Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

kontrolka abs ids+ esp

Postprzez taraskor » 2 stycznia 2015, 15:02

witam
problem dotyczy kontrolek abs ids i esp zapaliły się i nie gasną po starcie silnika metoda g/h nie pokazuje błędów
wie ktoś czym może to być spowodowane
dodam że zapaliły sie na postoju (rano) wieczorem wszystko było ok
taraskor

-#USER

Re: kontrolka abs ids+ esp

Postprzez Piotr_Wu » 2 stycznia 2015, 17:42

Może metoda gaz/hamulec nie działa na błędy inne niż silnik? (moje domysły).
W każdym razie ja bym strzelał w kończącą się którąś piastę (75%, że prawy przód), bo objaw zapalenia się abs i esp (nie wiem jak ids) i zniknięcia po jakimś czasie na to wskazuje. Jeśli mam rację, to z czasem będzie działo się tak coraz częściej.
Lepiej jednak pojechać do kogoś na kompa i sobie sprawdzić, bo to co napisałem jest lekkim wróżeniem z fusów.

Jakby co to wymiana piasty skomplikowana nie jest, ale może być ciężka. Ja w Astrze G (chyba identyczna konstrukcja zawieszenia przedniego i piasta taka sama) wymieniłem pod blokiem bez problemu, ale znam przypadki gdzie w Astrze H mechanicy męczyli się po kilkadziesiąt minut z samym odkręceniem zapieczonych śrub.
Piotr_Wu

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Wu
Auto: Astra G, Cee'd ED
Silnik: x18xe1, D4FB
Pojemność: 1796, 1582

Postprzez gokarol » 2 stycznia 2015, 17:49

taraskor napisał(a):kontrolek abs ids i esp zapaliły się i nie gasną

Przerobiłem to. Też kiedyś mi się wszsystko zapaliło zimą i pierwsze co kolega Damiani siedzący w temacie mi polecił to szlauchem zlać piasty. Bo możliwe, że czujnik się zabrudził solą, piaskiem itd. i świruje. I tak też było. A druga sytuacja była taka, że po wymianie sprężyn kontroki się zaczęły świecić. Okazało się, że kabel zaraz przy czujniku w piaście był uwalony i niemiec go zabandażował i jakoś to grało. Ale gdy to ruszyło się podczas ściągania piasty to się kabel całkiem urwał i trzeba było nową piaste kupić. Nie dało się tego w żaden sposób zlutować. Spróbuj najpierw z wodą, najlepiej potem auto do ciepłego garażu włóż. U mnie wtedy właśnie taka kolejnośc pomogła. Rano kontrolki zgasły po odpaleniu. IDS razem z ESP i ABS są na jednym czujniku.
gokarol

Zarząd

Województwo: Śląskie
Imie: Karol
Silnik: Z20LER
Pojemność: 2.0

Postprzez jokeros » 2 stycznia 2015, 18:19

szlauf i woda
jokeros

-#USER

Województwo: Podkarpackie