Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Spadek mocy Z20LER

Postprzez luk3n » 24 stycznia 2017, 23:36

Witam.
Mam taki mały problem, mianowicie zauważyłem spadek mocy, nie jest mega znaczny ale zauważalny. Raczej nie dopuszczam tego że może mi się wydawać, bo różnice zauważyłem od razu. Samochód owszem przyspiesza, nie muli go zupełnie, ale nie jest taki zrywny pod nogą jak wcześniej. Do tego zauważyłem wzrost spalania - komputer pokazuje tyle co pokazywał wcześniej, ale po wskazówce widać że astra pije znacznie więcej. Nie wiem czy w z20ler przejechanie ok. 60 km wiąże się z konsumpcją 1/4 baku, ale raczej coś jest nie tak. Jedynym zabiegiem jaki wykonałem było olejenie filtra, co wiązało się z odpięciem wtyczki od MAV i zdjęciem pokrywy filtra. Jak już powiedziałem wcześniej nie wiem czy mi się wydaje, ale te zmiany nastąpiły po tym zabiegu. Po tym jak stwierdziłem różnicę, filtr ponownie umyłem, włożyłem suchy (pipercross panelowy), różnicy żadnej. Przy okazji operacji czyszczenia filtra obejrzałem przepływomierz - jest czysty, suchy, wygląda jak nowy, na siatce nie ma żadnego syfu.
Czy to możliwe że jest coś z kablami/wtyczką, bądź coś innego? Auto nie pokazuje żadnych błędów, wszystko wygląda jakby nic się nie działo. Do tego wydaje mi się ze dźwięki z wydechu są głośniejsze, dotychczas nie były na tyle męczące żebym zauważył różnicę.
Auto było dłubane wcześniej, wziąłem je takie jak jest. Po fakturach wynika że ma robione coś z softem do stage 2, zamontowana jest nowa jednostka sterująca, wydech jest 3 calowy ale nie od kolektora, tylko dopiero za katalizatorem, do tego łapacz powierza który nie wygląda na serie bo jest zamocowany dziwnie. Średnic przepustnicy ani turbo nie sprawdzałem.
Powiedzcie mi proszę czy powinienem się martwić czy może odrobinę histeryzuję???

Pozdrawiam :)
luk3n

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Łukasz
Auto: astra GTC
Silnik: Z20LER
Pojemność: 1998

Re: Spadek mocy Z20LER

Postprzez Sylwesters7 » 25 stycznia 2017, 08:44

luk3n, pierwsze to co podepnij pod komputer jeżeli błędy stwierdziłeś tylko za pomocą błędów na desce.
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Astra TT
Silnik: z20ler
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Powrót do Silnik i osprzęt