Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

PROBLEMY ASTRA Wymiana oleju, filtrów, cieknący dach, błąd

Postprzez t9omek » 9 marca 2016, 19:43

Witam, już od ponad roku jeżdżę astrą h (kombi z 2008, 1.7 74kW) jestem z niej raczej zadowolony (dość głośna i tylko jeden uchwyt na kubek :)) nadszedł czas na przegląd wiosenny i chciałbym rozwiązać kilka problemów które się pojawiły.

1. Wymiana oleju i filtra.
Pierwszy raz chciałbym się samodzielnie zabrać za wymianę oleju w samochodowym silniku. W związku z tym mam kilka pytań:
Czy olej castrol edge 5w30 jest dobry ? do tej pory na nim jeździłem i taki kupiłem i tym razem
Czy olej powinienem wymieniać co 15 czy 30 tyś km ? na obecnym przejechałem powyżej 20 i jak nic się nie stało
Olej zamierzam spuścić korkiem z tego co słyszałem jest to korek pod torx z gumową uszczelką. Czy przy przy każdej wymianie muszę go wymieniać ?(do tej pory lej był wyciągany górą) czy są tam jeszcze jakieś dodatkowe uszczelki ?
Czy powinienem kupić taki korek ? (jeszcze nie zaglądałem pod samochód)
Obrazek
2. Cieknący dach
W mojej astrze zaczyna podciekać dach. Co powinienem sprawdzić i jak ściągnąć podsufitkę?
Obrazek
Obrazek

3. Błąd świec żarowych. Przy zakupie wszystkie świece zostały wymienione na nowe więc nie wydaje mi się żeby któraś z nich uległa awarii. Co powinienem sprawdzić może jakiś przekaźnik, sterownik lub komputer ?
t9omek

-#USER

Województwo: Zachodniopomorskie
Imie: Tomek
Auto: Astra 3
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH
Pojemność: 1700 cm3

Re: PROBLEMY ASTRA Wymiana oleju, filtrów, cieknący dach, bł

Postprzez Luis » 9 marca 2016, 22:10

Niestety, ale musisz zwalić podsufitkę i uszczelnić szwy dachowe. Ale żeby to działo się w stosunkowo młodym aucie??
Luis

Klubowicz

Województwo: Podlaskie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K030
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Pojemność: 1598 cm3
Telefon: 509788227

Postprzez hemi426 » 9 marca 2016, 23:50

Dziwny rzadki widok w ah z przeciekającym dachem, po zdjęciu podsufitki powinno się zlokalizować przeciek. Pewnie wszystkie plastiki musisz usunąć ze słupków, rączki i uszczelki drzwi
hemi426

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K066
Auto: bertona, viki
Silnik: y32se, z32se
Pojemność: 1600 x4
Telefon: 793019914

Postprzez BartekLodz » 11 marca 2016, 20:44

śrubę spustową powinno się wymienić przy każdej wymianie, chyba że ma nie przeciągnięty gwint to można wymienić oring i zaoszczędzisz jakieś 4,30zł ;)
BartekLodz

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Bartek
Auto: złOmega
Silnik: y32se
Pojemność: 3175
Telefon: 663231860

Powrót do Silnik i osprzęt