Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Wymiana filtra powietrza na K&N.

Postprzez KaMYk » 23 czerwca 2015, 08:40

Przy okazji wymiany filtra powietrza zrobiłem fotorelację.
Generalnie wymiana filtra to jedna z prostszych czynności i nie wymaga specjalnych narzędzi.
Ten instruktaż jest dla osób, które chcą coś zrobić samemu, ale nie mają doświadczenia.

Tak wygląda obiekt prac:

Obrazek

Demontujemy wtyczkę od przepływomierza powietrza, trzeba wyciągnąć taka żółtą zawleczkę i wyciągnąć wtyczkę

Obrazek

Następnie trzeba poluzować jedną z 3 opasek na elastycznych połączeniach obudowy filtra z turbiną.
Ja wybrałem ostatnią od filtra. Przy okazji zestawpotrzebnych narzędzi, wkrętak płaski i krzyżakowy (rozmiar PH2)

Obrazek

Po poluzowaniu opaski, ściągamy gumowy element z przepływomierza.

Obrazek

Odkręcamy 6 wkrętów pokrywy filtra i zdejmujemy ja na bok

Obrazek

Przy czym, nie musimy ich wykręcać całkowicie, wystarczy do połowy:

Obrazek

Filtr po 15 tys. km

Obrazek

Na dnie obudowy jest sporo brudu, trzeba to oczyścić (odkurzaczem lub umyć)
Przed czyszczeniem

Obrazek

I po

Obrazek

Wkładamy nowy filtr

Obrazek

Ja kupiłem filtr sportowy firmy K&N,

Obrazek

ale zwykły filtr papierowy montuje się tak samo. Następnie montujemy pokrywę, wkręcamy 6 wkrętów, naciągamy elastyczny łącznik z turbiną, skręcamy opaskę zaciskową i podłączamy wtyczke czujnika przepływu, pamietając, aby ją zablokować żółtą zawleczką.

Obrazek

Dla zainteresowanych, filtry K&N są filtrami bawełnianymi o większej przepustowości niż filtry papierowe. Nie wymienia się ich, a okresowo czyści, przy czym przebiegi między czyszczeniem mogą dochodzić do 80tys. km przy jeździe autostradami.
Normalnie oczywiście częściej, ale spokojnie 30 tys. wytrzymuje. Czyści się za pomocą odpowiedniego płynu a następnie nawilża specjalnym olejem. Można znaleźć info w necie, jak ktoś chce dowiedzieć się więcej.

Choć na tym forum to trochę dziwne tłumaczyć co to jest K&N :)

Na koniec link do zdjęć w pełnej rozdzielczości.
http://www.fotosik.pl/u/kmy1/album/1789135
KaMYk

Przyjaciel

Województwo: Mazowieckie
Imie: Krzysztof
Numer klubowy: K056
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 345 V8 HEMI
Pojemność: 5,7
Telefon: 691999765

Powrót do Astra J