razy naprawią i czwarty raz wystąpi ta sama usterka to wtedy wymieniają... ale głowy nie dam jak jest...
Michaello84

-#USER

Postprzez ladyBRONX :D » 9 marca 2007, 22:04

A przeczytales dokladnie gwarancję i sprawdziles, jakie masz uprawnienia z niej wynikajace? Bo czesto w niej można znalesc zapis, na który można pozniej się powolac. W niektórych jest napisane, ze np. za 4 razem możliwa jest wymiana danego modelu na nowy. Jak przeczytasz to napisz.

A tak wogole to chyba nie ma ustawowego obowiazku wymiany na przedmiot nowy modelu, który był naprawiany iles tam razy, a dalej problem ten pojawia się. Taki zapis można chyba znalesc tylko w gwarancji. Ustawa daje inne prawa. Wiec najpierw zalecam przeczytac gwarancje :p a dopiero pozniej porownac ja z uprawnieniami przewidzianymi w "ustawie o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego" i wybrac korzystniejsza opcje.
A poza tym, jeśli sprzedawca ewidentnie tnie w hu&% i nie pomagaja żadne prosby itp., to powinienes zrobic im rzeznie i porozmawiac z rzecznikiem praw konsumenta. Aha i lepiej mieć kontakt z sprzedawca w formie pisemnej (ewentualnie meile), by w razie sprawy sadowej (ale i tak pewno do tego nie dojdzie) mieć odpowiednie dowody.
ladyBRONX :D

Postprzez Michaello84 » 9 marca 2007, 22:30

ladyBRONX :D napisał(a):A tak wogole to chyba nie ma ustawowego obowiazku wymiany na przedmiot nowy modelu, który był naprawiany iles tam razy, a dalej problem ten pojawia się. Taki zapis można chyba znalesc tylko w gwarancji.

z tym się nie zgodzę. Niejednokrotnie w prasie motoryzacyjnej i programach na TVN Turbo mówili o tym artykule jakiegoś kodeksu (niestety nie pamiętam dokładnie numeru artykułu i z jakiego kodeksu), który upoważnia do wymiany na egzemplarz wolny od wad w sytuacji gdy dana usterka występuje trzeci (lub czwarty) raz...
Michaello84

-#USER

Postprzez kropinio » 9 marca 2007, 22:43

dziekuje bardzo za odpowiedzi. sek w tym, ze serwis chce to naprawic, ale sami specjalnie nie wiedza jak...jestem umowioniy na wtorek, zobaczymy, pewnie miesiac bedzie dobrze a pozniej wroce do przewozenia " kaczek w bagażniku"...Nikt z Was nie slyszal o podobnych przypadkach?
kropinio

Postprzez ladyBRONX :D » 10 marca 2007, 01:12

Jestes pewien Majkel?? Mowisz ze czytales o tym az niejednokrotnie, wiec może zajrzyj do tej gazety i napisz na jaki kodeks się należy powolac :564: . Chetnie sie dowiem i jak cos to na pewno przyda sie to w przyszlosci :P Jednak trzymam się wersji, ze zapis taki można znalesc tylko w gwarancji :P glowy nie dam, ale w ciagu 3 dni dowiem się na 100% jak jest.

Oraz kropinio, zajrzales do gwarancji?? Lepiej zrob to zanim kolejny raz pojedziesz do serwisu

btw
pewnie miesiac bedzie dobrze a pozniej wroce do przewozenia " kaczek w bagażniku"
- pamietaj dobra kaczka, nie jest zla :mikolaj:

Postprzez Joszi » 10 marca 2007, 10:11

hmm czytam tak i czytam i widzę że nie tylko u mnie skrzypi :/ powiem tak: u mnie w fce zawiecha skrzypi z tyłu i u mojej mamy w g :/
Joszi

-#USER

Postprzez ladyBRONX :D » 10 marca 2007, 17:14

Michaello84 napisał(a):z tym się nie zgodzę. Niejednokrotnie w prasie motoryzacyjnej i programach na TVN Turbo mówili o tym artykule jakiegoś kodeksu (niestety nie pamiętam dokładnie numeru artykułu i z jakiego kodeksu), który upoważnia do wymiany na egzemplarz wolny od wad w sytuacji gdy dana usterka występuje trzeci (lub czwarty) raz...

Niestety nie ma takiego przepisu, a jeśli go znajdziesz i podasz jaka ustawa to reguluje, to postawie Ci piwo :p
Jeśli w gwarancji nie ma napisane, ze przysluguje prawo wymiany na model nowy, gdy wada mimo napraw pojawia się po raz ktorys tam, to można se naprawiac nawet pińcset razy i tak nic to nie da (jeśli powolujesz się na gwarancje). Wiec jeśli gwarancja jest tak skonstruowana, to proponowalabym napisac do sprzedawawcy listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, ze żadasz obniżenia ceny, ponieważ niezgodność towaru z umową nie jest istotna, powolujac się na ustawe (i prosisz by odpisano ci np. na adres domowy). Sprzedawca ma 14 dni na odpowiedz, jeśli tego nie zrobi, to znaczy ze zgadza się na twoje warunki ;) Bo nie minelo chyba jeszcze 2 lata od zakupu auta nie? A jeśli nie minelo jeszcze 6 miesiecy od zakupu, to domniemywa się, ze niezgodnosc towaru z umowa istniala w momencie wydania – wiec dla ciebie byloby to jeszcze lepiej.
pzdr

Następna strona

Powrót do Zawieszenie i Układ kierowniczy